Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Česko přikryla nízká oblačnost

# 27.11.2014, 15:47

V Česku v posledních dnech panuje ustálené počasí pod vlivem rozsáhlé tlakové výše. Taková synoptická situace přináší na konci podzimu zpravidla dlouhotrvající inverze a s ní spojenou nízkou oblačnost... Více >>

FGh
Avatar
13
# 27.11.2014, 18:36

Nízká oblačnost se letos drží hodně vytrvale - Česko na tohle má smůlu. V Sasku je většina dnů krásně slunečných.

# 27.11.2014, 19:03

Mně nízká oblačnost nevadí. Je přece podzim, tak co čekáte?

# 27.11.2014, 23:53

Byla prakticky celé léto, nyní ještě víc... už dlouho uvažuju od odstěhování se, toto se fakt nedá vydržet. Trpím díky tomu hlubokými depresemi.

# 28.11.2014, 09:04

ArminVanBuuren
plně souhlasím, všímám si toho, že cca dva roky zpět je ČR přikrytá nízkou oblačností (nevím jestli jestli je to i v okolních státech, nechci tu zabředávat do diskuze chemtrails atd.). ale sleduji údaje z této stanice http://meteo-....com/wx38.php a úplně dole je pěkná tabulka s naměřeným slunečním svitem a je jasně vidět, jak minulý a současný rok trpí deficitem slunečního svitu právě v podzimních měsících. Bohužel této informace se média moc nechytají, asi to není příjemná informace.

Takže to, že slunečního svitu je za poslední dva roky každý rok cca o 200-300 hodin méně ročně, není už sranda a taky mě už toto počasí dost zmáhá.

6
# 28.11.2014, 15:50

Letos je to fakt "něco", a že já na inverzní počasí moc netrpim, tak letos po 3 týdnech skoro ve tmě, už unavuje i mě :pozor:. A to máme teprve listopad :pozor:.
Níže je srovnání počasí u nás a na druhé straně planety. Mimochodem dnešní rozptyl teplot byl 0,6°C, to bych řekl, je možná i rekordní číslo.
Na to si v takové Montaně stěžovat zrovna nemohou, tam totiž teplota za 16 hodin klesne o :pozor:40°C:pozor:.

Montana
ČR
86
# 28.11.2014, 16:35

airsoprano
Na úbytku slunečního svitu není takto samostatně v celku nic podezřelého - to souvisí s převládajícím proudění od jihovýchodu /jihu, díky čemuž se u nás tvoří inverze. Dříve v listopadu toto proudění tak intenzivní nebylo. Ostatně letošní listopad bude patřit mezi nejteplejší za dobu měření. Otázkou tedy zůstává, proč se vykytuje tohle proudění tak často a jak to souvisí s globálním oteplováním.

# 30.11.2014, 11:42

Proto je u mě listopad nejhorším měsícem v roce. Do zimního slunovratu daleko, častá inverze, dlouhé noci.Ono si člověk nevybere, buďto je iverze a poměrně teplo nebo je jasněji a úměrně s tím je větší zima.


ArminVanBuuren: Mně to taky vadí, letos si koupím terapeutickou lampičku a dám si ji k počítači. Na německým Amazonu je maj už kolem 1400 a údajně to pomáhá. Na podzim bych spal klidně i 12 hodin denně.

airsoprano: Koukal jsem na tu stanici co uvádíte, a sluníčka tam skutečně neměli hodně. Zas bych asi bral v potaz že je to Vysočina a už je to docela vysoko. U nás bylo tohle léto poměrně slunečné a teplé.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.