Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, spadne až 20 mm srážek

Diskuse o počasí Bouřky přinesly vydatné srážky, kroupy i trombu

# 03.05.2014, 10:02

Včera se na našem území tvořily bouřky, které byly na některých místech silné. Bouřky doprovázely vydatné srážky i kroupy (většinou kolem 1 cm). V Praze Ruzyni dokonce krátce po 15. hodině padaly až 2,5 cm kroupy.... Více >>

54
# 03.05.2014, 11:19

Tak nejvíce srážek spadlo ve východní polovině Čech jak se jistě dalo čekat a nejhůře dopadla severní Morava, Slezsko a jižní Morava též nic moc, též nevím proč mě to nepřekvapuje.

Sumarizace srážek. Zdroj ČHMÚ.
# 03.05.2014, 16:03

Mark
Opět jsme utřeli!
Jako vždy, při skoro každém přechodu fronty od Z.
Ochlazení dorazilo s předstihem,srážky se však obloukem vyhly.
Ještě věříš, že v průběhu léta tady budeme v tomto profitovat? Možná tak atakem +40°C.:(

1292
# 03.05.2014, 16:06

Nám se opět všechny bouřky vyhnuly. Jedna silná bouřka mířila přímo na nás, ale několik kilometrů přes námi se stočila a k nám dorazil jen déšť.

293
# 03.05.2014, 16:42

U nás to samé. Všude okolo bouřky a pořádné srážky a i podle té srážkové mapy je patrné, že je tam severně od Prahy takový modrý ocas, kde bylo srážek minimum. Přitom všude okolo to bylo jiné. Zase všechno přitáhla Praha a na východ od ní. Mám pocit, že ze 100 případů, kdy hlásí bouřky se v 75 % stane, že budou bouřky v Praze a na východ. Sem letos v dubnu ještě ani jednou pořádná bouřka nezavítala.
V následujících dnech minimálně v příštím týdnu žádné srážky zde nehlásí, takže sucho bude pokračovat.
Docela by mě zajímalo, proč jdou ve většině případů bouřky přes Prahu a východ středních Čech?

41
# 04.05.2014, 11:12

Milan
Zdravím tě Milane, máš v tom svatou pravdu, úplně nejvíce bouřek vždy schytá východní část Prahy a hlavně pardubický kraj a vysočina, taky mi to štve, ale přeci jenom jsme na tom asi lépe než vy, protože tady se už alespoň vyskytly 2 silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm 1 v dubnu kdy padaly až 2cm kroupy a přívalový déšť s úhrny přes 20mm za/h a velmi silnými hromy, jeden dokonce uhodil k nám a vypálil modem na internet a druhá potom ted v pátek kdy padaly opět kroupy 1-1,5cm a silný déšť s úhrny 14mm/h a sinějším větrem cca 50-60km/h, jinak celkem jsme tu měli už 15 bouřek, z toho ale jen 5 přímo které přes nás přešly, 3 okrajově a 7 vzdálených, třeba jen několik km, a kolik bylo celkem u vás bouřek?:cool:

54
# 04.05.2014, 21:11

uničovák
Tak to jak Vám žloutne trávník už tak brzo tak to jste na tom hodně špatně, u nás k tomu dochází většinou až počátkem léta.

41
# 04.05.2014, 22:14

uničovák
Mark
Fakt zvláštní u nás je krásně zeleno, že by u vás bylo až takové sucho? kolik vám tam spadlo od začátku roku mm srážek?

54
# 04.05.2014, 22:28

tom.f
Já nejsem vybavený srážkoměrem takže přesně nevím ale určitě jsme v podprůměrných číslech, ale to asi celá ČR. Jináč jak jsem psal u nás je také zeleno zatím.

293
# 05.05.2014, 00:33

uničovák
Pokud přes 100 mm, tak to zase tak málo není. Tolik u nás ani nespadlo.

54
# 05.05.2014, 11:21

Navíc byla srážkově podprůměrná zima, která má samá o sobě níže nastavenou laťku co se tyče průměru srážek.

293
# 05.05.2014, 19:17

No tak to máte v Uničově více srážek. Zde leden 30 mm, únor 2 mm, březen 35 mm, duben jen 17 mm. Tak až někdo bude mít počet jako zdejší srážky, tak může říkat, že je opravdu sucho.
Těšil jsem se, že ty bouřky v pátek to trochu zmírní, ale nic. Už mě to nebaví, zase to obešlo. Nyní bychom potřebovali tak 100 mm na doplnění podzemních vod. Ach jo, proč jsou letos tak rozdílné úhrny v různých regionech? Zrovna v té Střelné si teda rozhodně stěžovat nemohou. Už teď tam musí mít alespoň trojnásobek srážek proti tady. Bouřky zatím zde nehlásí, tak květen bude zase i dál suchý.

Když tak někdo založte téma o těch srážkách. Sem to opravdu nepatří. Mě zatím nenapadá, jak to pojmenovat.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.