Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Za tropickými teplotami na jih Evropy

# 30.08.2014, 08:48

Konec prázdnin je v Česku chladný a k vodě příliš lidí naláká. Za teplem musíte vyrazit do zahraničí. Nejblíže našemu území dnes hlásí letní teploty Maďarsko. Za tropickými teplotami musíme ovšem o poznání více na jih Evropy.... Více >>

142
# 30.08.2014, 10:39

No, nějak se mi nezdá, že by byl v Chorvatsku srpen nějak teplotně podprůměrný a málo slunečný. V srpnu bylo právě na Jadranu, teda i v Chorvatsku, normální a relativně stabilní letní počasí s teplotami 30 a i nad 30 a že by nějak výrazně pršelo - asi jak kde. Takové tvrzení, že podprůměrné a deštivé bych zařadil za shrnutí měsíce červenec.

A závěr srpna tedy taky není podle mě podprůměrný, opět v Chorvatsku teploty okolo 30 :)

Ale bavím se čistě o pobřeží, ne o vnitrozemí.

# 30.08.2014, 11:51

igor127
Teplotně tam skončí podprůměrný a z celého Středomoří tam spadlo spolu s Francií nejvíce srážek. Tuto informaci ovšem nelze interpretovat tak, že by v Chorvatsku panovalo v srpnu chladné a deštivé počasí. Jen jiné roky bylo celkově ještě tepleji.

142
# 30.08.2014, 12:05

Já jí samozřejmě nechápu tu informaci jako že by bylo chladné a deštivé počasí, jen se mi poněkud nezdá informace, že by bylo počasí ve Středomoří podprůměrné, jak uvádí Váš článek. A ano, samozřejmě bylo tepleji v minulých letech, ale to i u nás :)

Jen otázka, píšete, že se má ochladit, no v předpovědi se uvádí stále 30? jak to bude, 5.9 máme naplánovaný odjezd, a nějak se žádná s předpovědí na různých předpovědních stránkách neshoduje :D. Vím, že to je daleko, ale takový předběžný výhled ? :)

55
# 30.08.2014, 16:06

Také by mě zajímalo, jak bude na Jadranu druhý týden v září. Předevčírem tam měli modely ještě slunečno a kolem 28°C, ale ted už jen 22 a déšť, je to ještě daleko a modely se neshodují. My jedem do střední Itálie, tak snad to vyjde...:)

142
# 30.08.2014, 17:16

Ondris
My na Makarskou, já ty sleduji jak modely, tak různé stránky o počasí - čistě ze zvědavosti a nedávám tomu nějakou váhu, a co stránky to skutečně jiná předpověď (rozmezí se pohybuje od 20-29, někde hlásí docela hodně přeháněk a bouřek, jiné ne a třeba pro místo poblíž mého to hlásí úplně něco jiné)ale je to ještě hodně za dlouho, ale už mlčím, tahle debata sem nepatří

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.