Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Babí léto - říjen 2018

8
# 12.10.2018, 13:29

space
Skončí (možná) v lednu, kdy by se mělo "ochladit" z 20 na 15 ale jisté to není, zapršet by mohlo po roce 2020(snad) A do té doby bude víte co? Přece JASNO A SLUNEČNO a běda jestli to "pokazí" nějaký protivný déšť, to bylo hrozné.

A teď vážně, pokud tohle streotypní, a už opravdu únavné anticyklonální počasí opravdu brzy neskončí, budeme čelit jedné z největších přírodních katastrof. Půjde o přežití, bez legrace.

F4
Avatar
109
# 12.10.2018, 14:55

Tak srážky, které měly přijít příští čtvrtek jsou jak švihem proutku tradičně pryč a ochlazení jak by smet. To se mi snad jen zdá, resp. tohle ani v těch nejhorších snech ne.

8
# 12.10.2018, 16:14

F4
Je to jako ve zlém snu tohle počasí 2018, třeba příští rok záplavy!

# 12.10.2018, 16:38

Jen tak ze srandy. :D

27. září 2018 - Bude v roce 2018 Babí léto?

"I když předpovědi meteorologů jsou v této chvíli poměrně chmurné, nemusíme se ještě obávat předčasného nástupu zimy. Koneckonců podle kalendáře teprve minulý týden skončila astronomické léto!

Krátkodobé ochlazení bude poměrně brzy vystřídáno příjemným teplým podzimem. Chladnější počasí přijde až ke konci října, ale ani tady neklesnou teploty trvale k mrazu.
Listopad bude naopak nadprůměrný a opět bez větší dávky srážek.

Zato počátkem prosince můžeme očekávat i větší dešťovou nebo sněhovou nadílku! Vlhko a sychravo nás zřejmě nepotěší, zejména ve městech. Srážkově však bude celý prosinec nadprůměrný. Opravdového ochlazení a tím jistoty sněhu v nižších oblastech se dočkáme až na samém konci roku."

Zdroj: www.modernisatrologie.cz

273
# 12.10.2018, 16:41

Patricio11

Ten snih a dest by nebyl na skodu. Treba konecne ty obrovske nize vysi vytlaci. Dal jsem anketu, kdy bude na Libusi poprve mrazovy den, mozna az v prosinci. Avsak 26.9. bylo minimum +0.3.

182
# 12.10.2018, 17:58

space

Počasí super ... jen by to vážně chtělo více těch přeháněk.

F4
Avatar
109
# 12.10.2018, 20:14

Teď by nám pomohl snad jen výbuch sopky a popel prostupující do atmosféry jako tomu bylo na jaře 2010 tuším. Jinak ta srágora neodejde. kdo ví, jestli bude v říjnu vůbec pršet v týhle polopoušti. Dosavadní srážkové úhrny tomu nasvědčují (tuším, že je stanoven roční úhrn < 400 mm). Proč se ty níže furt nad Beneluxem zastavěj a jdou k severu?

5368
# 12.10.2018, 21:01

F4
Mohutná tlaková výše blokuje postup níží dál k východu. A když se náhodou nějaká tá fronta dostane knám tak se ve vysokým tlaku rozpadne. Dokuť bude mít výše velkou sílu tak máme smůlu.

8
# 12.10.2018, 21:13

sermen05
Do budoucna se bude muset vykoumat něco na likvidaci TV, jejich vliv začíná být pro život ve střední Evropě zničující. A poslední třicítka z 4.10.1929 v ohrožení? V neděli 28? A potom ? Sníh? Podzim a Vesna nás opustili, nevážili jsme si jich.

142
# 12.10.2018, 21:54

F4
No tak polopoušt je definovaná i jinak, než jen počtem srážek :D Zatím polopoušť nejsme a pravděpodobně ani nebudeme delší roky. Letos to srážkově splníme na hodně místech ČR :D Co se tak zamyslet nad tím, jestli nejsme spíše Step? :D

Olga95
Je zajímavá, že Vás to ještě nezničilo, takže očividně asi tak hrozné to počasí není, když ještě fungujete očividně velmi dobře...

117
# 12.10.2018, 21:59

Stranik
Svata pravda,ještě přiměřene vody...
Prosinec má být srážkove nadprůměrný :D

# 13.10.2018, 05:43

Já dost sleduju v poslední době ČT24.Už z toho že snad každý den jsou rozhovory a ukázky modelů s odborníky z celého světa na téma o kterém píšem,je zřejmé že si lidé začínají uvědomovat že se přibližuje megaprůser celé planety.Dokonce se začínají probouzet i politici.Otázka je zda opatření které se začínají dělat jsou dostatečné a jestli na ně není již pozdě.

F4
Avatar
109
# 13.10.2018, 09:29

sermen05
Ano, děkuji, ale špatně jsem zformuloval otázku: Co je tedy živnou půdou pro tu podělanou výši nad V Evropou? Rozvlněný jet stream je jen důsledkem nečeho, nevím např. že na daných místech (u Kanady, nad Atlantikem) jsou rozdílné teploty a až se to vrátí k normálu, tak se proudění narovná? Nebo za tím stojí nějaký kre*én, který to řídí? zajímala by mě ta příčina tohoto extrémního a nekonečnýho hnusu.

# 13.10.2018, 10:06

Příčina tohoto hnusu je globální oteplování.

22
# 13.10.2018, 11:25

Tak tu máme další krásný den se :slunce:, já mám babí léto rád, venku je nádherně, ale co si budeme povídat, příroda se asi fakt scvokla, tohle už není přirozené, u nás kvetou rododenndrony, rybíz má napučeno,je půlka října a spíš to vypadá na konec dubna. Za dveřmi jsou dušičky, advent a vánoce a mě to tak ani nepřipadá.
Tak je vůbec v dohlednu konečně nějaká změna na sychravý, uplakaný podzim

F4
Avatar
109
# 13.10.2018, 12:45

Zachar
Mně by to taky nevadilo, kdyby před tím nebylo extrémní léto, bylo srážkově v normálu, nebylo extrémní množství slunečního svitu a trvalo to max. týden. Příroda je zbarvena krásně, ale stav jaký je teď... proto si to ani nechci užívat.

# 13.10.2018, 13:06

Co se to sem opět žene?Je vydaná výstraha.Zas nějaká vichřice.To už není normální.

22
# 13.10.2018, 14:01

frenki12
Výstraha odkud prosím čerpate toto info????
Podle nového výstupu je naděje na docela solidní pokles teplot na příští víkend tak snad už konečně....

# 13.10.2018, 14:25

Co se týká výstrahy na vichřici sobota-pondělí stačí kouknout na seznam nebo zapnout rádio.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.