Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Přesnost předpovědi

0
# 21.02.2019, 07:38

I přes měření několika teploměry mě v Petříkově,okr České Budějovice,mě dnes 21.2.2019 ukazovaly teploměry v 6.30 hodin pod -2°C,jen aktuální předpověď na IN-Počasí ukazuje přes +2.5 °C.I v denní předpovědi mi ukazují tuto hloupost.Jak je to možné?Vždyť se jedná o aktuální stav.? A nyní je 7.36 hodin a teploměr stále ukazuje -1.8 °C.Tak,není to ohlupování? Evidentně mrzne IN-Počasí lže!!!

# 21.02.2019, 08:48

vapanc
Tady ty teploty nejdou brát vážně. Mě taky pokaždý teploměr udává jiný teploty, než co jsou uvedený na IN-počasí. Nedávno jsem měl na teploměru -2,3 a IN- počasí udávalo 0,3 a to bydlím skoro v centru. Navíc ty teploty získavají od nějakých amatérů co mají doma profesionálnější stanice. Takže určitě tyto teploty nebrat vážně.

642
# 21.02.2019, 08:50

vapanc
na to se nedá koukat.Psal jsem asi před vánoci adminoj v soukromé zprávě,že se teploty liší o víc jak 4-5°C Odpovědi jsem se nedočkal.Ta aktualní teplota pro dané místo, v mém případě Jablonec n N je někdy až k smíchu,ale s tím asi nikdo nic nenadělá.
Budejcak
netuším kde v mém místě berou nějaká data.Stanice(amaterská v Lovecké ulici) je takřka stále mimo provoz.Když na ní zasvítí slunko,teplotní křivka letí strmě vzhůru a i tam teplota ukazuje nesmysl.Když je zataženo,tak to jde,ale jak je sluníčko,tak mu to ukazuje daleko víc.
Slušná stanice asi 4km vzdušnou čarou je na Smržovce a v podobné nadmořské výšce jako bydlím já.Tam se shodujem celoročně v 1°C In_POČASÍ BY MOHLO PRO JABLONEC BRÁT DATA KLIDNĚ Z TÉTO STANICE
http://www.meteoamater.cz/index.html


# 21.02.2019, 10:11

vapanc
Měření se tam bere ze stanice Nové Hrady, kde dnes bylo minimum 1,3 °C. Data z této stanice jsou přesná. Je to 6 km vzdálená stanice. Bohužel ranní minima se liší i na pár metrech (velký vliv totiž hraje terén a řada faktorů) a není možné mít měřící stanici na každém místě.

alka
Pro Jablonec nad Nisou se berou data ze stanice Smržovka, což je také cca 6 km vzdálená stanice.

# 21.02.2019, 10:33

Takže jak píšu. Ty údaje co udává IN-Počasí brát s hodně velkou rezervou. Po pár metrech už je jiná teplota.

# 21.02.2019, 10:41

In-počasí
Třeba i teď když se kouknu na tu barevnou aktuální mapu s teplotama tak tam udáváte, že už je tu na jihu 14°C. Tomu se mi opravdu nechce věřit. Deset hodin a už 14°C?

Zdroj: www.in-pocasi.cz

642
# 21.02.2019, 12:46

In-počasí
Smržovka jak jsem už psal dává "poctivá" data.Pak ale nechápu,proč v aktuální teplotě pro dané místo je někdy rozdíl i 5°C oproti mejm hodnotám i hodnotám ze Smržovky.
Budejcak tyhle barevné omalovánky bych bral spíš jako orientační info které stačí k tomu,abych věděl, jak kde asi je.Já píšu o rozdílech v aktualních informacích z daného místa.

# 21.02.2019, 14:07

Budejcak
Tam se dostala chybná hodnota, již je to v pořádku.

alka
To bohužel nevím, někdy může mít ta stanice třeba výpadek a potom se to doplňuje z jiných.

642
# 21.02.2019, 14:19

In-počasí
občas se Smržovka sekne a den - dva nejde.Možná že info potom berete jinde.Jde o prd,ale pak vypadá divně,když já napíšu,že máme -2°C a rýpalové mi píšou,že aktuálně má Jablonec třeba 3°C Jinak je mi jasné,že není sranda dát data pro takové množství míst stoprocentní.Vše je záležitostí software a jak víme,je s tím někdy problém.Já dlouho řešil jak dostat data ze své stanice na mobil.Ze začátku to byl pěknej informační guláš,nyní je to v pohodě :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.