Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Počasí sehrálo významnou roli v F1

Anonymní
Avatar
# 02.11.2008, 20:07

Počasí dnes sehrálo významnou roli v F1. V posledních kolech před koncem začelo pršet! Někteří jezdci tedy musili přezout jen 5 kol před koncem. Hamilton potřeboval dojet pátý jenž ho předjel Vettel, čímž ho odsunul na šesté místo! Jenže potom těsně před koncem se ze 4. místa propadl Timo Glock až na 6. a Hamilton se stal mistrem světa.

Že by se Timo Glock propadl protože nepřezul?

Anonymní
Avatar
# 02.11.2008, 20:32

Diskusia o F1 je par blokov na zapad.

19
# 02.11.2008, 20:36

sakra to mi ani nepřipomínej já měl srdce až v krku když massa projel cílem jsem se tak radoval a když jsem viděl Haqmiltona pátýho tak jsem měl rázem srdce v žaludku a nehmatnej puls.

ale jo Glock nepřezul a těch posledních 5 kol odjel na suchých pneumatikách a zajížděl dost pomalý časy

Anonymní
Avatar
# 02.11.2008, 20:53

To museli mít zajímavý meteorologové, který dělali pro tu F1 počasí. By mě zajímalo jestli na začátku věděli, že na konci bude pršet :)

Anonymní
Avatar
# 02.11.2008, 20:55

Hamilton držel po většinu závodu čtvrtou příčku, která mu zajišťovala titul, ale chvíli před cílem se spustil drobný déšť. Zbývaly pouhé čtyři okruhy do šachovnicového praporu, když Hamilton zatočil do boxové uličky pro pneumatiky na mokrou trať. Stejně tak mladík Vettel kroužící po dráze těsně za ním.

Při návratu do závodu se oba propadli o jedno místo, protože tým Toyota ponechal Tima Glocka na trati s gumami do sucha. A risk se mu málem vyplatil.


Zdroj: Idnes.cz

19
# 02.11.2008, 21:00

Petr12

Meteorology má skoro každej tým v F1. A podle mě to nevěděli protože určit to jestli bude za hodinu a půl pršet na tak malém prostoru jako je závodní okruh je dost obtížné. Navíc kolem Sao Paula se vyskytují dnes bouřky a ty předpovědět kde udeří je ještě obtížnější

536
# 02.11.2008, 21:08

iwag

To jo ale srážky jako takové očekávat museli,dnes dokonce určí i přibližnou hodinu ,to přece neni problém na tak krátkou dobu jako je závod F1, kort když jim prší vlastně kousek od závodiště

19
# 02.11.2008, 21:11

jj srážky nějaké určitě očekávat museli ale určitě sám víš jak rychle se dokáže vytvořit bouřka a předpovědět ji že příjde na plochu 3km/2 je skoro nemožný

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.