Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Kdy se oteplí a přijde jarní počasí

# 23.03.2008, 08:53

V posledních dnech na většině území i v nejnižších polohách občas zasněžilo a napadl sněhový poprašek, který během dne roztál. Na horách ovšem připadlo až 40 cm sněhu a výrazně se zlepšily lyžařské podmínky. Oteplení začne přicházet postupně v druhé polovině týdne. Více

Anonymní
Avatar
# 23.03.2008, 14:33

Veru bodaj by sme tu ešte teraz teda túto zimu mali ešte aspoň od 20 až do 30cm snehu myslím tu Oravu (Dolný Kubín) a teploty aspoň pod -5st v noci to by bolo fajn a keby to tak ostalo aj do prvých aprílových dní lebo to čo tu tento štvrtok stihlo napadnúť je už nenávratne preč. Ale bodaj by sa to ešte všetko obrátilo k lepšiemu, tento rok som si ani neuvedomil a prišla jar a ja som si ešte ani zimu poriadne neužil tri krát som bol lyžovať v naších horách ale v vzhľadom k pracovným povinnostiam to bola zrejme aj lyžovačka posledná tento rok! Takže keby aspoň teraz niečo túto teplú zimu spasilo! Ja si ešte rozhodne neprajem jar ked som ešte nezažil pravú zimu so snehom a mrazom až na pár dní ale súvislú zimu to tento rok tu u nás nebolo ak mám byť úprimný ale čo my smrtelný ľudia zmôžeme. ... Ved prírode aj tak my nerozkážeme a nakoniec sa pár dní vyspíme a bude tu opäť teplo ale príchod jari už je aj tak nezastaviteľný proces už kvitnú prvé snežienky a konvalinky v Bratislave už aj zlatý dážd a samozrejme aj Veľkonočné bahniatka a túto neštandartnú zimu ktorá začala zatial najskôr čo si pamätám a jej pomerne teplí charakter už asi nič nezmení a posledný zimný mesiac ktorí už aj tak končí už túto zimu nespasí! Len dúfajme v to že toto leto už nebudú padať +40 stupňové horúčavy ale vylúčiť sa to nedá. ... Tropickým dňom a nociam sa ani toto leto určite nevyhneme, ale dúfajme aspoň v to že bude veľa zrážok a najlepšie búrkového charakteru aby sa tie horúčavy niečím kompenzovali podľa mňa táto jar bude vlhkejšia ako tá minulá.Pretože minulí rok tu v strednej Europe práve tu bola na jar mohutná tlaková a víž a takmer celú jar nepršalo ale pritom nebolo až tak teplo. Táto jar bude jednoznačne zrážkovo bohatšia ved to čo bolo na jar minulého roku bol extrém takmer celé 2 mesiace za sebou boli takmer v celej strednej Europe dni a obdobie bez zrážok. A pri tom ešte do toho aj mohutná tlaková výš nad ňou.Tak ale aj toto leto tak ako aj minulé bude bohaté na silnejšie na zrážky a búrky. Ale sem tam sa môžu vyskytnúť aj páľavy a horúčavy raz do mesiaca v trvaní do dvoch až 5dní, ale tak rekordne teplo ako minulí rok by už nemalo byť ani nemôže. ... Ved +40.1stupňa v Hurbanove a 39.8stupňa v Dudinciach a v tieni už byť skrátka nemôže to už bol extrém, ale dúfajme že tá budúca zima bude aspoň trochu normálna a príde vtedy a skončí kedy má teda podľa kalendára. A nie o takmer mesiac skôr a potom trvá v prestávkach až do konca Marca. To nie je normálne ja už do konca hovorím a tvrdím že súčasný kalendár ročných období už neodráža skutočnosť a holú realitu a pravdu teda by sa mal zmeniť. Pretože už vtedajšie príchody zimy a jej konce už nie sú aktuálne fakt vymodlime si budúcu zimu tak aby nebola zase plná extrémov ale aby konečne bola prirodzená a začala a skončila vtedy kedy má tak dovidenia trošku rozladený Juraj z Dolného Kubína :)!

Anonymní
Avatar
# 24.03.2008, 08:00

aa smhu zase pise kktiny...VYSTRAHA ! SNEHOVE JAZYKY A ZAVEJE - ZAPAD SLOVENSKA :D od 06:00 do 13:00 -... 24.3.2008 ...
od vecera prsi a je +4 stupnov! jaaj boze...

Anonymní
Avatar
# 24.03.2008, 10:07

;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)toto pocasi nech uz ide jar

Anonymní
Avatar
# 24.03.2008, 14:02

Jarní počasí by mohlo přijít v druhé polovině příštího týdne kdy teploty vystoupí až na 12°C.Nadále mají být občasné dešťové srážky.:prsi: :prsi: :prsi: :cool: :) :) ;-) :) :cool:

Anonymní
Avatar
# 25.03.2008, 16:27

Jsem dnes četl článek o tom, že v příštích letech už se má mírně ochlazovat zase planeta a že nastoupí později doba ledová. Nevím co je na tom pravdy a ani moc sám tomu nevěřím ale toto jaro a léto asi nebudou patřit mezi ty nadprůměrné podle mě. Spíše čekám chladnější počasí a hodně srážek.

15
# 25.03.2008, 16:39

Jarní počasí neprijede ješťe, od 1. aprila do 8 aprila bude pokracovat uprsane počasí prevažne s teplotou v rozmedzi +5st.C až +12st.C, jen tento vikend +13st.C na JZ Slovenska.

Anonymní
Avatar
# 25.03.2008, 16:41

puma979

ee sa milis nedelu a pondelok +11+15 potom môze aj +17 a potom dalej uz neviem vraveli to!!! to hlasia v čechach tak to urcite bude aj na slovensku

Anonymní
Avatar
# 25.03.2008, 16:43

puma979

ee sa milis nedelu a pondelok +11+15 potom môze aj +17 a potom dalej uz neviem vraveli to!!! to hlasia v čechach tak to urcite bude aj na slovensku

15
# 25.03.2008, 17:21

Anonymní
MOžná jo, ja sem jen zaslechl, ej jasní, že zima uz končí pomaly jiste, ale jde o tom, ze jeste prijede ochlazeni, ináč povedane, bude pretrvavat jarní chladní počasí, teda, od 1.Aprila, víš??:!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.