Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Chladné a deštivé počasí nás čeká i příští týden.

378
# 15.05.2021, 15:20

Aidamko1
Hele je to mozny, ale Brdy tu prehanku krasne nakoply. Detekce nic nezaznamenaly, ano, koukal jsem na to take, ale detekcim casto nejaky vyboj utece..
Ale o to tak nejak nejde..
Psal jsem tu, ze Brdy by nejakou prehanku mohly slusne nakopnout a ze MOŽNÁ i do bouřky..
Spise o to, ze v Z polovine Čech jsou ty podminky horsi, nez v te vychodni.. Od božího rána..A tak to je, samotna vlhkost vzduchu nestaci..Je to dnes zatim v souladu s predikcemi..
Pro JZ by mohl byt k veceru zajimavy ten pas co je aktualne u Norimberka.. Ale tezko rict, jestli to sem doleze v nejake kondici.. Ja si tipnu, ze ne...

50
# 15.05.2021, 15:37

swan1
Když kouknu na radar na celou ČR, tak přeháňek a bouřek je opravdu dost a jsou pěkně ostře ohraničené a rozdrobené, řekl bych, že vysoká vlhkost tomu dává grády. Být o něco sušší vzduch kolem 40-50% bylo by toho podstatně méně. Musím si někam zapsat vysoká vlhkost=perfektní přeháňkovo-bouřkové situace. :D

Nejde jen o bouřky a jejich sílu...

Myslím, že jich ještě přibude. Šumava to za chvíli nakopne taktéž.

378
# 15.05.2021, 15:49

aura33
Hlavne si nekam zapiste, ze cumulus nerovna se silnejsi prehanka, a taky to, ze cumulonimbus nerovna se vzdy bourka, ale casto = prave jen sIlnejsi prehanka..
Pokud nejste slepej, tak na radaru na J a JZ Cech zadne silnejsi, ohranicene a ja nevim jake prehanky nejsou.. Od rana jste se svou teorii jake se tu diky vlhkosti na JZ a J rozjedou prehanky zcela mimo.. Samotna vlhkost vzduchu proste nestaci.
Smirte se s tim, ze to z toho proste dnes uz nevymackate..;-)
Prikladam aktualni foto oblohy ze Šumavy, ktera dnes uz opravdu nic nenakopne..:D

33
# 15.05.2021, 16:04

Tady 20°C a po velmi krátké bouřce (spadlo jen nepatrné, neměřitelné množství srážek) velice dusno.

50
# 15.05.2021, 16:05

swan1
Nemusíte mě poučovat, o počasí se zajímám už nějaký ten rok a něco jsem postřehnul.

Projděte si animaci radaru od rána do večera a počítejte každou přeháňku a bouřku, včetně malých a slabých, bude jich více jak 100. A Šumava to nakopává, pokud počítáte podhůří jako součást Šumavy... dohady s Vámi jsou vždy zábava...

Ten Váš text je ale pěkný nesmysl, Cb je vždy bouřka a zase mi podsouváte něco co jsem vůbec nenapsal. Kam na to chodíte...
A věta typu Pokud nejste slepej... nedivím se, že jsem měl s Vámi často spor a nejen já, Váš styl reakce je arogantní, útočný...

171
# 15.05.2021, 16:11

Miriam
Tady taky lehce pokapává. Snad taky ještě v podvečer vyleze slunko, a trochu nám ten dnešek ještě prošajní.
aura33
Hlavně ten výstup modelu ICON je nesmyslný. ICON u mě tedy klesá čím dál více. Jsem zvědav jak to vyjde v půlročním srovnání modelů. Třeba nás zasáhne ("mega") bouře jak maluje, ale tedy nevím.
A nesouhlasím s tvrzením, že Cb je vždy bouřka viz
Meteorologický slovník pojmů. Já zde použiji citaci:
Na vývoj Cb jsou vázány bouřky, avšak Cb může existovat, aniž bouřka vznikne.

Nemusí to být vždy bouřka.

Oba dva máte ve své podstatě pravdu.

ota
Avatar
2132
# 15.05.2021, 16:15

aura33
Cumolonimbus určitě není vždy bouřka, často jde jen o přeháňky. Jinak u nás dneska zase celý den poprchá a ráno mlha, nevím teda kdy poseču trávu…

378
# 15.05.2021, 16:30

aura33
Muj styl je vecny a realisticky..
Predikce dnes davaly pro Z pulku CR horsi podminky, pro vychodni lepsi..
Vyslo jim to dokonale..
To , ze si rano vezmete do hlavy, ze pouze vysoka vlhkost staci na to, ze to bude tady na J a JZ jinak, je vas dnesni omyl.. Ne muj.
Stejne tak se mylite s CB a bourkami..I s tim, ze Sumava dnes jeste neco nakopne.
Neni co...

50
# 15.05.2021, 16:42

swan1
Napsal jsem, že vlhkost je základní parametr, což je pravda. O početných přeháňkách a bouřkách jsem psal v celé ČR.

Váš styl je až nechutně arogantní a útočný a už kolikrát jste mi něco podsouval, co jsem nenapsal...

50
# 15.05.2021, 16:49

swan1
Koukněte se na radar, kousek od Šumavy jsou oranžové odrazy, tak nevím proč tu pořád píšete, jak na JZ nic není a nebude. Jste fakt mimo...

A ano podmínky jsou lepší na východě, nikde jsem to nepopřel, jen jsem zmiňoval vliv vysoké vlhkosti na celkově vysoký počet přeháňek a bouřek v celé ČR. Tak nevím s čím máte problém...

73
# 15.05.2021, 16:51

Zdá se, že u nás už dnes nekápne, součet je 4 mm.

50
# 15.05.2021, 17:40

swan1
To jsem kouknul na radar.bourky.cz a přehlédnul blesky...

Takže po této Vaší větě: Pokud nejste slepej, tak na radaru na J a JZ Cech zadne silnejsi, ohranicene a ja nevim jake prehanky nejsou..

kousek za Šumavou vznikla pěkná bouřka. To jste si pěkně naběhl :D

PS: Koukám, že na Šumavu už míří bouřky z Bavorska... To jak vysvětlíte? Však jste psal, že tam už určitě nic nebude... :D

378
# 15.05.2021, 17:49

aura33
Dle vas jsme tu odpoledne meli mit na JZ prehankovy Armagedon, diky vysoke vlhkosti.. Ja jsem vam uz dopoledne psal, ze tu nejsou podminky, vy cely den pisete ze budou.. Aktualne neni v celem plzenskem kraji, uz hezkou dobu, ani jedna, uplne cisto..nula. Na Šumave neni take nic. Jste si jisty, ze se orientujete na mape, kde lezi Šumava..? Bourka miri na Česky les..:D
Uz pred par hodinami jsem tu psal, ze jedine, co tu jeste dnes muze neco prinest je ta prehanka - bourka od Norimberka, no a tak to stale je..
Pokud to nechcipne, treba z toho neco spadne.., aspon tedy jednou za cele odpoledne a podvecer..;-)
Jinak ja na Šumave (38let) a v Posumavi ziju dohromady 53 let.., cely svuj zivot..
No a jestli nekoho pobavi, kdyz odsud neco reportuji, tak jsem tomu jedine rad..
Me se tady fakt libi..:)
Ja fakt nemam problem s nicim, cely den jste me presvedcoval ze podminky v Z pulce CR odpoledne budou skvele.. Ne, nebyly a nejsou..

50
# 15.05.2021, 17:55

swan1
Z toho se nevymluvíte, psal jste o JZ jako takovém, že tam nic nebude a je/bude. Žádný přeháňkový armagedon jsem nesliboval, napsal jsem neurčitě, že přeháněk přibude, což se stalo v podhůří Šumavy, včetně bouřky.

378
# 15.05.2021, 18:05

aura33
Ja se nemam z ceho vymlouvat..V podhuri Šumavy zadna bourka dnes nebyla. Prehanek mel odpoledne JZ, coz je s dovolenim hlavne plzensky kraj :D nejmene z cele ČR..protoze proste horsi podminky.. Vyslo to modelum i mne.. At uz to budete popirat a kroutit jak chcete..
Jinak ja vubec nezpochybnuji, kdo se jak dlouho venuje meteorologii. Fakt vam verim, ze vy dlouho.. No ale o to je to horsi, nemyslite? Kdyz az dnes jste si snad uz ujasnil, ze CB neznamena automaticky bourku....


17
# 15.05.2021, 18:13

Kam se z Německa nasouvají dnes první srážky a vypadá to že slušně zaprší.

17
# 15.05.2021, 18:16

Už začal foukat nárazový vítr za chvilku to tu je.:vitr::prsi:

378
# 15.05.2021, 18:19

Čáp83
Tak prvni srazky na krajnim Z dnes.... To vypada dobre. Dejte pak report..:)

50
# 15.05.2021, 19:05

swan1
Omlouvám se, nechtěl jsem se s Vámi dohadovat, ale fakt jsem nikde nenapsal, že vysoká vlhkost přinese hodně přeháněk na JZ, to jste poupravil. O počasí jsem přečetl několik knih i velkých od českých i zahraničních autorů, z toho se dá hodně postřehnout, ale teorie mě nebaví, lepší je sledovat počasí na živo.

S tím Cb a NEbouřkou nevím, vždy jsem měl za to, že Cb je bouřka.

A s tou vlhkostí na tom něco bude, kolikrát se tu řešily různé bouřkové parametry a vlhkost tolik ne, přitom je to určitě základ i pro přeháňky/bouřky.

65
# 15.05.2021, 19:10

Konečně pořádný Cu, možná dokonce Cb? Přišlo mi, že před chvílí trochu zahřmělo, ale jinak to tu dneska byla nuda..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.