Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Strakonice zasáhlo vydatné krupobití

# 21.04.2014, 20:52

Odpoledne se totiž na Šumavě začaly tvořit bouřky, které například do Strakonic přinesly silné krupobití. Malé kroupy chvíli vydržely na trávě a vytvořily souvislou bílou pokrývku. Mnohem vydatnější krupobití dnes bylo hlášeno z města Penzberg na jihu Bavorska.... Více >>

# 21.04.2014, 22:39

Ještě video ze Strakonic:

293
# 21.04.2014, 23:19

Podle radaru se stacionární bouřka nejspíš vyskytla i v Brdech západně od Rožmitálu pod Třemšínem. To ve Strakonicích je teda něco. Zajímalo by mě, zda se tyto bouřky s minimálním pohybem vyskytují častěji v některých oblastech? U nás jsem totiž nic takového, aby se dlouho bouřka nepohnula nezažil. Letos už se vyskytla v Beskydech taky stacionární.

86
# 22.04.2014, 09:43

Pavell
Mě to přijde jako obyčejné kroupy, ale z fotografií se to těžko pozná. Ten Graupel je asi dosti měkký a při dopadu na zem se často rozbije. Ty spíše padaly v minulém týdnu při tom ochlazení.

Jinak obrázky fascinující.

Další jsou například tady: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/fotogale...

117
# 22.04.2014, 12:27

Byly to určitě menší krupky kde jsem já byl.(Na Ostrově u kempu)Nahoře,na šumavské to muselo být fakt veselo. :D
Trvalo to fakt dlouho déšt i při sluníčku.10m od duhy jsem byl. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.