Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Srážky za červenec 2019

96
# 02.08.2019, 22:58

aura333
Srandu si určitě nedělám. A příspěvek byl pravděpodobně z důvodu uvedení srážek z předchozích měsíců vymazán. Dalším adeptem je Lišák, který si dovolil uvést množství srážek z června. Tak uvidíme.

42
# 03.08.2019, 06:52

ROFA
Nebyl smazán. Asi sem Vás trochu zmátl, protože sem reagoval v jiném tématu, než se Váš příspěvek nachází.

Stále ho máte zde: https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-2-5200-_Intenziv...

Jinak Vaše údaje samozřejmě nezpochybňuji, pouze mě opravdu zarazily takto nízké a výrazně podprůměrné srážky 4 měsíce po sobě v horské oblasti. Ve Vaší oblasti se určitě jedná o naprostou anomálii a raritu, lepší slova mě nenapadají. V mojí oblasti spadne průměrně za rok zhruba 500mm, ale spíše je to někde mezi 450-500mm a přesto tu spadlo za duben, květen a červenec o 10-20mm více, než u Vás každý z jmenovaných měsíců a v červnu o několik málo mm více v řádu jednotek. Ve Vaší oblasti spadne zhruba 900mm ročně nepletu-li se. Na druhou stranu bylo v Krušných horách letos v zimě nadprůměrné množství sněhu. Jinak srovnávat hory s nížinami snad ani nejde, ale omlouvám se, mě srovnávání prostě baví :)

F4
Avatar
109
# 03.08.2019, 08:59

49,1 mm, z toho 20 mm v pondělí 29.7. při bouřce, která se tu náhodou objevila. Teplotně +1,8°C, takže červenec opět teplotně nadnormální a srážkově podnormální.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.