Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Srážky od 13.5.2020

F4
Avatar
109
# 13.05.2020, 07:20

Predators2
Nevím přesně, nejsem doma, ale více jak 8 mm to nebylo. Ve srovnání se zbytkem Čech slabota, ve srovnání s JM zalito. Tam si to ale vynahradí dnes a v pátek a náš region zůstane za celý tento týden zase srážkově nejchudší, ač srážky nechodí od SZ přes hory.

Straky
To není letos, to je do kolečka už od 2018. Každý rok si říkám, že už se to snad posune jinam a ono ne, drží se to tu zuby nehty. Už se těším, až se jednou odstěhuji. Dalo by se říci, že tím zabiji 2 mouchy jednou ranou.

40
# 13.05.2020, 08:00

F4
My to meli tady loni, na stejne urovni.. Co se tyce kvetna, tak jeste horsi.. To byly srazky vsude,ale tady ani v tom kvetnu neprselo..
Letos zatim lepsi, unor a kveten super.. Snad to vydrzi..
Pod Krusnyma bych nechtel bydlet, Ohři mam rad, ale ten srazkove stinny, suchy prikop tam, to v CR nema konkurenci..

4
# 13.05.2020, 08:42

Tak super srážky na pátek vymazání...
Ještě v pondělí a vcera tam bylo 22mm ..
Dnes 1..
Takže zase nic nebude..

40
# 13.05.2020, 09:03

Na pomezi Spanelska a Francie se roztocila samostatna TN a pozvolna jde k SV.. To muze byt jeste dnes v noci a zitra pro CR zajimave..
Ale je to pretlacovana se severnim proudenim..ktere to zatim drzi hodne dole..
Muze to jeste klidne povyjet cele vejs..a zalejt vetsi cast CR..ale taky zustat dole a zaleje to u nas jen krajni jih..

142
# 13.05.2020, 09:23

F4
Ja to myslíš to ve srovnání s JM zalito, nezapomínej, že ta pondělí fronta ti dala 8 mm a nám stěží 2.
Straky
To není déšt, to je kapání :D Bral bych, kdyby zustala stlačena dole a zalila tentokrát podobně, jako tebe v posledních dnech právě jih, který nedostal nic

18
# 13.05.2020, 09:46

Straky
Tohle není jen o srážkovém stínu a suchém příkopu pod horama. Problém je v tom, že ono moc neprší ani na těch horách. Výjimkou byl únor a začátek března, kdy tu pršelo dost. Ale od poloviny března a celý duben spadlo možná kolem 2mm a teď za květen cca 20mm. Navíc léto se blíží a poslední léta to tu bylo jen o lokálních bouřkách, takže někde to tak nějak šlo, kde byly bouřky a o 5km dál bylo sucho. Tak snad už se to zas brzy otočí. Chtělo by to pořádné srážky 30-50mm plošně, ideálně nějaký pořádný MCS z Bavorska, ale to v nejbližší době určitě nebude :(

238
# 13.05.2020, 10:19

Tak modely nám pořád celkem svorně dávají od 20 do 30mm srážek do víkendu. Pokud by to vyšlo, máme za první půlku května 80mm a to je dost solidní. Navíc nižší teploty i zabraňují vypařování, takže pokud by ještě přišlo něco v druhé půlce května, byla by to hezká satisfakce za suchej duben.

293
# 13.05.2020, 11:09

Bohužel pro nás na následujících deset dní nula. Za květen jen lehce přes 20 milimetrů a další srážky v nedohlednu. To co spadlo v Praze za dva dny, tak u nás v součtu nenapadlo ani za poslední dva měsíce od půlky března.

65
# 13.05.2020, 12:01

Tak COSMO nám do zítřejšího rána předpovídá 15 mm pro mou oblast, doufám že mu to vyjde. Nový výstup GFS nám dává do soboty 50 mm, takže jsem zvědavý jak to celé dopadne.

76
# 13.05.2020, 12:24

Opět brutálně rozdělená republika, nu což, snad tentokrát naprší alespoň Yurrimu a dalším

40
# 13.05.2020, 12:31

charlie
To jo, Yurrimu to snad musi uz prat celej vesmir..
Snad tam dostanou aspon 20 mm..radsi vic
U nas by tak do hodky melo uz zacit prset, nebo aspon cucat.. uz to sem z Bavor leze..
Vim, ze Alpy tu v lasce nikdo moc nema, ale zrovna tohle dnes je situace, pri ktere to pasmo zvedaji trochu k severu..a take diky nim zaprsi dnes nejen na krajnim jihu CR..

271
# 13.05.2020, 13:58

To je od Vás milé, že mi to přejete, ale jestli pro moji radost chcete skutečně něco udělat, tak zařiďte, aby se na místo lánů polí s monokulturami a fabrikami vrátila pestrá krajina plná života, remízků, větrolamů, mokřadů, pramenišť, jezírek atd., prostě návrat k samouzdravující se přirozenosti, až mi tohle splníte, tak to třeba zapijeme nebo aspoň já, dokud je čím, jinak to totiž s vodou vlastně ani dobře dopadnout nemůže, bohužel, ucho se prostě jednou utrhne, znám to ze zahrady;-)

384
# 13.05.2020, 14:39

Yurri
Jo, to říkejte třeba tady po okolí, hnedle jsem dneska slyšel... už bylo dost dlouho chladno a samej déšť, mohlo by alespoň dva týdny pořádně hřát slunce...:!!:, tak jsem na to řekl, že kdyby ještě čtrnáct dní ob den pořádně zapršelo, že by to bylo ideální pro přírodu... odpověď, pro přírodu možná, ale pro nás ne..co na to říct?:D

40
# 13.05.2020, 14:55

Yurri
No to ja vam splnit nemuzu;-)
Ale kdyz bude v tomhle state aspon pulka lidi, smyslejicich jako ja nebo vy nebo spousta dalsich tady, tak s tim muzeme mozna neco udelat do budoucna pri parlamentnich i krajskych volbach..
Ale jsem bohuzel spise pesimistou..
Lide stale slysi na populismus a planne sliby, na slevy tam nebo onde, na dotace a na spoustu kravin..a betonovo-repkova lobby bude dal nicit i to, co jeste znicene neni..
A lidi jsou strasne lhostejni, a nejspis, dokud potece voda z kohoutku a v hospodach se nebudou povinne servirovat jenom rizky z řepky, lhostejnymi zustanou.
Je to pruser..
K tematu
Srazkove pasmo je strasne uzke, a jeste v nem z vetsiny zelenych odrazu bud neprsi vubec nebo jen kape..coz ho dale zuzuje..

8
# 13.05.2020, 15:09

Straky
Ani nekape. Zelene odrazy jsou nademnou uz pul hodiny a zatim ani kapka. Ale podle zadneho modelu jeste nyni nema prset, zacinat ma az k veceru, takze pesimisticky jeste nejsem.

40
# 13.05.2020, 15:12

Pantau
Tady na jz ze zelenych nejdriv ani nekapalo, ted uz z nich aspon kape, prsi tu jen ze zlutych..

73
# 13.05.2020, 15:26

Zrovna jsem se chtěl zeptat, jak žhavé je to s těmi srážkami :D
Trochu se bojím, že to modely to v současné situaci počítají právě podle toho, co vidí radar, ne podle toho, co dopadá na zem.

117
# 13.05.2020, 16:05

Ve Strakonicí prší hodinu hezky,někda silněji spíše zahradnický déšť.

40
# 13.05.2020, 16:32

Tady tez..silnejsi zahradnicky dest.. idealni intenzita prro krajinu

12
# 13.05.2020, 17:31

U nás tedy ze zelených odrazů nějakou dobu už prší, a to slušně.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.