Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Srážky a změna v charakteru počasí od 30.1.2017

5
# 25.01.2017, 18:51

Tak GFS opět čmárá nějaké oteplení, že by mu to na třetí pokus vyšlo? Tentokrát na to jde pozvolněji a už je to v 5 denním horizontu, což už není zcela hádání z lógru, no vypadá to na postupné odtávání po první frontě ve sněhu/dešti. Je to ale pořád ještě skoro za tejden, takže ve spekulativním pásmu.

36
# 26.01.2017, 12:33

Sepp
Tak zaver ledna vypada dost na hrane...Myslim ze se to bude hodne motat kolem 0, ale jestli bude -2 nebo +2 nam asi nikdo nezaruci, sam to vidite jak se ten GFS model porad meni a teploty predpovedi vs realita se dost lisi (4 stupne uplne bez problemu). Hlavni ale je, ze rozhodne bude mrznout v noci a nema prset, coz znamena ze to nejak rychle slejzat nebude, ikdyby byla ta varianta nad 0...Co bude za tyden (od 2.2.) dal nema ted smysl resit...

36
# 27.01.2017, 08:54

Koukam ze tam z niceho nic GFS pridal snehove srazky na 30.1. vecer...to by bylo fajn:cool:

# 27.01.2017, 09:25

Tomamir
já tam mám lepší perličku:) Mně tam GFS přidal dešťové srážky na pondělí večer, ovšem ale zároveň při předpovídané teplotě mínus 3 stupně. Asi budu utlučen padající kroupou:D

36
# 27.01.2017, 12:15

podřipan II
Tak srazky 30.1. zas umazany...to je vtipny...takhle nerozhodnej GFS model na blby 3-4 dny dopredu jsem jeste nevidel...srazky nebudou, budou snehove, budou destove, budou snehove,nebudou...vycet za posledni 4dny...fakt pecka...To fakt ziram, protoze presne rok se spoleham na GFS model na cca 5-6dni dopredu (neresim presnou teplotu) a NIKDY me nezklamal...ted ma velky problemy predpovedet co bude za 3-4dny:D Vzdy je jednou poprve ze...:D Docela cumim jak se ta TV neskutecne drzi zuby nehty a ne a ne se vzdat...:D Ale stojim si za svym...pres noc mrznout, pres den lehce nad 0, diky TV casto slunecno:D

# 27.01.2017, 16:38

Njn, až do soboty 4 února tam visí samí mrazící záporáci.....obleva bude za chvíli sprosté slovo:) Zítra ráno bude ještě o pár stupňů méně než dnes. Cítím to tady na nějakých 9 až 10 pod nulou a další rána nebudou ještě několik dní o moc lepší.

# 27.01.2017, 19:19

Zdravím přidám se do diskuze o tom GFS sleduji ho také a je zajímavé ranní aktualizace na pondělí a uterý beze srážek a ted po aktualizaci v 12UTC je tam zase skoro 8mm plošně :D

# 27.01.2017, 22:01

vypadá to, že začátek příštího týdne bude opravdu zajímavý. Neshoda jestli bude padat sníh nebo déšť je na modelech velká. Bude to záležet oblast od oblasti a osobně mám pocit, že to bude takový pel-mel obého. Hodně bude záležet na teplotě a možná z toho nakonec bude mrznoucí déšť.

36
# 28.01.2017, 13:03

Posledni modely me utvrzuji v tom co jsem si myslel...denni teploty kolem nuly nebo lehce nad, nocni porad pod, zatim to vypada na srazky snehove v noci na 31.1., jinak zatim dalsi jine srazky, zadna velka obleva, zima se lehce nevzdava a to je moc dobre...:cool:

# 28.01.2017, 23:02

Tak příští týden se nějaké srážky objeví. ALe ke konci týdně vystoupají teploty do + hodnot.
Tak uvidíme.

642
# 29.01.2017, 08:10

podřipan II
tak u nás bude určitě sněžit a to mě se..

# 29.01.2017, 09:29

jak na to koukám, tak v tuto chvíli nás spíš modely pletou. Každý ukazuje trošku něco jiného, a to podle toho jakou předpovídají teplotu tzn. když nižší teploty spíš sníh když trochu vyšší spíš déšť. Myslím že dostaneme v průběhu několika málo hodin úplně vše a nakonec z toho bude (vzhledem k tomu jak je země promrzlá) ledovka. Úterý bude asi na silnicích hodně zajímavé a začínám mít pocit že středa nebude moc pozadu..... Je to teď na hraně a co výstup to nějaká změna:)

# 30.01.2017, 08:28

moc té oblevě nevěřím. Myslím tím tedy obleva = teploty na bodem mrazu a tání sněhu. Oteplení asi přijde, ale svým způsobem je jedno jestli je -8 nebo -3. Jediný rozdíl tedy bude v tom, že se k mrazu (menšímu) přidá sníh. Maximální teploty se možná budou motat (někde) kolem nuly, ale to jenom na pár hodin za den tzn. ze sněhu se stane hnědý bordel, který přes noc zmrzne. Počítám, že to tak vydrží až 4 dny a potom stejně nikdo neví jak bude resp. vše se ještě tolikrát změní, že je to teď vlastně jedno.

36
# 30.01.2017, 08:40

podřipan II
Ja nejake obleve, ktera by stala za rec, neverim od zacatku...uz tyden si stojim za svym ze bude kolem 0 a podle dnesnich predpovedi tu dnes v noci bude snezit, pulku tydne budem mit max 0 a druhou pulku tydne tak 2 stupne, v noci porad par stupnu pod nulou...Krasne to vyslo...:) To neni zas tak zly a presne jak pisete, buh vi co bude od vikendu dal...

# 30.01.2017, 09:13

Tomamir
tak já jenom vidím, že se za 1) takzvaná obleva neustále odsouvá a za 2) že ty teploty jsou nastřelené dost vysoko a postupně jak se dostáváme do reality klesají.
Není to prostě to klasické mrazy /obleva jak to vždy bývalo

# 30.01.2017, 09:58

Tak já myslím, že tentokrát ta pořádná obleva už opravdu přijde. A je jedno jestli o jeden nebo dva dny později... V půlce týdne už budou všude kolem nás vysoce plusové teploty a ten teplý vzduch už se k nám prostě dostat musí. Tentokrát zimě už žádná inverze nepomůže...

# 30.01.2017, 10:29

Blátomil
Tak teď nevím jestli je to názor, přání, nebo jsem někde něco přehlédnul...

1
# 30.01.2017, 11:39

Jakmile se do Česka dostanou i srážky, prudce se zvedne i teplota. viz. poslední "obleva", která se neměla ani projevit a nakonec bylo lokálně až +8°C a to trvala pouze 2-3 dny. Nyní bude postupně nad nulou mnohem delší dobu, alespoň an většině území Čech. Proudění ze západních směrů spolu se srážkami nelze teplotně podcenit ;-).

293
# 30.01.2017, 11:40

podřipan II
Pamatuji na příspěvky z poloviny ledna. To jste taky pořád psal, že obleva moc nebude, jak napadne sníh. A jak to dopadlo. Bylo +5°C, většina sněhu slezla a nenapadl vůbec žádný.

Oni si modely teplotami nejsou jistí ani nyní. Vše bude záležet na nízké oblačnosti v dalších dnech. Ale ledové dny podle mě skončí dneškem.

# 30.01.2017, 12:01

Milan
skutečně je to tak. V jednom dni tady bylo cca 3 hodiny pět nad nulou. Jinak asi 95% ledna mrzne. Takže si nemyslím, že nějaká obleva byla, tak jak to bývalo dřív. Děkuji tedy za připomenutí, že jsem se cca z 5% mýlil:) A že si modely nejsou jisté? To tady píšu dost často. Ledové dny asi skutečně skončí, ale nějak to pro sebe vidím jako přechod z bláta do louže. Možná to počasí kolem nuly přinese víc virů a tím pádem víc nemocí na silnicích větší humus a asi i víc bouraček a zraněných. Škoda že se nedokážu na všechno koukat jenom tupě jednostranně. Asi by to bylo jednodušší......

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.