Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Do Česka vtrhlo sněžení

# 25.11.2007, 11:19

Od severozápadu k nám proniká chladný vzduch, a tak již dnes ráno na západě a severu Čech i v nížinách začalo vydatně sněžit. Během dne zároveň bude zesilovat vítr. Díky němu se začnou tvořit sněhové jazyky místy i závěje. Před tvorbou sněhových jazyků, místy i zavějí upozorňuje i ČHMÚ. Upozornění platí pro celou ČR od dnešního večera až do úterý. Více

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 12:21

Je to paráda :snih: a ty snehový boure by byly luxusni :snih:

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 13:11

aj my na slovensku chceme snehové búrky:)

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 13:33

Od západu sa približuje studený front,ktorý spôsobuje už v českej
republike sneženie aj v nížinách okrem východnej časti čiech.
V noci začnu zrážky prechadzať do snehových a však budú prechádzať
do prehánok.Počas zajtrajšieho dňa bude prenikať na slovensko
studený pôvodom arktický vzduch a budú sa vyskytovať početné
snehové prehánky na severe aj trvalejšie sneženie.
V utorok bude už polooblačné počasie a miestami sa vyskytnú snehové
prehánky a to najmä na severe.
Cez týždeň budú noci mrazivé a počas dňa teplota vystúpi na 2°C
situácia začne byť komplikovaná v piatok keď pri zrážkach k nám
začne vo vyšších hladinách ovzdušia prúdiť teplý vzduch.
A tak od piatku postupne začnu stúpať denné teploty na 5°C
ale oteplenie bude aj na horách a zrážky vo forme snehu sa
budú vyskytovať od 1300m.
Spočiatku sa môže vytvárť poľadovica keď že prízemná vrstva bude
dosť vychladená!

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 13:34

u vas bude doufam prset :D

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 13:45

Od piatku sa začne oteplovať aj v českej republike
a na väčšine územia dážď na horách zrážky zmiešané
a max 6 °C

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 14:40

ale do ty doby to bude jen :snih: a na Slovensku :prsi: :!!:

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 15:00

Práve teraz je situácia (v ČR), pri ktorej sa naozaj môžu snehové búrky vyskytnúť. Je totiž veľký rozdiel medzi teplotou pri zemi a vo výške. Tento vzduch pochádza z polárnych oblastí a zohrial sa len v prízemnej vrstve, pretože prúdil ponad teplejší oceán.

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 15:44

a na slovensku sa nemôzu viskitnut snehove burky?

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 15:53

Zatiaľ nie, pretože ešte nie sme v studenom vzduchu. Zajtra bude teplota vo výške 1500 m asi -10°C a pri zemi v nížinách +3, čo je rozdiel 13°C. To je dosť veľa na to, aby mohli byť snehové prehánky, pravdepodobnosť búrok je malá, aj v ČR. No väčšia, ako zvyčajne.

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 17:30

A u nas pan Matej Milko to vyzera so snezenim a s pripadnymi snehovymi burkami ako lebo ten studeny front sa smerom na juhovychod sa pomalicky rozpadava a straca na intenzite rozpadava a teda slabne nielen po teplotnej stranke ale hl. po zrazkovej stranke takze asi u nas to snezenie aj ked bude ocom nepochybujem tak bude v takej mensej oslabenej verzii alebo da sa to povedat aj tak ze v Alpach a v Cesku sa vysnezi a pre nas uz nezostane nic iba omrvinky teda snehove prehanky ale keby prisiel ten front z vychodu alebo zo severovychodu co sa ale väcsinou stava pri tlakovej vysi vtedy sa k nam prenasa väcsinou chladny pevninsky vzduch pri ktorom sa citelne ochladi ale na zrazky nie je ani zdaleka tak bohati a ko ten zapadny studeny front alebo dalo by sa aj tak povedat ze väcsinou sa snehovych burok a snezenie ujde na zapad strednej Europy ako Cesko a Rakusko a nie ako na jej vychode ako na Slovensku v Madarsku Polsku a Ukrajine lebo väcsinou ten front ktory pride z vychodu je sice studeny ale suchy tak co bude podla vas viac pravdepodobne ze ochladenie pride aj so snezenim alebo snehovymi burkami alebo ako pan meteorolog Matej Milko viete moje narodeni su uz za dverami a tak cakam na to ci na ne bude aj uctihodna snehova pokryvka byvam tu na dolnej Orave na severe Slovenska v meste Dolny Kubin vo vyske od 450 do 550 mnm a moje narodeniny su koncom buduceho pracovneho tyzdna v stvrtok 29.11.2007. Tak ma milo prekvapte a predpovedajte alebo predpokladajte ze na moje narodeniny bude snezit prosim hl. ze mi odpoviete aj ked skôr negativne ako pozitivne lebo mojemu kamaratovi Oliverovy Maksayovi na jeho narodeni prsalo a mna resp. mojim najväcsim darcekom by bolo keby na narodeniny snezilo aj trvalejsie a ako to bude s tim oteplenim po piatku to uz nebude vôbec zima a mraz ani v nizinach resp ze nebude ani na severe pri inverzii a hmle alebo nizkej oblacnosti cez den pod nulou ved pred 2 tyzdnami bola situacia taka ze pri hmle sa v mojom blizkom okoli na meorologickej stanicy Liesek bolo o 17:00 hod az -11C tak co môhlo by to byt mozne aj pripade tohto buduceho vikendu ze sa vyrazne oteplenie dotkne len nasich hôr alebo vysok od 1000 az 1200 mnm a to oteplenie by malo byt asi na 5 az 6C pri slnecnom pocasi inak v dolinach a v nizinach severneho a juzneho Slovenska len okolo nuly ale tesne pod nou samozrejme to vsetko iba pri celodennej hmle alebo nizkej oblacnosti a ja si stale myslim ze v nizinach iba tak na horach pri slnecnom pocasi to moze byt vyssie, ale hovorim a garantujem ze teplejsie ako 8 alebo 5C uz tento rok v nizinnach pri hmle nebude a po inverznom otepleni na horach co bude asi tak do 4. Decembra pride po inverzii ochladenie len sa nevie ci vyrazne ale len mierne zalezi to ci bude prevladat teple oceanske prudenie zo zapadu a Atlantiku alebo ci sa prudenie vzduchu stoci na severne az severozapadne z vyssich zemepisnych sirok a nie s tich nizsich ale vazne odpovedzte mi na to pan Milko ale aj niekto ine co sa tomu rozemie resp. co je skuseny v obore ze ci bude na severe Slovenska v Dolnom Kubine vydatne snezit teda ze ci aj tu na severe Slovenska sa daju ocakavat tak ako v Ceskych krajoch snehove burky snehove jazyky alebo zaveje ktore by sa môhli tvorit pri silnom severnom vetre a ci sa to aj do stvrtka udrzi pri hmle pod nulou tak ako aj v Liesku pred 2 tyzdnami ked tam bolo o 17:00 hod -11C a ci tak bude aj u nas v Kubine na narodeniny 29.11.2007 tak za odpoved dakujem a pozdravujem vsetkych clenov diskusie ktorim prajem uspesni start do noveho pracovneho tyzdna tak dosnezenia :) ;-) !

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 18:26

Cawte....urcite nesuhlasim s tym, co povedal cesky anonym, pretoze v CR bude snezit, ale aj na v SR...takze byt na vasom mieste, tak ho nepocuvam....
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 18:41

mas pravdu aj ked tam maju bit snehove burky môzu bit aj u nas podla mna ved bude dos chladno okrem zajtrajska ale utork streda ma bit chaldno:) aj tak vsetki zraski idu od CR a zevraj dneska vecer sa ma postupne ochladzovat od ZAPADU:)

Anonymní
Avatar
# 27.11.2007, 17:54

Ve 22:21 26.11. se vyskytla bouřka u Prahy - dva blesky

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.