Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V severozápadní polovině Čech občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Bouřky přinesly vydatné srážky a silný vítr

# 30.07.2013, 19:09

Včera (29.7.2013) přes naše území ve večerních hodinách začínala přecházet výrazná studená fronta. Při jejím přechodu se na Šumavě pozdě odpoledne začal tvořit výrazný bouřkový systém, který postupoval dále na severovýchod přes naše území. ... Více >>

13548
# 30.07.2013, 20:03

U nás (Hostákov,Vysočina),vítr středně silný,žádné škody,20mm srážek,čekal jsem víc,ale díky alespoň za to!

117
# 30.07.2013, 20:43

A co to tornádo,co bylo nejspíš v Bechyni na jihu čech?Dle svědků,50-kilové(možná víc)motorky rotující do výšky na několik metrů!!!!Jinak celkově silné bouřky se vyhly od Šumavy,Prachaticko,Strakonicko-zkrátka slabé.Už poněkolikaté!

1292
# 30.07.2013, 20:48

U nás (Kroměříž), vůbec nic, nepršelo a mírný vítr.

54
# 30.07.2013, 22:03

Salem
U nás též nic ale už sem si zvykl.

293
# 30.07.2013, 23:20

U nás 17 mm, mírný déšť, i když podle mapy odhadu srážek z radaru by to měl být dvojnásobek. Pršelo mírně, takže se to krásně vsáklo a ani milimetr neutekl. Určitě to dá půdě více než 50 mm přívalového deště, který půdu udusá a téměř nic se nevsákne. Vítr také silný nebyl. Je to dobře, protože začnou žně a obilí by jinak jako jinde, kde byla průtrž a vítr lehlo a bylo by znehodnocené.

13
# 31.07.2013, 00:32

přesně u nás přišel plavák a uroda bude asi špatná měli jste v tomto smyslu veliké štěstí :D

# 31.07.2013, 08:46

Pavell
Pavle, toto sleduju už pár let, že nejednou se to východu ČR celé vyhne a sklouzne na SV do Polska. Není to jediná situace. Proč tomu tak je? Nikdo mi nevysvětlil.
Zafouká vítr, přežene se pár mraků, nespadne ani kapka a o cosi se ochladí. Na Slovensku jsem někde viděl pro toto označení "prefuk". Proč a proč zrovna jen stále u nás? Podmínky pro vznik bouřek všichni známe, co je na východě ČR jinak, že bouřky nevzniknou? Co je odtud vypuzuje za těchto situací?
Po té další vlně veder čekám stejný scénář, tady není vidina naděje na závlahu a bouřky už vůbec.

86
# 31.07.2013, 08:52

Mrakomor
Bude to možná díky kopcům - Šumavě a Alpám - ty podporují při této situaci vznik srážek v oblastech, ve kterých pršelo, ale na východ Česka už takový vliv nemají. Jižní Morava je nížina a chybí tam iniciace bouřek.

# 31.07.2013, 10:45

Mrakomor: Pokud bys chtěl, pomohl bych ti s výběrem nového bydlení na vhodnější lokalitě v ČR. Co třeba jihozápadní Čechy? Plzeň?
Ale přece nemůžeš bejt celej život takhle smutnej. :-(
Na jihozápadě ČR bys měl bouřek mnohem více a jistě bys zažil více meteorologických zajímavostí. V Ostravě je počasí nudnější a během zimního období se často vyskytuje smog. Zkus o tom zauvažovat.

41
# 31.07.2013, 14:56

Zdravím všechny, ted budu mluvit o bouři z pondělka, já jsem z obce Hřebeč u Kladna asi 1-3 km jv od Kladna a 10-15km od Ruzynkého letiště. Ještě než budu mluvit o bouři z 29.7, tak to vezmu všeobecně , připadá mi že se nám ty silné bouře prostě nějak vyhýbají, je to takhle , bud na nás jdou a mají dobrý směr a intenzitu, ale jak se přiblížejí, tak zeslábnou a nebo se vyhnou vezmou nás jen svým okrajem:), jsem z toho opravdu už zoufalý:(, třeba v pondělí jsem se těšil jak malé dítě, že to bude pěkná smršt měl jsem už kameru i foták vše připravené i podle radaru se zdálo, že nás to vezme plnou silou, ta linie co přešla přes Prahu nás také zasáhla, ale zatim co, v praze byla i vichřice, a jinde třeba okolí chrudimi atd, tak tady jen přívalák celkem (52mm), blesková aktivita mizerná hromy taky nic extra a vítr jen asi do 50km/h, nechápu jak je to možné, přesně takhle to bylo 25.6.2008, to byl silný vichr i v praze a tady opět jen lijavec, ale mraky včetně shelfcloudu byly extrémní nazelenalá základna vypadalo to taky na smršt a nakonec opět nic extra a to není zdaleka, jen v těchto 2 případech, akorát co stálo opravdu zato, byla bouře z 23.7.2009, to byla vichřice i tady, jinak je to bída, ptostě mi připadá, spíš jsem o tom přesvědčený, že nám to tady něco blokuje příchodu silným bouřím, i v kronice obce jsem se dočetl v záznamech v jednoum roce o počasí, že všude řádily silné bouře jen tady to bylo mírné, že prý je to kožovkou, tomu ale nevěřim, protože kožova hora je jen zalesněný nevýrazný kopeček, ne žádná velká hora, prostě nevim čím to je a vadí mi to velmi, jsem zapálený stormchaser a miluju extrémy a adrenalin a tohle mi opravdu neuspokojuje:(:( chtěl bych tu :blesk::vitr::tornado:, a pořád nic extra, chtěl bych ptoto všechny poprosit, kdo chodí na diskuze, jestli pokud to budou vědět neřekli, čím to může být, že nás ty silné bouře takhle míjejí, díky moc všem s pozdravem tom.

54
# 31.07.2013, 20:33

Alejandro.Marquéz
Já doufám že mi se zase dočkáme v zimě sněhu.

41
# 31.07.2013, 21:31

Mark
Tak snad toho sněhu se tam aspon dočkáte, jinak tě plně chápu, to jestě jsme tady na tom o něco lépe s těma bouřkama a když nás to tu mine nebo zasáhne jen slabě, tak mam taky vztek:)

117
# 01.08.2013, 18:18

Říkáte,že na jz jsou častější bouřky,ale jsou také místa,kde stojí za nic.Třeba Strakonice.Pokud mají být bouřky silné,musí jít čistě od západu nebo od jv až východu.Od jihu a jz je směr total špatnej.Od této strany se daří jen trvalému dešti.V zimě naopak je směr jz a jih velmi dobrej na sníh,trvalé sněžení.

# 01.08.2013, 22:21

space
Věřím,že to máš už za tu dobu, co tam bydlíš, dost pozjišťované, které směry jsou lepší pro tvou lokalitu. Ale u nás je jak v létě, tak v zimě příhodný jen směr JV a J nebo SZ.
Fronty od JZ z Bavorska vždy přinášejí podívanou pro JZ ČR, o tom žádná. Český les, Tachovsko bych bral hned.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.