Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí V úvodu nového roku přijde obleva

# 31.12.2014, 15:14

U nas na Pardubicku stale jeste mrzne...tak at to vydrzi co nejdele....ten radar ukazuje blbe.. 2hod se nad nami honila..modra zelena a ani vlocka...pak nebylo hodinu nic a zaclo slabe snezit :D

28
# 01.01.2015, 06:15

logitech2300
Jak může být na radaru 3:50??? Je tam, 00,15,30,45. Červená tam už vůbec není, co to plácáš za nesmysly??? Odstíny to jsou ale zajímavé, takové jsem vůbec nečekal. V Olomouci během půlhodiny napadl 1 cm. Kde se to vzalo? Prý slabý sněžení... :D:D

86
# 01.01.2015, 09:14

Fero
Snímky jsou po 10-ti minutách, třeba tady. Červenou tam nevidím, je to oranžová.

116
# 01.01.2015, 12:23

Souhlasím s Ferem, ještě po půlnoci tady v Brně leželo 1,1 cm sněhu, s nímž to vypadalo, že kvůli přicházející oblevě brzy odtaje. Nad ránem nás ale podle radaru přešlo hned několik sněhových přeháněk, z nichž některé byly i silné. Podle dnešního přeměření nám z nich napadlo 2,1 cm sněhu. Aktuální sněhová pokrývka tedy dosahuje výšky 3,2 cm sněhu, jedná se o prozatím nejvyšší sněhovou pokrývku letošní zimy. Aktuální teplota je -0,5°C, oproti včerejšku, kdy bylo maximum -4,5°C, se tedy významně oteplilo, naštěstí to však zatím na tání sněhu nestačí. Očekávám ale, že během několika příštích dnů sníh zmizí. Zatím si ovšem užíváme nečekanou novoroční nadílku. :) :snih:

28
# 01.01.2015, 14:36

Petr12
Jo, omlouvám se. Byl jsem včera po silvestru trošku v náladě ;-) Jinak některé s těch přeháněk museli být opravdu silné. Oranžové a ještě ke všemu tak rozsáhlé odstíny se vyskytnou opravdu málokdy. V té oranžové padají giga vločky, párkrát jsem je už viděl, ale jen krátkodobě. Každopádně jsem byl dost překvapen.

182
# 01.01.2015, 16:27

Sníh mizí doslova před očima velmi rychle ... a to proto že je čerstvej. :)

# 01.01.2015, 16:34

Ten radar ukazoval chybne..takze zadne takove srazky nebyli...u nas promitali taky "zeleny"prehanky a zadny srazky nebyli...v takovem pripade by to byl 1cm v radech par minut a ne pul hodiny.;-) zazil jsem nejvic asi 5cm za pul hodiny a to byla zluta...tak co potom tohle :D ja teda takove srazky v zime nikdy nevidel..jako dnes v noci.

5
# 01.01.2015, 17:10

Úspěšnost výhledů na víc jak 3-4 dny je v poslední době čistá 0, tj. sto procent pokud budete věřit opaku. Nejdřív hlásili teplo, přišly mrazy. Pak hlásili prohloubení mrazů, přišla obleva. Pak se hlásilo, že obleva bude trvat dlouho. Trvat bude dva dny a kousek. Taky se hlásil suchý leden.

Výsledek: nynější GFS ukazuje na přelom týdne hodně srážek (a nebo do prognóz lili v noci moc alkoholických nápojů) a teploty v noci za pár dní i -15.
Co se teplot týče, CHMI ukazuje kolem nuly a pak za týden výrazné oteplení. Realita je tedy jasná, za týden přijde ochlazení a přes týden bude jakkoli, jen ne okolo nuly přes den.

Opakuje se to, co loni, kdy předpovědi zoufale nevycházely, ale začaly být naprosto spolehlivé, pokud jste se řídili opačnou verzí než předpověď. Matematicky je to tedy velká záhada, pokud budu něco hádat, je šance 50:50, pokud u toho sehraje roli šarlatánská technika, mělo by to být cca 55-60 procent. A ejhle, vyjde čistá 0. Tj. jako když někdo vědomě lže.

182
# 02.01.2015, 22:52

Ale k tomu doporučuju mít alespoň skleněnou kouli. :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.