Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Srážky od 13.5.2020

142
# 15.05.2020, 09:44

dawe
Pořád jsme tě ani nedohnali, ty si měl posledně skoro 2,5x tolik, takže mlč.

F4
Pořád je to ale žalostný číslo, když vemu, že za minulé srážkové epizody všude napršelo 2-5x tolik, co nyní u nás, tak nic moc. V podstatě jsme dohnaly tebe. Ale je to krásný pocit vidět na srážkoměru číslo vyšší než 5 mm. Alespoň nějaké osvěžení.

272
# 15.05.2020, 10:30

Tak tady zatím o ničem, k ránu pár přeháněk, které přešly do kapání a teď už neprší, spíše to šlo na sever JMoravy nebo výše na Vysočinu, kde se to zastavilo, tak snad to odpoledne zesílí, ale moc tomu teda naději nedávám, je totiž moc zima, pouhých +7, že by další propadák? Vysloveně jednotky mm, vždyť to je úplně směšné, i Aladin srážky ořezal na polovinu, poslední naděje právě zhasíná.

12
# 15.05.2020, 10:39

U nás začalo lejt až teď, když se k nám dostaly žluté odrazy. Teď už by nějakou chvíli pršet mělo.

385
# 15.05.2020, 10:56

Tak musím konstatovat, že na Kladně docela dobrá situace, dělám další záhon a do 40 cm je to vlhký až mokrý, hlouběji nejdu, protože tam už je opuka..tak jen tak dál..jen už by z rána nemuselo mrznout to už je fakt opruz..:(

# 15.05.2020, 11:25

Dneska mě radar přečůral :D
jsem se bál, že ráno zmoknu, jak jsem viděl ty žluté odrazy ... a ono pršelo až cca 2 hodiny později...

142
# 15.05.2020, 13:02

To je nádhera, 10 mm

# 15.05.2020, 13:06

Yurri
Musím říct, že vy jste opravdu chudák a když s vámi v mnohém nesouhlasím a občas mi vadí to neustálé stěžování na zimu a chladné počasí, tak v tomto vás úplně chápu a je to velká škoda. Tato situace vypadala opravdu nadějně a zase z toho mít nic nebudete. Ale chce to zkrátka vydržet, i vy se už musíte jednou dočkat.

U nás přes celkem výrazně suchý začátek roku, teď květen, stejně jako loni, dohání co se dá a už nám během něj napršelo kolem 30 mm a stále teď prší a snad ještě nějakou dobu bude. Díky bohu za ty dary.

# 15.05.2020, 13:08

igor127
Tak paráda, aspoň že tak. U nás zatím zhruba 5 mm, ale i to se samozřejmě počítá.

272
# 15.05.2020, 13:59

Snowrain
Ale jo něco bylo, mám zatím na zahradě cca. 6 mm, ale meteogram ČHMÚ čekal jasně přes 10 mm a i já jsem se na to vysloveně těšil, takhle to srážkové pásmo už končí a lije spíše na Brněnsku a střední Moravě, kmeny stromů jsou suché a pod jehličnany jsou u silnice normálně suché koláče, opravdu ta hranice mojí poloviční spokojenosti je na té 10ce, samozřejmě pokud bych chtěl dohnat srážkovou díru někde za Šumavou, tak by muselo zalejt tak 30 - 40 mm a kdybych chtěl dorovnat ten rozdíl z února, kde spousta stanic měla přes 100 mm a já byl sotva na průměru, tak bych musel přidat další 70ku, ono to zní směšně, ale já vím sakra dobře, proč to říkám, protože přesně jak si to sucho příroda pamatuje, tak to mám i já, že tomu někdo nerozumí neřeším, ale +7 mě fakt nebere, kdyby bylo +17, vůbec bych se nezlobil a se mnou odhaduju 99% populace;-)

142
# 15.05.2020, 14:01

Snowrain
Je potřeba konstatovat, že yurri měl ale kterýsi den necelých 10 mm a dnes to hlásí v MB dle chmi od rána něco přes 5 mm , takže zas takový chudák tento týden není. Lze konstatovat, že celá republika má za tento týden úhrny alespoň nad 10 mm, takže se dle mého tento týden celkem povedl (kdy se stane, aby za týden napršelo v celé republice). Ovšem i tak, pokud máme srovnávat - je jih Moravy, jih Vysočiny (okolí MB) a SZ Čech na tom se srážkami za tuhle deštivou epizodu nejbídněji (to co u nás napršelo za duben a květen zatím, to na mnohých místech napršelo za pondělí a to tam ještě pršelo i jiné dny).

ota
Avatar
2132
# 15.05.2020, 14:01

Yurri
Jen teda na střední Moravě fakt neleje, teprve teď začalo trochu víc pršet a máme zatím sotva 2mm.

272
# 15.05.2020, 14:15

ota
Pěkně pršelo podle radaru mezi Moravskou Třebovou a Olomoucí, teď si to lehá jižněji na Chřiby, u nás konec, v součtu za obě epizody jsem na nějakých 16 mm, aspoň něco, co je horší, že byla vydána pro moji oblast na mráz, ne tenhle rok se zatím opravdu v ničem nevyvedl.

ota
Avatar
2132
# 15.05.2020, 14:24

Yurri
No chvíli tam pršelo trochu víc, ale i tak jsou tam ty úhrn dost mizerné, rozhodně do 5mm. Bohužel u nás fouká ten protivný silný severovýchodní vítr z Moravské brány, to tady nikdy moc neprší.
Nám hezky napršelo v pondělí, kdy spadlo 11mm a ve středu pak 12mm. Dneska to vypadá tak na 3m, možná 4mm. Ta zima už je ale vážně protivná a jestli bude v noci zase mrznout, tak už nevím...

73
# 15.05.2020, 14:27

Yurri
Podle radaru to nemůžeš vůbec počítat.
Jel jsem dnes kousek na Drahanskou vrchovinu, tam pršelo pěkně, sjel jsem dolů do Prostějova a tam pár kapek, a to vše ze (dle radaru) stejně intenzivního mraku.

Prostějovské letiště hlásí 2 mm.

228
# 15.05.2020, 14:39

U nás leje tedkom fest od rána máme 7mm zatím v to pondělí to dalo 11mm a ve středu dalších 18 a kolik to dá za dnešek napíšu až přestane valit

# 15.05.2020, 15:10

Yurri
Jasně já vám úplně rozumím, je mi jasné jak to myslíte. A nemyslete si, ja jako celkem aktivní sportovec, bych si samozřejmě taky radši ted přál 20 stupňů, polojasno a bezvětří, než 10 stupňů, zimu a vitr. Ale co my s tím uděláme, tak není třeba to v každém prispevku zmiňovat. Na druhou stranu to platí i o stiznostech na teplo, takže vlastně buďme fér, on si člověk nevybere. Jinak jsem rád, že u vás spadlo aspoň něco, zase ty nižší teploty mají aspon výhodu v nižším vyparu a i to málo co spadlo, se aspoň pěkně vsakne.;-)

# 15.05.2020, 15:17

igor127
Tak to jednoznačně, tento týden se celkově ohledně srážek velmi povedl. Kéž by takových týdnů bylo víc, sucho bysme pak vůbec nemuseli řešit. Ale to je jen přání nic víc. Ale je z mého pohledu vidět, že nejlepší měsíce na takovéto plošné trvalé srážky jsou zkrátka květen a pak září. Jsou to takové ty přechodové měsíce, kdy přece jen není takové vedro, bouřky sice jsou, ale narozdil od období červen-srpen se právě vyskytují i tyto trvalé mírné deště, které přírodě pomohou nejvíc. Akorát, že v září už to nemá takový smysl, jako právě v květnu, kdy příroda potřebuje právě zásoby vody na léto, které bohužel akorát přírodu vysuší, protože nějaké teplotně normální, srážkově bohaté léto už je v dnešní době, přiznejme si, trochu sci-fi.

65
# 15.05.2020, 15:26

Tak za dnešek to dalo rovných 6 mm. Za květen máme zatím 41 mm, věřím že tento měsíc skončí srážkově normální... Poslední roky to tak vždycky je, že duben je srážkově velmi bídný, ale květen ještě nikdy nezklamal, spíš naopak často skončí v nadprůměru.

272
# 15.05.2020, 16:50

Snowrain
Ten výpar bude spíše záležet na tom větru a ten je tady spolehlivej, na kole se mi teda na zahradu vůbec nechce, je tady nějakejch +8 a bude to zase práce pěkně do noci.

73
# 15.05.2020, 16:57

Yurri, nemusis pukat zavisti, naprsely necele 3mm.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.