Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Jaký bude podzim 2022?

42
# 21.08.2022, 11:26

Napadlo mě založit tohle téma. Přijde mi, že už to přijde vhod. Loňský podzim byl spíše teplejší a sušší. Podzim umí přinést vydatné srážky i silné bouřky. Z hlediska letošního sucha by se to hodilo. Konec srpna bude velmi teplý, takže se srážky rychle odpaří a sucho se zase obnoví. Teplotně bývá podzim většinou v normálu s menšími odchylkami. Nevím z čeho se dá vycházet, ale aspoň zkusme tipovat, jestli převáží babí léto nebo sychravý podzim.

Jaký čekáte podzim Vy? Jaký by mohl být?
nadprůměrně slunečný a suchý
12 (43 %)
průměrný
6 (21 %)
nadprůměrně sychravý a deštivý
10 (36 %)
Celkem hlasů: 28 Hlasování v anketě bylo ukončeno.
Nástřel modelu CFS čeká teplotně nadprůměrný podzim, zdroj: tropicaltidbits.com
Srážkově pak čeká normální podzim, zdroj: tropicaltidbits.com
# 21.08.2022, 12:16

silné bouřky dokáže září, a déšť už další měsíce. CFSv2 dává září celkem dost srážkově nadprůměrný, tak snad, a i s bouřkami. A celej podzim bude teplejší, četl jsem v severe weather eu článku že i sušší. ( https://www.severe-weather.eu/global-weather/press... )

Dávám první možnost ale s tím že něco výraznýho být může.

2318
# 21.08.2022, 12:26

Já dávám červenou. U nás většinou bývá teplý a slunečný podzim... Např. minulý rok.

42
# 21.08.2022, 12:30

Peter Sedlák 1
Mě se líbí výhled GFS z ranního výstupu. Hned 1. září má už ochlazení a pak na západě Evropy hlubokou TN, silnější vítr i u nás a frontální systém. Prostě jako kdyby začal podzim přesně na den, ale ono to tak kolikrát fakt bylo...

63
# 21.08.2022, 15:48

Podzim je tady vždy nejkrásnější že všech období... teplo až do konce října, většinou slunečno a ty barvy 🤩

2276
# 21.08.2022, 17:21

Já mám prostě rád takovej ten hnusnej a sychravej podzim, kterej už dlouho nebyl, asi ani letos nebude,ale dám zelenou lajnu :) když si člověk něco přeje třebas se to splní:)

33
# 21.08.2022, 19:05

crossflow A letos budou diky drahe elektrine a plynu ty inverze pekne vyzivne a vykourene :D Pokud tedy vubec letosni podzim dojde na nejakou vetsi deletrvajici inverzni situaci,

Joo, neni nad chladne vecery pri teplotach mirne pod nulou a vuni hnedouhelneho koure, pomalu se valici udolim. Takova nostalgie! :cool:

2318
# 21.08.2022, 19:11

Ai-kun
U nás takový kouř smrdí furt! Kvůli Třineckým železarnam... Já radši ledové krupky.:D

2276
# 21.08.2022, 19:58

ai-kun

nojo :!!: druhá stránka věci....

33
# 21.08.2022, 21:02

skupsw24crossflow No se musim priznat ze obcasnej zavan cistyho nazloutlyho koure z uhli mi tolik nevadi, spis na me pusobi uklidnujicim dojmem ;-) , protoze proste kdyz clovek vyrusta v nejakym prostredi a ma to spojeny spis s pozitivnimi vzpominkami tak to tezko bude nenavidet. (Neco jako vune Vanoc.. :D)
Ale kdyz je toho nahromadenyho moc a delsi dobu, tak to samozdrejme vadi. Co nesnasim vubec je kour z plastu, a spatne spalovana nafta v nakladacich.

Jinak podzim sem zatipoval prumernej, loni moc opravdovejch inverzi u nas nebylo, tak uvidime letos. Ze by byl u nas suchej neverim, po tom mnozstvi vody co tu v poslednich dnech spadlo a jeste bude v pristich dnech bude spis vlhky, i kdyby neprselo. Od zari klesnou teploty a snizi se vypar, mlh tu ocekavam nadprumerne, narozdil od minuleho roku kdy podzimni pocasi bylo malokdy

# 22.08.2022, 09:59

Myslím že nadprůměrný a suchý :( chtěl bych ovšem uplný opak plný deštů, chladných dnů a ranních mlh. No nezbývá než doufat :):oblak:

# 22.08.2022, 11:30

Doufejme, že podzim bude co nejteplejší aby se zkrátila topná sezóna. Letošní topná sezóna bude pro mnohé krušná tak snad bude velmi mírná. Příští rok počítám, že se situace již zklidní a Russký plyn nebude už příliš potřeba.

162
# 22.08.2022, 11:50

Loňský podzim byl specifický v tom, že bylo málo inverzí oproti rokům např 2020, 2018 atd. Dal jsem třetí možnost, takový podzim mám rád:) A srážky se vždy hodí. Loni bylo sucho a teplo skoro pořád. Až pak v listopadu přišli srážky a konec listopadu byl neskutečně bohatý na sníh.
Kdyby mělo být jako loni, tak bych byl spokojen

# 22.08.2022, 12:18

Já zvolil 1.možnost ... nicméně bych osobně bral cokoliv, co se bude týkat teplot max 24°C :D

# 22.08.2022, 19:00

Dávám sychravý a deštivý podle toho co zatím ukazují modely tak by měli jít teploty dolů a na vrcholcích hor se může v září objevit sníh

2318
# 22.08.2022, 21:31

Baumrtnik
V Září Sníh? Snad je to pravda...

385
# 22.08.2022, 22:40

Baumrtnik
No, třeba jo, ale radši počkám, až co řekne Dáša Honsová..:D

# 22.08.2022, 23:32

no, očekávám takový normální podzim, teplý babí léto, ovšem s obdobími s dosti dešti. mám rád mlhavý podzim, jinovatka dokáže dělat divy, nebo silné mlhy, které u nás jdou až do takovýho extrému, že jde vidět na sotva 20 metrů, inverzní počasí mi spíše vyhovuje.

# 23.08.2022, 09:23

Jaký bude... fakt nevím, kdyby to ale mělo být podle toho, jak bych chtěl, tak bych bral douhé babí léto v září, poté 1/2 října spíše chladnější a upršenou, 2/2 střídání ranních mlh a mrazíků s prosluněnými odpoledními hodinami (do toho krásné zbarvení listí) a pak listopad plný plískanic, větrů a na horách tvorba sněhové pokrývky:cool:

385
# 23.08.2022, 12:20

Tak začátek podzimu vlastně normál, poté předpoklad oteplení v druhé polovině září,, to by bylo dobrý..

měsíční predikce

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.