Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Sněhová bouře v USA, orkán v Británii

# 13.02.2014, 16:40

Další sněhová bouře v těchto dnech zasáhla USA. Nezvyklé mrazy sužují jižní státy. První komplikace se objevily již v úterý, kdy přicházející studená fronta přinesla mrznoucí déšť. Nejhůře byly postiženy státy od Texasu po Severní Karolínu.... Více >>

46
# 16.02.2014, 00:55

Docela zajímavý článek, který vysvětluje, proč to tak všechno je. http://www.novinky.cz/veda-skoly/327773-zamrzla-am...
Je to trošku přehnané, protože je to od novinek.cz a mluví tam Honsová :D, ale v zásadě to tam všechno je celkem dobře vysvětleno, i když si myslím, že jsem si tohoto jevu již všichni všimli.

# 16.02.2014, 10:19

Ondra77
Článek je dosti špatný, nad Atlantikem neleží nějaká obří tlaková níže - jedná se o dvě významné tlakové níže u New Foundlandu a u Irska (a mělká u Grónska). Na satelitním snímku jsou hezky propojené frontální oblačností. Vyvolávání dojmu, že se jedná o nějaký nezvyklý jev, který se objevil jen díky satelitním snímkům, je také divné.

FGh
Avatar
13
# 20.02.2014, 08:47

Teď už v USA opět mají teplo. Na jihu bylo dokonce přes 25 °C a to tu ještě před pár dny padal sníh. Někde dokonce teplota vystoupila až na 32 °C.

86
# 28.02.2014, 17:46

Extrémní počasí beze změny. Sever USA hlásí další vpád arktického vzduchu a výrazně podprůměrné teploty. Někde opět vydatně sněží. Na západě Evropy opět vane silný vítr a očekávají se vysoké vlny.

293
# 28.02.2014, 22:27

Překvapilo mě, když jsem koukal včera na Meteoblue a pro Chicago hlásili pod -10°C přes den.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.