Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Zemětřesení na západním Slovensku

182
# 07.03.2012, 16:49

No, myslím že na Moravu nic už asi cítit nebylo ... anebo tak málo že to bylo bez povšimnutí. To by musel být silnější otřes min. 4,5 richtera či 5.

182
# 09.03.2012, 15:24

Jak to vypadá u nás v KV kraji .... No u nás konkrétně v našem městě se nic neděje. Pouze tehdá před těmi několika lety jak byly ty silnější otřesy, tak ty 2 nejsilnější dosáhly až k nám. Ten jeden nejsilnější jsem zaregistroval (moje první zkušenost a seznámení), pak byl ještě jeden ale ten jsem zase já nějak nezaregistrovla - už byl slabší. Přitom to máme k Novému Kostelu celkem nedaleko. Ty otřesy kolem 2-2,5 škály tu nejsou vůbec nijak cítit - to jen místí u epicentra o tom vědí.

182
# 09.03.2012, 23:40

Ano, vím že kdysi nějaké otřesy byly i na Jižní Moravě ... kde bylo tehdá epicentrum už nevím. Jinak je pravda že to není nic nepříjemného - kdo to zažil alespoň minimálně tak mi potvrdí, že je v tyto dny takovej divnej pocit. Člověk je v těchto dnech nervozní, podrážděnej, hůře se spí atd. prostě pracuje takovej vnitřní neklid. Ano, přesně to co popisovali ti lidé na Slovensku. Jinak pro mne to byla taky premiéra ... Pro toho co zažije silnější otřesy opravdu nechápu jak se s tím dokáže srovnat. Asi je to taky o zvyku.

Jinak mě tu posílaj z Prahy na mail dotazníky na popis zemětřesení jak se to projevuje a tak když se to tu více v Novém Kostele zatřepe. Je to jakýsi výzkumný ústav na Zemětřesení :D Študenti z Prahy jsou asi moc zvědaví ... :) Tehdá jsem jim to tedy popsal ... byl to jakýsi předtištěný formulář, jen se zatrhlo potřebné. Pak mi poslali automaticky zase když se znovu objevily ty roje. :D

25
# 11.03.2012, 10:05

Ako sa dá na základe tých seizmických grafov vyčítať, že tie slabe otrasy kolko maju cca richterovej stupnice ? lebo stale to tam nejako skače tak že aky je pomer, alebo da sa to vobec zistit na zaklade tych grafov???
inak pred pár rokmi bolo aj u nás zemetrasenie kedy epicentrum bolo cca 5km od nasho mesta, a bolo to nejak 3,2mg myslim :) zazitok to je urcite na cely zivot...

182
# 11.03.2012, 18:56

Pane jo, ale vypadá to zajímavě :cool:

25
# 11.03.2012, 21:10

Som pocul daco ze smolenice maju moc citlivy ten seizmograf, takze mam v tom chaos, neviem ci ma tomu verit alebo co... :)

182
# 11.03.2012, 23:24

Jj, klasický otřes to ale nebude ;-) Ten vyletí do šíře a pak to zase spadne :cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.