Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě slunečno a kromě východu často větrno

Diskuse o počasí Dnes TORNÁDO v Čechách ,,podívejte se,,

536
# 15.05.2008, 18:02

Dnes se přehnalo Mohelnicí na Šumpersku první letošní TORNÁDO ,,podívejte se ,, www.tn.cz

# 16.05.2008, 19:30

Na Olomoucku bylo také jedno pozorováno. Viz. obrázky

15
# 16.05.2008, 20:04

:!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!:

Situácia nad Európou sa bude tento víkend vyvíjať pomerne zaujímavo. V uplynulých dňoch sa v oblasti severnej Škandinávie a Ruska výrazne ochladilo, teploty poklesli k 0°C a snežilo. Cez víkend sa to zopakuje, ale tentokrát bude prúd studeného vzduchu smerovať nad Severné more a ďalej do západnej Európy. Medzitým sa prehĺbi tlaková níž západne od Slovenska a po jej prednej strane k nám bude do nedele prúdiť teplý vzduch od juhozápadu. Ako sa však bude približovať spomínaný studený vzduch od SZ, vznikne ostré frontálne rozhranie, na ktorom sa budú tvoriť početné búrky a taktiež aj silný dážď. Keďže ešte nie je presne známe, kedy a či toto rozranie územie Slovenska zasiahne, podrobnejšie informácie uvedieme v ďalších dňoch. Predbežne sa prechod frontu očakáva z nedele na pondelok.

www.meteoinfo.sk



Toto stretnutie týchto dvoch vzduchových hmôt môže priniesť podobnú situáiu ako to bolo včera v Smižanoch, resp. v celom Prešovskom regióne. Lokálne povodne sa tiež nedajú vylúčiť!!!!



S pozdravom Oliver a viac informácií o tejto hektickej a veľmi zaujímavej situácie už v zajtrajšom vydaní mojej mimoriadnej predpovedi počasia!


:!!: :!!:TORNáDOO????A že vraj nemoze byt!!

Anonymní
Avatar
# 17.05.2008, 14:26

No to 'tornado' urcite napachalo vela skod na populacii vysoko lietajuceho hmyzu a par vtakov sa iste tiez prelaklo.Ked sa povie 'tornado',tak si predstavim nieco ine...Myslim ,ze tomuto sa hovori tromba,tornado to je az ked sa dotkene zeme...:slunce:

Anonymní
Avatar
# 31.05.2008, 10:25

tornádo se mohlo objevit na Šumpersku v Mohelnicích a tornádo by mohlo dosahovat až 205 km/h a to tornádo se dotýká až země kde mohlo být na Olomoucku-Tornádo se točí a musíte být ve střehu

Anonymní
Avatar
# 31.05.2008, 14:00

N-pocasi prosim ta vycisti si najprv hlavu a potom nieco napis... :) :oblak: :snih:

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 21:26

Ahoj lidi, dnes jsem pozoroval tornado, ktery se mi zdalo jak z filmu Twister, pozoroval jsem ho z auta cestou z Prahy do Rakovnika, lokalizoval bych ho cca 10km na SVod Kladna. Koukal jsem na obrazky tornad co tu jsou a jsou to vsechno moc slabe odvary toho to jsem videl ja. Cernosede od oblohy az do cca 1/5 ze sve vysky nad zemi. Restp od horni 4/5 tornada byly barvy indiga!

Oproti zdejsim fotkam bylo naprosto vyrysovane na obloze, barvy cerno/moidro/sede. Nedalo se zamenit, pozoroval jsem ho z auta cca 5 minut, postupne se jako by natahovalo az zmizelo docela. Srdce mi busilo v krku!

Anonymní
Avatar
# 22.06.2008, 17:56

:)16.června bylo také pozorováno a to ve Středočeským kraji v malém městě Slaný.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.