Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci hlavně na jih dorazí déšť, někde i zabouří

Diskuse o počasí Množství srážek v roce 2021

49
# 18.07.2021, 21:14

F4
Zase zpět :)
Vody je přehršel, vlhkost vzduchu vysoká, teploty nízké. Takže se tu denně valí kouř z komínů 😣.
Každopádně v přírodě to bují, raší, kvete.
Dokonce i téměř zaniklá rašeliniště zase ožívají. V lese stojí voda a na podmáčenych ostrovech rostou houby o 106.

77
# 18.07.2021, 22:13

F4

Já to věděl, že to nevydržíte a dáte ve známost uživatelům, že se u vás srážkově zase daří..;-)
Od konce dubna je to zajímavě ,, prozápadně,, zacyklené..
Tady uděláme pravděpodobně celoroční srážkový průměr do konce prázdnin..U vás možná taky?
Osobně jsem velmi rád, že ty ,,zaručené,, zvěsti některých členů(a některých už bývalých členů) o tropickém peklu letošního léta v Čechách, 50-60 tropických dnech v nížinách a bla, bla.. letos nevyjdou snad ani na té JV Moravě...To už se myslím nestihne..

52
# 18.07.2021, 22:42

Letos nic moc :(

# 19.07.2021, 10:58

U nás (Žabčice, jižní Morava 180 m. n. m.) zatím docela bída. Od začátku roku 276 mm a 15 tropických dnů. V květnu a v červnu sice pršelo, v červnu nás spláchly i dost bouřky, ale červenec zatím hrůza.

256
# 19.07.2021, 21:42

Dnes vyšlo hezké povídání resp. shrnutí srážkově velmi bohatého, ale i velmi rozdílného období 9.6.-18.7. Jelikož to je na FB, přikládám printscreeny. Oficiální zdroj FB CHMU - díky moc !
U mne za dané období celkem 120 mm.

A jsem zvědavý, zda to východ "dožene" zase zářím, říjnem (teda snad ne jako loni). Středozemí bude nejspíš zase nadprůměrně teplé, upraví se trasy proudění a postupy TN ...

PS. ten krajní JV je v kombinaci s nadprůměrnými teplotami (za červen cca +3,4 C nad průměrem) opravdu hodně suchý :(

Povídání
Úhrn srážek celkový
Úhrn srážek ve srovnání s průměrem