Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Den otevřených dveří ČHMÚ a Povodí 2013

818
# 22.03.2013, 12:26

Toto téma by jednak mělo informovat o těchto akcích při příležitosti oslav Světového dne vody a meteorologie (22. a 23.3.) a jednak poté přinášet příspěvky od Vás, kteří se některé z akcí zúčastníte a to ve formě textové, jak se Vám líbila daná exkurze, co tam bylo k vidění a co se tam bylo možno dovědět zajímavého + dobré i přidat fotodokumentaci, kterou asi většina bude na exkurzích pořizovat. Byl-li někdo z Vás loni, před loni atd. např. i na stejném pracovišti nebo na stejném typu pracoviště, ale jinde, je možno porovnávat atd.

1. ČHMÚ - DOD 23.3.2013 9-14h, Pobočky, vybrané observatoře a meteorologické stanice.

2. PLa - DOD a) 23.3.2013 na centrálním ředitelství + vybraných vodních dílech zdymadlech 9-15h + b) 11.5.2013 na VD Josefův Důl a v květnu 2013 (bude určeno) na VD Les Království a Pastviny.

PS: Škoda, že hlavní DOD je stejně v ČHMÚ i PLa.

3. PVl- DOD v Závodu Berounka ve vodohospodářských laboratořích Plzeň

DOD pořádá i PMo a POd

Veškeré exkurze budou jistě zajímavé a přínosné, zejména pro širokou veřejnost, které nejsou tyto věci většinou vůbec známé. Některé exkurze mohou být i o něco zajímavější a obsáhlejší než jiné. Proto si po jejich proběhnutí utvořme přehled. ;-)

PS: Studené počasí v sobotu 23.3.2013, je nutno se tedy na výpravu vybavit, hlavně na MS. Nicméně na pracovištích bude určitě nutno si odložit svrchní vrstvy oblečení. :)

Sobota 23.3.2013, 06-22h: Na SV/V zpočátku oblačno až polojasno, jinak od JZ zataženo, místy slabé sněžení, spíše zanedbatelné. Ranní minima -3 až -7°C, na SV až -10°C, takže na stanicích na SV území bude ráno krušno. Maxima -4 až 0°C, jen na jihu Moravy slabě nad nulou, kolem +1°C na více bych to neviděl. Bohužel k tomu studený SV/V vítr 3-7m/s, možnost ojediněle i nárazů.

Ad anketa: Víte-li již nyní, že půjdete a to např. na tři pracoviště nebo že určitě nepůjdete, můžete odpovídat v anketě již před konáním exkurzí.

Byl/a jste na některém z pracovišť při příležitosti dne otevřených dveří?
Ano, na dvou až třech
11 (6 %)
Ano, na jednom
58 (32 %)
Ne, byl/a jsem loni
22 (12 %)
Ne, byl/a jsem předloni či dříve
16 (9 %)
Ne, nebyl/a jsem ještě nikdy
76 (42 %)
Celkem hlasů: 183
DOD v PLa, www.pla.cz
86
# 23.03.2013, 23:03

V Praze Komořanech opět jednotlivé exkurze (skupiny). Nejzajímavější bylo centrální pracoviště - místnost, kde vznikají předpovědi. Ono jinde celkem není co k vidění - kanceláře a kanceláře :).

818
# 24.03.2013, 22:58

V Praze-Libuši byla prohlídka observatoře velmi pěkná a návštěvnost také, u dveří až tlačenice.

Centrální budova - radarová a družicová meteorologie a aerologické měření velmi zajímavé, poté prohlídka stanice - venkovní přístroje na zahrádce a do třetice stanice AIM čistota ovzduší. Zážitek byl a velká účast na vypouštění balonu se sondou vedle zahrádky u hangáru po poledni, kdy pracovník musel požádat lidi od cestičku, aby mohl projít a jít s balonem dále od hangáru, tam ho tedy vypustit. :D

PS: Video se stručnými popisky o observatoři bude zítra. ;-)

Vybral jsem fotky - venkovní část.

157
# 25.03.2013, 13:11

letos jsem nikde nebyl ale v minulosti jsem navštívil 2x pobočku v Českých Budějovicích, 1x observatoř Temelín a asi před měsícem jsem byl na soukromé prohlídce na stanici na Churáňově což je pěkná stanice na ještě hezčím místě, ochotně nás provedl pan R. Szpuk :)

MS Churáňov 9.2.2013

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.