Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Do Česka se přihnaly bouřky

# 20.10.2013, 17:43

Dnes přes naše území začala přecházet slábnoucí zvlněná studená fronta. Ta již v dopoledních hodinách (9:00) překvapila bouřkou poblíž Hradce Králové, na které uhodilo přes 40 blesků. Při svém postupu na východ její bouřková aktivita ustala. ... Více >>

293
# 20.10.2013, 21:14

Tak u nás se sice jen tak blýsklo, ale docela slušně lilo. To už je druhá bouřka. Minulou sobotu se vyskytla už jedna, ta u nás byla ale silnější. Dnes to i chápu, protože se vytvořily tam, kde bylo tepleji, takže nějaká energie tam byla a je také patrné, že na SZ Čech se nevytvořily žádné, protože tam bylo chladněji až o 10 °C proti jihu. Více mě zaráží ta minulý víkend, protože bylo jen kolem 10 °C a najednou bouřka. Z čeho? I ČHMU najednou vydal varování, ale pravda trochu pozdě. Myslím, že s tímto nikdo nepočítal. Mě už zarazilo odpoledne, že podle radaru šlo pásmo z Německa a nesláblo, ale všichni říkaly, že má pršet jen ráno slabě, tak jsem si řekl, že se to asi rozpadne. A vida ne. To za se budou spekulace, zda to má souvislost s nadcházející zimou.

41
# 20.10.2013, 22:28

u nás nevim jestli se blýskalo, nebyl jsem pořád venku, ale liják byl docela velký a asi 3x zabublalo:blesk:

182
# 21.10.2013, 01:59

Tachovsko a Chebsko to nějak minulo. Ani nevím že nějaká :blesk: vůbec byla. Bylo jen pár přeháněk.

818
# 21.10.2013, 10:15

Na Nymbursku bylo včera večer na chvíli "léto". Krásná podzimní bouřka, bleskově aktivní, kam se na ní hrabou i některé letní bouřky. Prudší déšť, bez větru. ;-):blesk:

117
# 21.10.2013, 10:21

Ve Strakonicí bohužel jen škrtlo.Asi jen 5min lilo a docela mi překvapilo,že napršelo jen 0.8mm dle toho
http://hydro....v=&fkraj=3561
Hromů asi 4x,blesků 3x a krátkodobě jediný náraz větru před lijákem.
Srážky za 24h:
http://hydro....t=r&mt=&id=24
ČHMÚ je dlouhodobě mimo!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.