Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí O víkendu citelné ochlazení, vrátí se i sněžení

# 28.04.2016, 02:42

tom-791: Neviem či to sledujete detailne, tak hranica sneženia prechodne poklesla na 400 metrov. Mnohé cesty na strednom Slovensku boli pre sneženie neprejazdné a v polohách nad 1000 metrov napadlo viac ako 20 cm snehu.
Aktuálne teploty, ktoré na Slovensku máme sú o 11°C v priemere pod dlhodobým priemerom na súčasnú ročnú dobu.

818
# 28.04.2016, 12:04

iMeteo.sk
To je mi známo, což vyplývá z mého předchozího příspěvku. I přesto považujete název "přívaly sněhu" za přiměřený? I když pokud Vám nejde o serióznost a články mají hlavně upoutat, tak je to vlastně zcela správně a na místě.

182
# 29.04.2016, 13:34

Dnes po ránu teda pěkná kosa a jinovatka silná .... :)


Ale velmi špatný pro květ ovocných stromů ... :) to je pro ně pecka do ksichtu.

# 30.04.2016, 00:14

tom-791
Nedá mi neodpovedať. Len by ma zaujímalo, kde je použité slovo ,,prívaly,, Nemám totiž rád, keď nám niekto vkladá do úst, niečo čo sme netvrdili. Nadpis znie: ,,Slovensko zasypáva sneh. Sypať bude do rána,, žiadne prívaly a ani iný zhrubnený pojem. :-)

818
# 30.04.2016, 09:16

iMeteo.sk
Zde jsem citoval nesprávně omlouvám se (zblbnutí z bulváru), měl jsem na mysli zajisté spojení "zasypává sníh", ale ono to pro tyto účely vyjde nastejno, pokud to není nejčastěji používaný pojem těchto serverů, do nichž musím řadit do určité míry i tento, tak druhý nejpoužívanější určitě. Ostatně pište si co chcete, vypadá to ovšem jak to vypadá - opět věc názoru. Bohužel je mnoho lidí, co tomuto typu informací a médií holduje takže si to můžete patrně dovolit, ale meteorologii to jen uškodí.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.