Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Island trápí sopka Bárdarbunga

# 15.09.2014, 09:34

Sopka je aktuálně zdrojem obav mnoha odborníků a místních obyvatel, protože se její aktivita v posledních letech zvyšuje a letošní rok se obzvláště vyznačuje i chrlením lávy.... Více >>

# 15.09.2014, 16:01

Je škoda že se o tohle téma moc lidí nezajimá nové info.by mě zajímalo

1
# 15.09.2014, 22:38

Těžko něco předpovídát, ale obavy z velké erupce jsou na místě...

link na článek z blogu amatérského vulkanologa na téma, co očekávat od této sopky :

http://www.jo...4976#comments

Vyjadřuje mimo jiné i obavu z největší erupce od doby začátku osidlování Islandu před. cca 1000 lety... Ale moc tomu nerozumím, protože mám za to že největší známá erupce na Islandu se odehrála roku 1477. Měla index VEI 6.

86
# 16.09.2014, 10:07

Obava z výbuchu existovat může, ale to u téměř každé sopky. Existují i sopky, které by při výbuchu ohrozily miliony životů a letecká doprava by bylo to poslední, o co by se někdo zajímal. Já co sem na internetu četl, tak nikdo neví, co se bude dít. Strašit s velikou erupcí je tak zbytečné.

1
# 16.09.2014, 10:40

Obava existuje, zvláště mezi lidmi na Islandu. Tato sopka disponuje velkým množstvím "materiálu", který bude vyvržen pokud erupce začne svou nejničivější fázi. Nejedná se o strašení ale strach... Ovšemže nikdo nemůže vědět, co se bude dít. Všichni jen víme, že někdy k té velké erupci dojít musí... Otázka zní jen, kdy...?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.