Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V severozápadní polovině Čech občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Čeká nás nejchladnější noc

# 02.02.2012, 11:02

Mrazy v Česku vyvrcholí v noci na zítřek. Zatímco v uplynulých dnech nebyla v Česku naměřena teplota pod -30 °C, v noci na zítřek se již v horských údolích takovéto teploty očekávají. Na většině území se totiž utiší vítr. Více

117
# 02.02.2012, 11:24

Slabé oteplení ve středu za týden.Ale do 0°C to určitě nebude!
Teploty budou od -7 až do -3°C.Hodně modelů předpovídají zimu a zaroveň se ochladí k teplotám -12 až -6°C.
Po 18.2 by měla teplota teprve se blížit k 0,ale už by mohlo sněžit o něco více než tyhle první 2.týdny v unoru.

9
# 02.02.2012, 12:30

Uvidíme co naměříme, ale těším se na to. Akorát kvůli těm mrazům měla problémy usb kamera v krytu. vydrží do -9 stupnu, ale protože v krytu bylo míň tak se jí kousl obraz. Jinak mě docela mrzí, že takhle nemrzlo celý leden (nemuselo být -10 atd ale těch -5), protože by bylo hodně sněhu, celkové srážky zde byly 102,5mm takže sněhu by bylo krásně.

818
# 02.02.2012, 14:09

Také se těším, předpovědi/modely, jsou dnes krásné.

No ESHEN to mě povídej. Srážky a vhodné teploty se v nížinách bohužel sejdou málokdy. Jsem zvědav, jak to dopadne tady v nížině letos potom ve vegetačním období po těchto holomrazech, jak se podepíší na přírodě.:)

Jinak např. Labe už je nyní někde i jeden led - potvrdí třeba kamera v Kostelci nad Labem s pohledem nad komoru: URL.
Ledové kry v plavební komoře Kolín: URL.

182
# 02.02.2012, 18:27

Jo jo, bude to mazec ... myslím že někdo to bude vrcholit až zítřejší noc.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.