Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí První polovina listopadu rekordně teplá

# 16.11.2014, 12:28

První polovina listopadu je za námi a na řadě stanic byla rekordně teplá. Průměrná teplota za první polovinu listopadu v nižších polohách překročila i 10 °C a zapsala se na řadě stanic jako nejteplejší v historii měření. ... Více >>

293
# 17.11.2014, 00:32

No já bych rozdělil listopad v ČR zvlášť na Čechy a Moravu se Slezskem. Zde v Čechách mimo pár regionů (Šumava a Frýdlantsko) je listopad teplotně normálnější. Odchylka je tu jen mírná asi o 2-3 °C. Většinou tu je okolo 10 °C. Za to zejména ostravsko, o kterém jsou někdy plné předpovědi a zprávy o ovzduší si užívá několik týdnů 15-20 °C. Zde je ten nadprůměr vysoký, ale popravdě řečeno jim závidím, že tam mají tak pěkně.

# 17.11.2014, 10:20

Milan
I v Čechách je silně teplotně nadprůměrná (ačkoliv na tak výrazně jako na Moravě a ve Slezsku). Je to způsobenou kombinací vysokých nočních teplot a denních. Ve výpočtu průměrné denní teploty se právě noční teploty hodně odráží.

Například hodnoty průměrné teploty pro Prahu Libuši jsou taktéž za posledních 40 let rekordní:

2008: 8,2 °C
1977: 9,1 °C
2010: 9,1 °C
2014: 9,5 °C

Ale třeba v Praze Ruzyni tomu tak není.

# 17.11.2014, 10:37

No konečně ten teplý hnus skončí, už bylo na čase! Chtělo by to sníh...

# 17.11.2014, 10:56

Máte pravdu v tom, že Ostravsko si nebývale užívalo teplé počasí. Vryje se mi letošní sv, Martin, kdy jsem se venku procházel při 19°C. To jsem ještě nezažil. Kdyby se ted pozvolně nezačalo ochlazovat, mohl by tento listopad u nás dopadnout mimořádně nad normálem. To dopadne sice i tak, ale ne tolik.
Jakmile se to stočí na SV/V, zatáhne se dekou a bude po srandě, to už tady znám.

54
# 17.11.2014, 13:14

Mrakomor
No já jsem se konkrétně na Martina procházel v práci jen v tričku.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.