Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Teploty včera vystoupily až k 11 °C

# 09.12.2010, 14:14

Včera na naše území proudil teplý vzduch. Místy se vytvářela teplotní inverze. Ta vznikala díky tomu, že se příliv teplého vzduchu projevoval hlavně ve vyšších hladinách atmosféry. V hladině 850 hPa (ve výšce kolem 1500 m) se teploty v jižní a jihovýchodní části území šplhaly až přes 10 °C. Více

Anonymní
Avatar
# 09.12.2010, 14:39

Ve Frýdku-Místku byla včera celý den velmi hustá mlha a teplota okolo +2°C. Sníh pomalu odtával a z původních 30cm zůstalo už jen okolo 10cm. V noci jsem se probudil a šel se napít. Podíval jsem se na teploměr a bylo rovných 11,6°C a venku úplně jasno. Ráno, když jsem se probudil bylo -0,2°C a sněžilo, mezi sněhem padaly i kroupy.

72
# 09.12.2010, 14:44

frydek
Já bydlím kousek od F-M a takové teplo u nás nebylo i přes noc bylo 5°C pak to šlo dolů a ráno byl necelý jeden stupen nad nulou a padaly slabé kroupky se sněhem které namrzaly ted je už jen nula a dál se ochlazuje ale doposud ještě nespadla ani vločka noční studená fronta akorád rozbila mlhu a inverzi srážky skoro žádné a ochlazení výrazné

116
# 09.12.2010, 15:30

V Jundrově bylo včerejší maximum rovných 5°C, tady se to prudké oteplení tak neprojevilo. Po přechodu studené fronty (z které mimochodem vypadávaly smíšené srážky) se ochladilo na ranní minimum -0,2°C. Dnešní maximum bylo +1,2°C a teď je rovných 0°C.

Anonymní
Avatar
# 09.12.2010, 21:27

radek

Možné to je, protože třeba už i ve Skalici nebylo takové výrazné teplo, ale má meteorologická stanice zaznamenává průběžně a jak jsem se díval, nebylo to jen na chvíli, takové teplo bylo asi hodinu, pak to padlo zhruba na 8°C no a po přechodu té fronty ten zmiňovaný slabounký mráz

818
# 09.12.2010, 21:35

V Praze nebylo takové teplo, ale déšť potom pomohl odtávání sněhu více. Ale docela ho tu zbylo dost. Zde bylo maximálně včera +2,5°C, takže nám to Aladin předpověděl dobře. Pak ochlazení od 23hodin, ale to výraznější až k ránu.:)

238
# 09.12.2010, 22:59

Ano potvrzuji zprávu od Toma...maximum bylo do 3°C a žádné vyvrcholení tepla se u nás nekonalo;-)...déšť něco odplavil, ale teď jsem šel večer z práce a pořád máme určitě pěkných 20cm zmrzlýho sněhu:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.