Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Ráno jsem viděl cumulonimbus

116
# 12.02.2009, 18:53

Dnes ráno jsem zaregistroval cumulonimbus, mohla za něj sněhová přeháňka, která se sem přihnala v 6:00, samotný CB vzrostl až kolem 7:00, to už byla sněhová přeháňka alespoň 40km daleko, vytvořil se z ní CB a během půl hodiny zanikl, tu půl hodinu byly z cumulonimbu vidět v dálce, asi těch 40km daleko sněhové přeháňky, poté co CB zanikl, po zbytek dne byly vidět pouze cumuly, CB jsem viděl už ve fázi rozpadu, před ním tu přeháňku zakrývala vrstevnatá oblačnost, ale nad námi bylo skoro jasno, za druhou bouřku tohoto roku to nepočítám, protože CB vznikl až těch 40km daleko a byly z něj vidět pouze srážky v dálce:D

# 12.02.2009, 21:12

Marek
Momentálne se Cb vyskytují u nás na východe. A máme tu silný víchrice se snehem!:blesk:

Anonymní
Avatar
# 12.02.2009, 21:24

Pleteš si mraky, nic takového si vidět nemohl, protože na jeho vznik nejsou podmínky - konvekce. Tohle je tak ke smazání.

# 12.02.2009, 22:23

Petr12
Souhlas toto téma bych i zrušil,protože se mě zdá zbytečné.Jinak i u nás byly určité kupovité mraky,ale CB to rozhodně nebyly,protože nejsou vhodné podmínky pro jejich vývoj.:!!: :!!:

Anonymní
Avatar
# 13.02.2009, 11:51

Zrejme ten čo tu píše o búrkovej oblačnosti nevie nič o fyzikálnych procesoch v atmosfére, nepotvrzdujú to dokonca ani zábery s družice, keď sa niekto nevyzná v druhoch oblačnosti a o ich vzniku nech radšej ani nepíše !! Je pravda že kopovitá oblačnosť môže vznikať pri vpádoch studeného vzduchu ale zväčša to je kumulus, pri dnešných podmienkach je vznik búrkovej oblačnosti CB vylúčený :!!: :!!:

# 13.02.2009, 14:25

Petr12
To seš na omylu protože sem se díval na záznam a opravdu ten cumul byl,a aktuálně se vyskytuje nad Německem.

Anonymní
Avatar
# 13.02.2009, 14:33

Tomáš
Cumulus a cumulonimbus je něco jiného. Doplňte si základní vzdělání o počasí.

116
# 13.02.2009, 15:00

Petr12
pocasi v dubnanech
Oba se mýlíte, já ho vážně viděl;-)
Anonymní
Já si žádné vzdělání doplňovat nebudu, protože vím co vím a buď toho vím dost nebo ne;-)
Tomáš
Pár blesků jsem během předposlední fronty viděl v západních Čechách z blizortung.org;-)
Anonymní
Bouřky mám rád a tím předpokládám že bych aspoň něco o nich mohl vědět;-)
mirko 15 rokov kosicke olsany
V Olšanech je vichřice:!!: :), u nás něco podobného bylo v úterý, kdy 3 a čtvrt hodin trvale silně sněžilo, ale napadlo "jenom" 10cm sněhu:D

# 13.02.2009, 15:31

Marek
Tak to jo podle toho obrázku to je Cb.Jinak u nás bylo opravdu skoro jasno ráno až později se vytvořily nějaké mraky.:cool: ;-)

116
# 13.02.2009, 15:39

pocasi v dubnanech
Ten můj mrak byl o trochu menší, ale téma jsem poslal až večer, abych se mohl podívat jestli to cumulonimbus je;-)

# 14.02.2009, 15:45

Cb se může v těchto dnech tvořit, pokud je od rána jasno a není souvislá sněhová pokrývka. Dochází tak k nerovnoměrnému zahřívání povrchu a při bezvětří a dostatečně velké instabilitě se ten Cb může z Cu congestus či mediocris opravdu vytvořit. Ovšem na bouřku to nebude, protože by se teplý stoupavý proud rychle měnil na studený klesavý a ten by Cb rozthal.

# 14.02.2009, 17:44

Marek
ja som teiz asi vo strvtok videl nieco podobne ale rozmermi dost male

116
# 15.02.2009, 17:45

pletenekakao
Přesně, u nás není souvislá sněhová pokrývka;-)
weather_dt
Já jsem to viděl trošku větší, ale jak říká pletenekakao, tak bouřka z toho nebyla, byla to pouze sněhová přeháňka, ale CB to byl;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.