Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Vědce překvapuje teplotní anomálie v Atlantiku

# 03.10.2015, 15:13

Země má za sebou nejteplejší léto od začátku měření (přesněji od roku 1880). To ale neznamená, že rekordně teplo bylo na celé planetě. Výrazně chladněji bylo totiž nad severním Atlantikem. A to nejen vzduch, ale také povrch oceánu.... Více >>

54
# 03.10.2015, 16:51

No pokud by to byla pravda, tak by pro Evropu podle mě mohlo mít GO opačný průběh, kde jak je v článku zmíněno především západní Evropa. Nechci si zde hrát na bulvár, že Evropu čeká doba ledová, ale mohla by nastat větší šance na tuhé zimy tady v Evropě a nad Atlantikem by mohla dominovat Azorská TV.

# 03.10.2015, 22:17

Souhlas s Markem.jednak by ty TN nad Atlantikem nebyly tak hlubokého jako obzvláště před minulou zimu,Tim bychom nebyli vecne zasprajcovani v JZ a J proudění a mohla by se razantněji prosadit Sibiřska TV a stabilnější, chladna zima a částe SV vpady

# 04.10.2015, 13:20

Já mám jiné zprávy: v Grónsku se otepluje tak, že sázejí stromy, aby se zalesnilo, sněhem celoročně pokryté svahy holé, bude snazší se dostat také na nerostné bohatství - lithium apod. Nejde o trend posledního roku a posledních let.

http://www.fr..._1106905.html

Selský rozum mi říká, že ochlazení je lokální díky nějakým bariérám, které způsobí vysrážení srážek.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.