Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí USA postihla sněhová bouře Titan

# 02.03.2014, 12:43

Ačkoliv si ve střední Evropě již užíváme jarního počasí, v USA stále bojují s nezvykle silnou zimou. Severní státy totiž zasáhla další sněhová bouře, kterou američtí meteorologové pojmenovali jako Titan.... Více >>

# 02.03.2014, 13:14

Chybí mi ten níže umístěný obrázek z Alp. :)

# 02.03.2014, 13:20

Já osobně si už ani nepřeji, aby ještě přišla nějaká zimní epizoda. Na to už je prostě pozdě a chystám se už zasít zeleninu a bylinky. Aspoň nějakou výhodu to teplé počasí má. Předpokládám, že příští zimu tyhle přívaly sněhu zase zasypou Evropu. Je to jako na houpačce.

# 02.03.2014, 13:49

Patricio11
Zkus aktualizovat stránku, načítá se z Twitteru, tak to možná trvá déle.

54
# 02.03.2014, 22:14

Lesíček
To jestli přiští rok budou přivaly sněhu tady v Evropě, to je jako si hodit kostkou. Ale přece jen se da ze skoro 100% jistotou řict že přiští zima asi už horší jak ta letošní nebude.

293
# 02.03.2014, 23:08

No já se rovněž už rozloučil se zimou a zvykl jsem si, že už bude jarní počasí. Jen mě znepokojuje to sucho. Doufám, že příští zima bude lepší. Hold si letos užila Amerika a my jindy.

41
# 03.03.2014, 09:31

Lesíček
přesně tak s tím souhlasím, takové zimy by mohly být každý rok, nemusí se odklízet sníh, mráz nenapáchá škody na zahradách, což pro zahradníky jako jsem já je velmi podstatné, ;-), akorát by mohlo být příští rok více větrných bouří i u nás jinak parádní zima,

293
# 03.03.2014, 19:05

No v Americe čekám ještě něco v průběhu března, stejně jako vloni tady.
Tom f.
No já se bojím přímo toho, aby ta zima byla příští rok stejná. Už jenom, proto, že když jsi zahrádkář a i u nás v rodině se rovněž živíme zemědělstvím, tak jsi určitě uvědomuješ, že kdyby se to opakovalo, tak to malé množství srážek by pěkně udělalo "čáru přes rozpočet" všem, protože letos hrozí zase proti loňsku sucho a to všude. Nejvíce se ho bojí na horách, protože se nemají z čeho doplnit spodní vody. A asi letos bude hodně škůdců, protože třeba myši měli letos klid na rozmnožení. Vloni hodně pochcípali, ale jsem letos zvědavý, jak to bude.
No a všiml jsem si, že za těch pár let si na zimu otočil názor. Ještě si pamatuji, jak jsi posílal obrázky se sněhovou peřinou a těšil se na rekord a teď už se Ti líbí víc vítr a bouřky. Nic proti tomu, třeba já si myslím, že ze silných bouřek a větru na rozdíl od sněhu, ze kterého je pak vláha užitku moc není (teda kromě těch větrníků, na které od nás koukám a jsou nedaleko od tebe). No doufám, že se ty srážky zvýší, jinak třeba z těch rajčat, která Ti vloni hnila toho zase letos naopak moc nevyroste.

86
# 03.03.2014, 20:05

Washington je opět pod sněhem. Vždycky tam při sněhové bouři napadne a hned roztaje (teploty se klidně šplhají k 10 °C - ostatní takové teploty se tady opět očekávají o víkendu).

41
# 03.03.2014, 20:49

Milan
máš pravdu, změnil jsem názor, lepší jsou takové to zimy, i když sníh by klidně mohl být, ale ten mráz mi vadí, právě kvůli zahradě, vzpomínám na rok 2012 to bylo v únoru i pod -20C a holomrazy, vymrzlo 6 stromkových růží, z toho 4 nové a plno jiných růží a stromků zašlo, takže od té doby se toho bojím, a radši pro jistotu vše důkladně přihrnuji a zakrývám netkanou textilií, na zimu, obzvlášt na letošní, protože strašili s nejhorší zimou století, naštěstí se tak nevyplnilo, jinak jsem radši, že je spíše větší sucho, třeba rajčata jak jsi se zminoval nechtějí moc mokrou půdu, takže když je občas zaleju a vyhnojim, tak porostou pěkně;-), jinak srážek zde spadlo opravdu velmi málo, za leden 30mm a únor jen 2mm

293
# 03.03.2014, 23:10

V New Yorku kalamita, pak 10°C. No tady být takovéto počasí, tak by všichni mluvili o velkých výkyvech, ale když se koukám na tamější předpověď, tak jsou tam ty skoky asi normální. Řekl bych, že v Evropě proti Americe mi to počasí připadá stálejší (ne jen teď, ale celkově).

tom.f
No u rajčat jsem zvolil blbý příklad. Ty mokro fakt nechtějí. Ale spíše jsem to myslel, že když nebude spodní voda, tak ani nebude moc závlahy, a to je špatné. No pokud mrzne a přikryje to sníh, což před 2 roky opravdu téměř nenastalo (letošní zima je u nás ale co se týče sněhu lepší, než ta předloňská - tehdy jen 5 cm pár dní a letos 10 cm po 2 týdny), tak to zmrzne. Jak jsem již uvedl, tak mi to připomíná roky 2002 a 2003, kdy ten rok po povodních byl opravdu suchý (sotva polovina srážek proti 2002), ale zatím to nelze potvrdit. No a že máš rád silný vítr a bouřky a přitom jako zahrádkaříš mě docela překvapuje, když to přináší právě i na zahradách jen škody (to sníh tomu nic neudělá, naopak). Zažil jsem ty kroupy před 2 roky u nás a i vloni v Neratovicích (golfové míčky) a to opravdu nebyla moc sranda. No a co se týče srážek, tak jsi jak přes kopírák ;-). Ostatně když to srovnáš s loňskem, tak to snad ani polovina není.

41
# 04.03.2014, 11:15

Milan
Jo to máš pravdu kroupy jsou opravdu špatný ty taky nechci,:) ale naší obci se velké a ničivé krupobití naštěstí až do ted vyhýbá, ještě jsem ho tady vlastně za těch 12 roků co tu bydlíme nezažil, vzpomínám na pár let kdy tu padaly kroupy, ale naštěstí kromě trochu potlučených listů a květů u růží se to obešlo beze škod, max velikost cca 2cm, je zajímavé, že např v roce 2008 padaly na kladensku kroupy které je hned za rohem a u nás nic, a nebo v roce 2004 nebo 2003 přesně nevim, tak v nedalekých Pcherách padaly kroupy 6-8cm veliké a způsobily rozsáhlé škody na budovách a porostech a u nás max malé krupičky, nebo ještě rok 2010 srpen v praze ničivé krupobití a u nás 1 max 2cm krupky, jinak vítr a přívalové deště nám škody na zahradě většinou nepůsobí, když tak jen minimální;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.