Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Aktuální počasí v červenci

Anonymní
Avatar
# 03.07.2008, 09:57

Krupka ted jasno,bez mráčku,bez větru,teplota v 9H byla už 24,5°C ted ( o hodinu později) je 25°C bude zase hezky den ale odpoledne uz maji být biuřky:D

# 03.07.2008, 10:48

mirko 14 rokov kosicke olsany
To je náhoda že se zase vidíme.
Dubňany 200m.n.m.
Jasno až skoro jasno a teplo.Teplota je 25°C.Vítr mírný jihovýchodní 3-7m/s.Tlak 1009hPa.Večer přijdou pořádné bouřky!;-) :)

# 03.07.2008, 11:02

pocasi v dubnanech
Ak ti daco bude hrozit, upozornim te!!!! Priprav se psychicky i fyzicky!!!:!!: :!!:

8
# 03.07.2008, 13:28

mirko

Ja som z Novej Bystrice,,,,, mam aj nick na pokeci ((Archaniel86))

kde si zobral tu Novu Dubnicu???

8
# 03.07.2008, 13:30

ved Nova Dubnica je od Kysuc na Miiiiiiiiiiile :D

# 03.07.2008, 13:46

Dolný Kubín máme tu opäť od včerajška pekný a zatiaľ naštastie bezzrážkový a slnečný deň, pofukuje tu len mierny vánok zo západu asi 5 km v hodine a teplota zatiaľ tropická nie je a u nás určite ani nebude heh! Však sme na severe SR a je ešte len skoré popoludnie teplota je u nás na Orave v Dolnom Kubíne presne +24.2 stupňa celzia no uvidíme, a tlak je 1005 hPa od včera na pomerne ustálenej hodnote, a ako už iste všetci dobre viete Shmú vydalo pred vzhruba 2 hodinami výstrahu prvého stupňa na silné búrky pre celé naše územie SR s trvaním toho javu až 21 hodín teda takmer celí jeden deň od dneska od 21.00 večer až po zajtrajšok do 18:00 hodín popoludnia a zrážky by mali byť len ojedinele prívalové, no krupobitie sa podľa Mateja Milka môže vyskytnúť ako sprievodný jav búrky takmer všade no u nás pochybujem že budú. Skôr verím tomu že bude húľava minimálne tak ako minule a že asi spadne do 25 až 30 ml zrážok v priemere ale inde sa nedá vylúčiť niekde na východe SR že bude liať aj tri hodiny v kuse a že naprší aj nad 50ml pri prívalovom daždi kedže prechod tohto zvlneného studeného frontu zo západu Europy sa očakáva v noci a hlavne ráno takže búrky budú silnejšie najmä tam kde ten front príde cez deň teda neskôr u nás aspoň ja si myslím že to bude len krátka hodinová búrka a po nej bude už len dážd bez hromov a bleskov mám s tým skúsenosti čím po dlhšej dobe príde búrka tým je silnejšia ale aj kratšia s mnoha bleskami a silným a prudkým nárazovým vetrom no búrky s krúpami sa u nás vyskytujú tu v Dolnom Kubíne na Orave výlučne dopoludnia a popoludní nie večer a to sú najmä búrky s tepla a nie frontálne búrky ako tomu má byť teraz ale čo sa divíme však tento mesiac najmä jeho prvá polovica ked je cirkulácia vzduchu v atmosfére živá a je typická častým prechodom frontálnych systémov a tlakových níži zo západu z atlantického oceánu alebo zo stredozemného mora kedže ešte nevstrebali to teplo zo slnečného žiarenia tak je tobežné teda je tých búrok v tejto ročnej dobe a mesiaci plno aj tu v DK na Orave je najviac búrok a celkovo zrážok spadnutých práve v júli a najmä v jeho prvej polovici u nás je priemerné množstvo zrážok 800 až 1200 ml za rok viac na stránke Dolného Kubína v sekcii štatistiky a čísla tak sa majte na dnešok tu očakávam teplotu od +26 do + 28 stupňov celzia tak sa majte krásne a podľa svojich prázdninových plánov a predstáv a prežite ako sa len dá pekný predbúrkový deň takže chodte ešte k vode ako som vám minule odkazoval a odporučil alebo len tak sa na slniečku opaľujte no samozrejme s odpovedajúcim slnečným uv- ochranným faktorom primerané súčasnej slnečnej aktivite na leto a júl aby ste neboli spáleny ako raci, ale nie alebo chodte niekde do hôr na túry spoznávať krásy našej Slovenskej prírody ale aj tam opäť opakujem je slnečná energia a aktivita opäť o niečo vyššia ako tu na podhorý takže tam vás môže nepríjemne spáliť taktiež aj ked je zrovna pod mrakom alebo len tak radšej leňosťe vonku pod slnečníkom a čítajte niaku dobrú knihu alebo noviny a ja konkrétne ak ma nezastihne niečo nepredvídateľného a nepríjemného ako nečakaná búrka pôjdem a budem grilovať na záhrade pri našom dome v Dolnom Kubíne a budem len tak vegetovať, oddychovať a siestovať tak ešte raz majte sa pekne a nech vás nič zlého zajtra po prechode studeného frontu zo západu Euoropy nič neočakávaného a zlého nepostihne tak robte čo sa vám len chce a páči a čaute. A pozdravujem počasí v Dubňanech, Mirka z Košických Olšian no škoda že sa my neozval včera ani na pokec ani tu fuuj :) :( a rovnako srdečne pozdravujem aj Olivera z Košíc teda Pumu979Meteoexpres a samozrejme že aj Jaroslavca a anonymní z Krupky v čechách a ľuboša z Kysúc a WeatherDT z Detvy majte sa nádherne. ...!

# 03.07.2008, 13:52

http://www.dolnykubin.com/slovak/general_facts5.ht...
Tak tu sú tie hrubé fakty a čísla o teplotách a zrážkach v Dolnom Kubíne aby ste my všetci aspoň trochu dôverovali, najmä Mirko z Košických Olšian. Tak ahojte a prežite tento deň aj celé prázdniny podľa svojich možností a aktuálnej situácii teda podľa svojich predstáv tak zatiaľ pekný a slnečný deň vám všetkým prajem ja Juraj z Dolného Kubína. ...! :)

8
# 03.07.2008, 14:23

Tu je od rana taky opar a slnko cez to len slabucko presvita. Teplota 24,8'C
Zrazkomer mam pripraveny :) tu u mna by malo najviac prsat od 01:00 do 13:00,,, ak im ta predpoved bude vychadzat len na polovicu tak ocakavam okolo 30-50 mm.
Ale vsetko moze byt aj inak a bude to len do 20 mm.

# 03.07.2008, 15:10

Dubňany 200m.n.m.
Polojasno až oblačno bezesrážek.Velké horko.Teplota je 33°C.Vítr mírný jihovýchodní 3-7m/s nárazy 10m/s.:oblak: :slunce: :) :)

# 03.07.2008, 15:38

Ahoj ľuboš u nás je polooblačno a príjemne ani teplo ani zima momentálne pofukuje ako som už v predchádzajúcej správe spomínal mierny vánok a tlak mierne stúpol z 1005 na 1006 hPa zajtra prí búrkach može byť ale aj o -10 hPa nižší a zajtra sa u nás podľa meteogramu pohybujú zrážky za hodinu do 6.5ml maximálne najmä o 8:00 hodine a potom celí deň vzhruba od 4 až trochu do 5 ml každú hodinu ale o 17:00tej hodine opäť príde dalšia ale už posledná vlna to bude už asi vo forme búrky teda búrka vtedy by malo pršať tak silno ako ráno o 8:00 hod teda do 6.5ml takže za celí deň a to najmä od rána od 8:00 hod ale aj v noci zo štvrtka na piatok už by malo začať slabo pršať a poprchať asi do zrážkového úhrnu 1 až 2ml ale to je zatiaľ pre nás skutočne zanedbateľné množstvo a intenzívne pršať začne až od 8:00 hodiny rána do vzhruba 18:00 hodiny popoludnia a potom už len prehánočky počas večera a noci z piatka na sobotu asi do teda pod 2ml vody a dažda. ... Takže celkovo by malo pršať takmer celí deň hlavne od skorého rána kedy bude prechádzať hlavná zrážková masa zvlneného studeného frontu zo západu Europy frontu ale to vtedy ešte asi nebude búrka ale len silný a intenzívny raňajší a dopoludňajší dažd do búrky by sa to môhlo dostať asi až od tej 16-tej hodiny po 19-tu hodinu ale asi to bude niekedy v strede teda medzi týmto časovým intervalom takže ja si myslím že u nás tá búrka bude a začne asi o tej 17:00 hod kedy bude takmer najviac teda asi polovica zrážok z celého dňa takže vtedy bude z tohto všetkého najviac muziky, efektu a zábavy teda divadla a hry prírody a celkovo môže napršať od tej 8:00 hodine rána až po 18:00tu hodinu nechcem preháňať ale asi tu v Dolnom Kubíne na Orave až 36 ml čo tu tento rok ešte nebolo a bude to výrazne pridávať ku celkovému skore a počtu zrážok za tento mesiac a ešte ak počítam to ranné mrholenie a dáždik a trochu večer čosi sprche apribuden do zrážkomera a tak, tak aj do 40ml kľudne môže byť tak to vidím ja čo vy na to? Nič som z toho nechcel a neklamal som v ničom tak ako som videl tak som to napísal čo bolo ako 6.5ml to som ale už zaokrúhlil na 7 ml nič iné som do toho priemeru nepridával a tak som to robil ale určite o tom som plne presvedčený že tých 30ml+ a plus spadne na 100% teraz už záleží na tom či naraz počas búrky alebo postupne alebo počas celodenného trvalého dažda od rána a počas rána do poobedia alebo či všetko až pri tej búrke ktorá sa črtá na teraz o 17:00tej hodine ťažko teraz povedať alebo aspoň ja si tak logicky myslím že polovica zrážok spadne dopoludnia počas rána a potom o tej vzhruba o tej 17:00tejb hod až po 19-tu hodinu to bude druhá polovica tej zrážkovej masy takže neviem, neviem ale myslím si aspoň ja z osobného hľadiska a presvedčenia že to bude polovica zrážok ráno a dopoludnia potom daľšia večer a počas búrky, aspoň ja silne pochybujem že to bude všetko naraz teda že sa to všetko naraz ztrhne teda si myslím aj to že s toho čo u nás z oblohy zajtra spadne nevzniknú záplavy ale že sa to rovnomerne rozloží na celí deň čo bude pre nás všetkých najideálnejšie no pri búrke už kľudne môžu byť aspoň u nás aj prvé krúpy ktoré u nás tento rok ešte ani neboli a myslím si aj to že pri tom daždi no nie prívalovom že bude aj silno duť vietor a že bude húľava no myslím že to u nás na Orave v okrese Dolný Kubín bude sila vetra od tých minimálne od 70km za hodinu až do 100k km v hodine a myslím si ešte aj to že tých zrážok bude okolo tých 35ml za celí deň ak som napísal niečo zle tak ma prosím opravte ved každý sa pomýli celí čas som narábal len so snímkami zo zrážkových radarov konkrétne podľa meteogramu som si spravil koľko bude priemerné množstvo zrážok a tak asi toto na to všetko poviem a aj ja mám už mimochodom môj domáci záhradný zrážkomer vyprázdnení a pripravený na daľšiu dávku spršky a vody takže už sa len treba pripraviť na zajtrajšie celodenné predstvavenie najmä na to popoludňajšie aby sme si dôkladne pozreli čím nás zajtra príroda prekvapí a obšťastní teda čo si na nás prichystala tak ahojte pretože zajtra začína predstavenie tak tam všetci čo môžete budete a čo ste nezdrhli do zahraničia ale nie žartujem budte kde vám je dobre a to je prvoradé nie ved sú prázdniny, tak sa majte pekne a podľa svojich osobných predstáv a želaní ahojte! :) ;-)

# 03.07.2008, 15:45

parappa
Tady je zatím bezesrážek,ale něco sem jde z Rakouska jestli se to nerozpadne.Nejsilnější bouřky jsou očekávány v noci a zítra dopoledne.Něco přijde i k vám na Slovensko.Srážky se očekávají do 50mm,uvidíme jestli z toho něco bude.:) ;-) :blesk:

# 03.07.2008, 15:49

U nás teraz je +25.5 stupňa celzia polooblačno taká kopovitá oblačnosť a je veľmy príjemne no najmä ked sem tam zafúka ten mierny vánok do 5 až 10km za hodinu a tlak opäť o niečo stúpol od rána ale len o +2 hPa to zrejme a asi vdaka silnému a stálemu vplyvu a konkrétne vrcholu tlakovej výše a vyvrcholeniu veľmi teplého juhozápadného prúdenia ktorá a ktoré je ešte stále tu teda sa ešte stále nachádza a krásne sa rozprestiera nad naším územím teda nad takmer celou strednou Europou tlak je už 1007 hPa a ráno len 1005 no ale pri zajtrajších búrkach očakávam že barometrický tlak klesne minimálne o -5hPa ale aj -10 hPa kľudne môže klesnúť tak ahojte už som tu toho dnes napísal viac než dosť tak čaute a opatrujte sa!!! ;-)

# 03.07.2008, 16:29

Ale táto teplota čo som hore uviedol je len a len v tieni a nie na slnku na ňom teda v netienenom okolí a prírode môže byť aj o 5stupňov viac teda aj +31 aj +32 stupňov ked je tu už teraz tu na severe nad +25stupňov celzia takže netreba to v žiadnom prípade podceňovať toto slnečné žiarenie a rozhodne sa treba naň dobre pripraviť dokým nebude vonku už prijateľnejšia situácia ktorá sa črtá na piatok do tedy radšej vonku moc nechodievajte len v nutných prípadoch a nevystavujte sa teda zbytočne tomuto potencionálnemu riziku a ted snažte sa chrániť pokožku proti slnečnému žiareniu a lúčom nenakrémovaní nikdy len s dobrým UVB a UVA faktorom pre bledých ľúdí nad 30+ a pre deti a bábätká aj do 50+ UV ochrany a teda ochranného faktoru a filtru a noste určite kvôli tomu ak nechcete riskovať poškodenie zraku tak noste radšej teda najlepšie slnečné okuliare s polarizátorom a to aj preto že je v tomto obdobý aj slabá teda mierne narušená ozonová vrstva tak noste aj pokrývku hlavy a primerané ošatenie teda pre tých rizikovejších ľudí vôbec nie v kraťasoch a hore bez a hlavne zásobujte sa dostatočným množstvom tekutín z pramenitej vody alebo minerálok a ľadových čajov a budete sa nachádzať len v dobre vetraných a neuzavretých priestorov a objektov a podľa možností najmä myslím pre tých a na tých starších ľudí a detí ich uchovávať v klimatizovaných miestnostiach a priestoroch ako vo veľkých halách alebo hoteloch takže dbajte a dávajte si pozor na túto vrcholovú slnečnú aktivitu a sezonu ktorá je najvyššia práve v letných mesiacoh a období práve v tomto mesiaci júl no škodlivému UV žiarenie tomu sa nevyhneme a teda je ale aj silnejší najmä na horách ako v nížinách tak aj na to pamätajte a preto to to radšej vyhnite a ani neriskujte to pre svoje zdravie a pokožku a nepodceňujte tie vychádzky do hôr a majte tam len správu kosmetickú a odevnú výbavu a faktor na tento týždeň a deň je +8 čo je z medzinárodnej stupnice klasifikované, uznávané a nazývané ako veľmy vysoký stupeň potencionálneho nebezpečia, rizika a poškodenia pokožky a zraku takže vonku chodte ale správne vybavený a ak je to možné nikam na dlhšie vzdialenosti necestujte a to hlavne v neklimatizovaných autách a nezdržiavajte sa ani v stojacich autách a to najmä na rozžeravených parkoviskách ani v niakých strojoch ako žeriavoch a kamionoch alebo bágroch ale ani v žiadnych masových a hlavne neklimatizovaných dopravných prostriedkoch ako sú vlaky, železničné rušne, vagony a vozne ani v autobusoch, trolejbusoch aj električkách sa moc na dlhšiu dobu nezdržujte na to pozor radšej si spravte siestu a kamkoľvek idete teda na krátke vzdialenosti tak len peši ak sa to vám v práci dá a tak si aj tam urobte prestávku a siestu a hlavne si pospite ako napríklad v stredomorských krajinách najmä medzi 11 až 16:00 hodinou tak na toto si dávajte ešte teraz pozor a tieto upozornenia a pravidlá nepodceňujte a neberte na ľahkú váhu a snažte sa ich podľa možností rešpektovať a dodržovať ich na túto zvýšené nebezpečenstvo najmä v týchto mesiacoch teda tú zvýšenú hladinu slnečnej aktivity na ňu si teraz dávajte predovšetkým pozor a berte na ňu ohľad ide len a len o vaše zdravie a komfort nie? Tak ahojte! :) :cool:

49
# 03.07.2008, 16:39

já sem ten anonym co psal za Krupku... takže [u]Krupka[/u] během odpoledne rychlý narust kupovité oblačnosti ted až na oblačno.aktuální teplota 30°C maXImální však 32,5°C.Vítr zatim slaboučký..podle radarů se něco mele nad prahou a postupuje to směrem k Severu.. to sem teda zvědava :) :blesk: :oblak:

# 03.07.2008, 17:04

Dubňany 200m.n.m.
Polojasno až oblačno od jihozápadu se zatahuje možná bude i nějaká předfrontální bouřka.Teplota je 32°C Maximum bylo 34°C.Vítr mírný JV-J 4-7m/s nárazy 11m/s.:) :) :!!:Podle nejnovější předpovědi to vypadá na extrémní bouře,doufejme že to nenadělá příliš velké škody.:blesk: :blesk: :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.