Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě slunečno a kromě východu často větrno

Diskuse o počasí Zítra se na většině území vyskytne sněžení

54
# 15.03.2016, 16:29

No jaru se zatím k nám nechce aby ještě velikonoce nebyly na sněhu nebo alespoň nesněžilo, poslední dobou se to stává tradici.

818
# 15.03.2016, 16:30

Yurri
I když to patří spíše do tématu o jaru, tak dosti odvážný výhled na období více než 10 dnů dopředu, takovou jistotu při začínající značné rozkolísanosti počasí na počátku jara bych (ne)chtěl tedy mít. :D ;-)

Jinými slovy nějaké teplejší období (zrovna je pravděpodobné kolem Velikonoc dle sezónního výhledu) tam zcela určitě bude, jen pravděpodobně potrvá krátce a bude kompenzováno přílivem studeného vzduchu. Co je vlastně v březnu ale Vaším přáním? Přes 20°C?

238
# 15.03.2016, 18:26

No my co jsme 400m.n.m tak tady bylo ráno kolem 7h 0°C, dost chumelilo, ale od 8h už to začalo jít pěkně dolu.

273
# 15.03.2016, 20:35

Tome-791 já jsem zahrádkář a už mám zpoždění třeba jen v postřicích,kdy třeba nesmí mrznout a teploty musí být nad 10st.apod.,ale jinak se přizpůsobím čemukoliv v pěstování i volnočasově(výlety dle kalamit apod.)

Rozl. tlakových útvarů je pro vyšší teploty opravdu vzácně vyrovnaně nevýhodné.Jinak před 2h. poprašek z trvalého sněžení při 0,5st. na rozhraní Znojemska a Třebíčska,ráno bude zase bílo a dle Aladinu bude slabě sněžit celé dopoledne.





818
# 15.03.2016, 20:53

Yurri
V přírodě neexistuje zpoždění a příroda nezná postřiky, tím pádem nezná ani žádnou dobu pro jejich aplikaci. Pokud jste ale zahrádkář-chemik, tak to je pak jiný problém. V březnu můžeme očekávat teplot nad 10°C, ale dlouho nevydrží a pokud se vůbec neobjeví, není to rozhodně nic, nad čímž by bylo na místě se pozastavovat ve smyslu, že se něco mění, že je něco jinak či špatně.

273
# 16.03.2016, 07:51

Tome je mi jasný,že příroda nezná postřiky a chemik opravdu nejsem,ale pokud budu čekat celý březen,tak budou prostoje a škody,ale pokud do toho nevidíš,tak zbytečná diskuze(kéž by se tím zejména politici řídili)

Jinak aktuálně trvale sněží a je opravdu bílo 1-2cm s teplotou na 0,přes den budou max.3st.,to bude panečku na zahradě požitek:-)

818
# 16.03.2016, 17:09

Yurri
Nejsem zemědělec, ale je zjevné že zemědělství je jednou z oblastí nejsilněji závislými na počasí. Proto je nutné počítat se vším. To by měl ovšem každý dopředu vědět. Není na místě si stěžovat, že počasí není takové jak by bylo vhodné pro konkrétní pěstování. Každopádně jsem názoru, že současně převládající chladné počasí rozhodně zatím žádné škody nezpůsobí, není nijak výjimečné. Za významnější zásah považuji opačný trend, kdyby nyní teploty trhaly maximální rekordy a poté kolem počátku května přišly výraznější mrazy v souvislosti se singularitou zmrzlých. Zde není tedy jistota, avšak je naděje, že pokud bude oteplování pozvolnější (což je mimochodem v současně se měnícím klimatu docela zázrak) tak již v době hojné vegetace nepřijdou mrazy, které by způsobily škody a to i dosti fatální.

273
# 16.03.2016, 19:43

Tom-791
Teplá zima svědčila celé řadě škůdců,kteří se i díky letnímu subtropickému klimatu rozšířili na naše území a již zde zůstali a adaptovali se na mírnou zimu,ale úplně stačí třeba obaleč jablečný,který mi ožírá kmeny jabloní doslova před očima.
Jinak na gl. oteplování jsem v měřítku zahrady snadno připraven(nádrže+studna+zamulčovaná úrodná zemina+bezorebný systém atd.).Pokud by takto hospodařili všichni zemědělci,nebyl by takové problémy s povodněmi,potravinovou soběstačností,ale to by museli lidi chtít makat v terénu a ne u PC a být za to dobře zaplaceni.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.