Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a hlavně v Čechách letní den, místy ale větrno a zvýšené nebezpečí požárů

Diskuse o počasí Žene se extrémně silné tornádo a hurikán

Anonymní
Avatar
# 01.04.2008, 10:44

Do česka se žene extrémně silný hurikán a několik tornád. Do západních Čech dorazí dnes kolem 22:00 hodiny. Potom se budou přesouvat dále na východ.

15
# 01.04.2008, 14:03

Prvního dubna
1.APRILLLLLLLLLLLLLLLLLLLL........................ ......:D :D :D :D :D

11
# 01.04.2008, 20:51

nezaberaj miesto joj shak aj tak ti to nikto neuveril:Dja scem letoooooooo

8
# 30.06.2008, 14:35

Strata sudnosti :D :D :D :D :D :D :D

# 30.06.2008, 14:42

kysuce
cO SI TYM MYSLEL, A ASPON som ta nalákal, lebo potrebujem vedieť ako je v kysuciach ale najprv mi vysvetli tu stratu sudnosti

8
# 30.06.2008, 15:38

Ja som nereagoval na teba :),, tu bola o 14:00 burka (ale len taka slaba, cca 8mm, a ani bleskov nebolo vela.) podla radaru sa dalo cakat viac. Teraz je zamracene a slabo poprcha. Teplota 17,1

# 30.06.2008, 15:56

Ahoj Mirko z Košických Olšian ty ma asi nepoznáš ale som dobrý Oliverov kamarát ty chceš vedieť ako je na Kysuciach no to ti ja v súčasnej dobe nemôžem a ani neviem povedať a poskytnúť ti takú informáciu lebo sa tam momentálne nenachádzam no žije tam moja babka tá by to na isto môhla a mala vedieť ona žije a býva konkrétne v Novej Bystrici na severovýchode Kysúc ja žijem v Dolnom Kubíne na severe SR na dolnej Orave a tu je momentálne intenzívna búrková a zrážková činnosť je bezvetrie a stále takmer už 1 hodinu aj 30minút prší a bolo počuť aj tri riadne rany z oblohy myslím blesky ale vcelku ich bolo málo krúpy som nezaznamenal ved bolo vcelku chladno takže toto nie je búrka z tepla ale frontálna búrka alebo teda búrka položená na studenom fronte aspoň ja tak súdim a si myslím že to tak je a supercella taká ako sa blíži k vám do Košických Olšian z Madarska to určite nie je ale je to tu aj tak dobre aspoň to sucho všadeprítomné dusno a prach sa aspoň trochu zmiernil a zredukoval a je tu už o 5 až 6stupňov menej ako bolo pred búrkou teda z necelých +24 st sa ochladilo iba na +17.7 st a napršalo tu asi 13 až 15ml tak to ukazuje môj záhradný nie elektronický zrážkomer čo u vás už tam dorazila tá mohutná búrková oblačnosť nezmokli ste tam strechy držia ale nie žartujem tak ked budeš chcieť mať ešte podrobnejší a hlavne aktuálnejší prehlad o situácii na Orave aspoň v jej dolnej časti tak stačí my tu napísať ale počkaj ešte ty si chcel aj tak len informácie o stave počasia z regionu Kysuce no nevadí ale všetko čo sa týka počasia tu v okrese Dolný Kubín na Orave ti rád a s radosťou zodpoviem a ozaj barometrický tlak na mojej digitálnej meteostanici nenasvedčuje že by mali byť niake búrky frontálneho ani iného charakteru vlastne ani niaky dážd ona vydáva ale predpoved až na nasledujúcich 12 hodín dopredu a takže nemusela očakávať taký zvrat v počasí ktorý tu dnes popoludní prešiel teda nastal takže ho asi neočakávala je tu totiž až 1009 hPa čo je na to že tu tak dlho prší a aj hrmý veľa asi je na nej niaka skrytá porucha alebo závada pretože ona neobsahuje korekciu tlaku a možnosť nastavenia tlaku vzduchu podľa nadmorskej výšky kde sa ja práve nachádzam tak preto je to asi taký dôvod no ale sťažovať sa môžem ísť len na lampáreň heh! No mám ju už dav roky a teplotu my ukazuje veľmi presne a spoľahlivo Tak ahoj ešte raz ti píšem som ti plne k službám a k dispozícii tak ahoj a pekné voľno ti prajem! A ked budeš s Oliverom s Košíc teda ked si s ním budeš dopisovať tak ho odo mňa srdečne pozdravuj zatiaľ aj tebe aj ostatným tu prítomným hovorím ahoj! :cool:

8
# 30.06.2008, 16:14

HuJinTao

Ty mas zas new nick?

# 30.06.2008, 16:23

áno to som ja a ináč ako si ti darí čo stanica viz Shmú a ako je vôbec na Kysuciach moja rodina mala v kultúrnom dome v Novej Bystrici minulú sobotu oslavu oslavovala tam môjho otca sestra Marta Baňasová zo žiliny 50ku jubilejné výročie všimol si si to tam u vás ak si tam v blízkosti niekde vtedy nachádzal ale ja som tam vtedy aj tak nebol ľuboš tak sa maj krásny ale asi upršaný letný prázdninový deň tak čau! Tu je len +17.6 st a po búrkovom daždi ako je to tam u vás zatiaľ sa maj fajn ahoj!

# 30.06.2008, 16:39

DNES MORAVU MAJU ZASIAHNUT SILNE BURKY!!! No tu v KE olsanoch sa chcela vytvorit supercella ale nepodarilo sa jej nejako veľmi rozsirit svoju okruhlu oblacnost, teraz prsi, spadla jedna velka krupa / 1cm/ a nad nami je ten zbitok tej "supercelly", ktora uz ani neni, iba taka roztrhana oblacnost pod front. oblacnostou

# 30.06.2008, 16:42

mirko 14 rokov kosicke olsany
co??supercela,??Nevsimol som si nic zvlastne dneska, len stratokumuly

# 30.06.2008, 16:45

puma979 meteoexpress
to su kumulonimby, dazd prejde do búrok podla p. jurcovica, je to oblačnosť nimbostratus vo výške 3200m a cumulonimby vo vyske 1500m

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.