Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Oblaka 2020

107
# 17.03.2020, 21:55

Nazdar dneska jsem vyfotil na Vsetíně odpoledne velmi zajímavé mraky, které nemohu k žádným přirovnat pomůžete mi?

Do této diskuse můžete přidávat i vy svoje úlovky.

107
# 17.03.2020, 21:58

a ještě

# 18.03.2020, 10:00

Fstorm
Bude to zřejmě Cirrocumulus - Lacunosus.

Já to včera také u nás pozoroval, ale nepřišlo mi to nijak zajímavé (fotognické), abych to fotil.
Asi máš větší smysl pro fantazii. :D

107
# 18.03.2020, 14:09

No já se přiznám že jsem takové zajímavé mraky ještě neviďel.

# 18.03.2020, 15:00

Fstorm
No já už jsem i kdysi před lety něco podobného viděl. Ale je pravda, že se to vyskytuje docela vzácně.

Když tak si ten název Lacunosus v obrázcích vygoogli, jestli je to přibližně ono.

Ale jinak dobré téma. Mohou tu všichni přidávat různá zajímavá oblaka co kdo kde pozoroval Po celý tento rok 2020.

107
# 18.03.2020, 18:46

Ano makáme spravujeme azylový dům na Vsetíně na Jasence. No zítra už to bude i s rouškama coš mně dost vadí. Kdybych jen tak chodil po městě tak by mi to asi tolik nevadilo, ale v práci to bude hnus.

Ještě jsem se na ty mraky na googlu nedíval, ale podívám se jestli jsou to ony.

107
# 18.03.2020, 18:58

Lacunosus jsem nikdy neslyšel, ale po přečtení jsem pochopil že jsou to dutinové mraky. Ještě by se to dalo srovnat s metalovou skupinou nebo zpěvačkou LACUNA COIL. No ale už vím tak díky za ponaučení.


Cirrocumulus lacunosus je druh cirrocumulus cloudu . Název cirrocumulus lacunosus je odvozen z latiny , což znamená „plné dutin“. [2] Cirrocumulus lacunosus je relativně vzácná forma oblačnosti, která se vyskytuje jako vrstva mraku s kruhovými otvory v něm. Formace se obvykle připisuje míchání chladné vrstvy s teplejší, vyšší vrstvou atmosféry. [3] [4] Tyto díry mají obvykle roztřepené okraje a jsou často uspořádány způsobem, který připomíná síť nebo voštinu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.