Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Hurikán Katia se stáčí k Evropě

# 07.09.2011, 10:09

Východní pobřeží USA si v těchto dnech může oddychnout. Silný hurikán Katia (2. kategorie) se začíná stáčet k Evropě a východní pobřeží USA zasáhne jen svým okrajem.... Více

1
# 07.09.2011, 10:57

Hmmm, zajímavé. ECMWF počítá s tím, že ex-Katia vyžene tlakovou výši ze střední Evropy. Tato varianta je také ve hře...

# 07.09.2011, 11:08

To by znamenalo to ochlazení ?
Jak velké by bylo ?

Anonymní
Avatar
# 07.09.2011, 11:24

mates4545
Zajímá tebe na počasí vůbec ještě něco jiného kromě zimy? Z tvých čistě zimních příspěvků bych řekl že ne. Do letních témat vůbec nepíšeš, pouze když má přít ochlazení. :!!:

# 07.09.2011, 11:31

Mě jen baví tohle roční období.
Jiné období mi nepřijde tak zajímavé

A to ochlazení k němuž sem se ptal nemělo směřovat vůbec k zimě...
Na to je si myslím brzy

Jen mě zajímá o kolik se ochladí (o pět stupńů nebo o kolik)
Protože někde psali že může potom přijít ochlazení..
Zajímá mě to z toho důvodu že si počítám teplotní rozdíly ... o víkendu krásně, a za týden zase o nějákých 10 stupňů méně...
letos je to počasí dost nerovné

Anonymní
Avatar
# 07.09.2011, 12:05

mates4545
Mě zas nepřijde tak zajímavá zima. Samý sníh nebo plískanice, silné mrazy, časté inverze, mlhy, počasí spíš depresivní, prostě nuda. :!!:
Lepší je jaro nebo léto. Teplé počasí, bouřky a jejich doprovodné jevy... to je ono. :)

A když už, tak by to chtělo psát své názory nebo zážitky z pozorování i do těch ostatních témat po celý rok ne jen v zimě.
Takových je tu víc, co píšou jenom k zimním tématům a v létě se vůbec neozvou.

Jinak takový hurikán s bouřemi by se někdy mohl vyřádit i ve střední Evropě. To by bylo vzrůšo. :D

# 07.09.2011, 12:39

No tak když se stáčí k evrop+ě, tak snad nás zasáhne když tak v podobě hluboké tlak níže, jako byl třeba kyrill, možný to snad je ne?, v rádiu hlásily, že když se dostane do střední evropy, že by způsobil záplavy tak to by sním musel přijít i orkán, nebo aspon silná vichřice:), nevím teda jestli se mám těšit , nebo být zklamaný

Anonymní
Avatar
# 07.09.2011, 13:18

hurikan jestli příde k francii takže to znamena ochlazení o 10 stupnu celsia pro českou republiku

818
# 07.09.2011, 15:59

Hurikán - původně, v Evropě tlaková níže, která bude hluboká, ovlivní sever GB (VB) a půjde dále severní drahou. Počasí v Evropě střední ovlivnit jistě může, ale oproti Británii, kde bude foukat silný vítr, u nás se čeká v případě, že se tak stane, právě zmíněné ochlazení.

# 07.09.2011, 17:01

Takže žádný orkán ani vichřice :!!: :!!: :!!: :(, já se už začal těšit;-)

818
# 07.09.2011, 17:05

Tomastornado
Pokud by zamířila níže více na jih a šla tedy více méně přes naše území, tak by bylo jistě "veseleji". Otázkou však zůstává kolik srážek a jaký vítr by přinesla. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.:)

# 07.09.2011, 18:52

Pro tom 791, takže naděje nějaká je:D, ale zatim malá:(, uvidíme v rádiu řikaly právě 3 varianty bud půjde přes střední evropu a i přes nás, to by způsobilo záplavy a určitě i extrémní vítr a druhá varianta, právě přestu skandinávii, to by k nám v táhlo tropický vzduch z afriky, a nebo půjde jižně to by k nám vtáhlo studený vzduch ze severu, ovšem toje nejméně pravděpodobné tak uvidíme

Anonymní
Avatar
# 07.09.2011, 18:59

Tomastornado
Přesně naopak, severní dráha = chladný vzduch, jižní dráha = Afrika ;-)

# 07.09.2011, 19:27

Aha nějak jsem si to poplet:)

86
# 07.09.2011, 19:46

Žádné záplavy a extrémní vítr u nás opravdu nehrozí! To by mě zajímalo, kde takovou blbost hlásili. V Česku se příští týden čeká celkem stabilní a pěkné počasí. Do střední Evropy se tato hluboká níže dostat nemůže.

Anonymní
Avatar
# 07.09.2011, 20:10

Petr12
To nikde nehlásili,to jsou je takové místní představy :) Taky nechápu proč si lidé zde přejí záplavy :!!:
Ale podle mě to může odsud "odfouknout" to slibované babí léto. Je přece taková možnost? Nebo se mýlím a zvítězí oblast tlakové výše nad námi???

# 07.09.2011, 20:51

Jaktože ne když ta níže zasáhne střední evropu to vyloučný neni, tak by určitě přinesla velmi silný vítr a deště:cool:

156
# 07.09.2011, 21:19

Podle ČHMÚ by nás mohl zasáhnout silný vítr tj 10-15 m/s. Ale "Hurikán" zní přece ve zprávách bulváru podstatně akčněji než vítr. Ne že bych si ho tu přál, to v žádném případě ale jak píše tomtornado, podívaná by to byla.:)

818
# 07.09.2011, 21:40

Nejpravděpodobnější dvě varianty už zde padly a byly napsány i na ČHMÚ resp. Infometu. Původně se připouštěl i jiný vývoj synopt. situace. Jinak babí léto ještě nepřichází, pravé babí léto je až v poslední dekádě září, spíše poslední týden v září se bere za pravé babí léto a další dny - první říjnové. Nyní nelze určovat zda přijde - přijde, ale třeba opožděně. No ale zpět k tématu s vlivem hurikánu na počasí u nás či jinde v Evropě.:)

Anonymní
Avatar
# 07.09.2011, 22:22

Pavel53
Podívaná by to byla, ale za cenu velkých škod a možná i lidských životů. :!!:
V našich zeměpisných šířkách se namísto hurikánu používá slovo orkán nebo prostě hluboká tlaková níže či cyklona.

tom791
S tím babím létem máš pravdu. Za babí léto se označuje slunečné, teplé a stálé počasí v období až od začátku astronomického podzimu 23.9. a dále. Do této doby je to normální léto. :)

Ale zpět k tématu o vlivu tlakové níže Katia na počasí v Evropě.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.