Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí najvasie extremy pocasia a rekordy ake ste zazili

11
# 12.03.2008, 20:18

tu v dca bola najv.teplota v roku 2007 takmer 38C a najnizsia zas -27C
najvacsi uhrn zrazok bol cca 100mm behom hodiny
najsilnejsi vietor cca 150km/h vtedy vyvratilo polovicu stromov v meste a utrhlo zopar striech a najv. snehova pokryvka bola co si ja pamatam 75cm
vsetko su to udaje od roku 1996 co si ja uz pamatam a absolutne najn. teplota bola v roku 1929 a to -35C

15
# 12.03.2008, 20:40

Zil si vtedy????
NO ja si nepamätam, ale hovorim vam, ze minulorocne leto 2007 bolo najteplejsie v KOsiach, nove teplotne rekordy + Marec 2007, vtedy sme tu namerali 18,6C a potom April najsuchsi od polky 20. storocia..
Toto som prezil, toto mam podrobne zaznacene!

11
# 12.03.2008, 20:53

ee ale ten 29 je zaznaceny v kronike shak aj ja som si to zaznacoval ale teraz uz len extremy si zaznacujem a to momentalne nemam anii teplomer bo sa rozbil nooo vietor odfukol:!!:

11
# 12.03.2008, 21:08

dokonca sa mi 2 krat stalo ze som bol v budove do ktorej trafil lesk a raz bles trafil 40m oddomna do zeme na parkovisko ale bol som vo vchode takze som bol iba strasne zesokovany bo som vydel iba ciaru a snou spojeny najstrasnejsi a najsilnejsi zvuk aky som kedy zazil VOOBEC SOM TO NECAKAL:blesk:

11
# 12.03.2008, 21:36

odvtedy sa burok ked niesom v panelaku alebo budove kera nema hromozvod bojim:) jednoducho uz tych blizkych stretnuti som mal dost;-) ale ked cez burku vela prsi tak som velmo rad potok sa tu v tejto casti mesta vyliat nemoze len tie dalsie a to mi je uz jedno tam nebyvam a vtady rastu DUBAAAAAAAAAAAAAAKY:)

Anonymní
Avatar
# 12.03.2008, 22:01

Nejhorší počasí bylo loni 20.srpna 2007 kdy byla u nás nejhorší bouře za posledních 15 let.3 hodiny trvající liják a bouřka s velkým množstvím blesků a silný vítr o rychlosti až 100km/h.Spadlo 66mm srážek z toho 43mm za 40 minut.Nadělala velké škody vytopené domy i náš dům byl trochu vytopený.Podobná bouře byla u nás začátkem 90.let:blesk:

Anonymní
Avatar
# 12.03.2008, 22:22

Mna raz delia od blesku len hradba zrucaniny hradu Tematin a asi 5m...Keby som nebol napity,tak sa asi pos.r.m...:) :snih:

8
# 13.03.2008, 00:22

no ja som zazil 200 cm snehu, a september 1996 (za 2 dni 243mm zrazok) max teplo co som nameral +32,8.

536
# 13.03.2008, 06:16

největší extrém jsem zažil před dvouma rokama v únoru kdy přišla 1hodinová takzvaná bílá tma, během 1hodiny napadlo skoro 30cm sněhu do toho silně foukal vítr v nárazech určitě přes 25m/s jinak jsem zažil spousta silných letních bouří jako každý z nás, silný blískavice kroupy vychřice a podobně i kyril stál u nás zato..

Anonymní
Avatar
# 13.03.2008, 08:15

neni nad bielu tmu :) :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :)

Anonymní
Avatar
# 13.03.2008, 13:06

Co si pamatuju tak v posledních letech 30. prosince 2005 přišla silná níže z jihu, která nám přinesla za 24 hodin 60 sněhu, kdy teplota byla -8 a silně foukalo.

Anonymní
Avatar
# 13.03.2008, 14:23

Tady zuří už asi 10 minut silná sněhová bouře. Opravdu jak kdyby měl nastat konec světa. Je to horší než co bylo před několika dny.

11
# 13.03.2008, 14:36

hmmmm aj tu bola pred chvilou silna prehanka s velmi silnym vetrom ked sa tu spomina 30 december tak vtedy tu napadlo 50cm snehu silnofucalo a miestami sa tvorili i 2 metrove zaveje ale tie boli zvacsa na poliach tu v meste som ale videl aj zopar uplne az po strechu zafukanych aut to bola prava zima a este taku scem zazit:)

Anonymní
Avatar
# 13.03.2008, 15:43

NO DNES JE TU PORIADNA METELICA!:) áno čerti sa ženia fakt ráno tu vypadávali snehové krúpky a teraz pani perinbaba roztrhla vrece so snehom takže to je zvlaštene ale pri teplote okolo 3.3 stupňa tu sneží je to to dobré ale nič platné ked sa to hned roztopí keby že bolo aspoň -5st to by tu do večera môhlo byť aj 20cm snehu skrátka nevidieť si ani na krok je tu biela fujavica ako sa patrí duje tu riadne čerství výchor a tak ale povedzte akí bol tento den u vás Ondrej z Dubnice a Oliver či v Ke nesnežilo lebo tu takmer celí deň niečo poletuje ale je to veľmy mokré divím sa že sa to vôbec drží a tak tak píšte ako je u vás u nás ako z rozprávky!

11
# 13.03.2008, 15:59

tu preva skoncila silna prekanka dezda so snehom ale skor dazda a zavrsila to peknou duhou teplota pocas prehanky klesla z 7C na 2C a inak uz ste videli ako sa ma ochladit po velkej noci co si o tom myslite bo modely to naznacuju dost casto:) :D :)

Anonymní
Avatar
# 13.03.2008, 16:18

Teraz sa už vyjasnilo jednalo sa o jednu prietrž mračien ale už je po nej u nás bola najvyšia teplota 20. júla 2007 ked tu bolo v tieni tu v Dolnom Kubíne až +34.2st a najviac zrážok bola za posledné dva roky pri orkáne Kyrill potom týždeň po ňom ale už snehové pri nich za pol dňa spadlo až 40cm snehu a raz v Júny pri mohutnom búrkovom oblaku cumulus to bola ničívá búrka vtedy vetrisko, krúpy a prívalové dažde spravili takmer na celom území SR. spravilo rozsiahle materiálne škody ja som sa vtedy akurát vrátil z výletu v Terchovej kde sme sa my bývalí deviataci lúčily zo základnou školou neviem kedy to do pekla bolo ale asi okolo 25.júna +/- jeden alebo dva dni tak čo ako ste prežili tento deň inak!

Anonymní
Avatar
# 13.03.2008, 17:13

čau Ondrej u nás keby nebolo tak teplo tak by aj tích 10 cm snehu bolo ale kvôli pomerne vysokej teplote sa ten sneh roztápal a nič nakoniec s neho už neostalo ale čo iné sa dalo očakávať teraz sa počasie skľudnilo ale zajtra sa má opäť zväčšiť oblačnosť a od 1100mnm bude snežiť ale ked u nás dnes pri +3st stupňoch snežilo tak aj zajtra bude ved teplejšie nebude zatial a čo si myslím o ochladení po veľkej noci Ondrejko tak asi len toľko že vdaka predlžovaniu dní sa to ochladenie až tak nepresadí však to už bude vtedy jar ale sneh v dnešných dobách môže napadnúť aj v lete len na to musia byť aj vhodné podmienky podľa bude Apríl rovnako ako aj Marec teplotne priemerný mesiac a zrážkovo ľahko nad ale v tomto prípade je možné všetko ešte tích -10st niekde v Oravskej Lesnej môže byť inde tak -5 až -7st ale nevylučuje sa ani to že bude aj do +20st na juhu Slovenska teraz je akákoľvek varianta možná i ochladenie ale postupný príchod jari je to len na prúdení v atmosfére ak sa vytvorí tlaková níž nad Sankt Peterburgom alebo nad Moskvou tak ešte aj mrazy dáke prídu ale v hre tak povediac ešte všetko ale aj to že ak už arktik nepríde tak zima vydýchla naposledy lebo túto zimu na jej konci nezachrání ani jeden silný studený front už len arktický vzduch a severné prúdenie jej niaku nádej dávajú lyžiarom už čoskoro skončí sezona a diskutuje sa aj o tom či také Donovali pri tom daždi a plusových teplotách udržia sezonu do Veľkej noci lebo aj ked je to blízko tak stále je to ešte dosť na to aby sa všetko stihlo roztopiť tu v nížinách z výnimkou dneska bola už takmer 3 týždne bez snehovej pokrývky a to tu na severe a čo tam na Pezinskej babe tam už tiež nie je takmer nič ale sezonu aj napriek tomu akú takú mali ved koniec koncov čo im tam na dolniakoch ostáva jedine ako v Spojených arabskýh emirátoch vytvoriť umelé zjazdovku krytú pred páľavou vyprahlej vegetácie tam a regulovane chladenú a zasnežovanú taká kapsa studeného vzduchu medzi +40st teplotami to je ale veľa energie vytvorenú pre mráz v tropickom pásme ale tam majú z ropy toľko money že tam môžu aj zlatú vodu z vodovodu piť alebo sa oblievať ropou a tak ale to už sa tochto netíka tak píšte ešte čo máte nové!

11
# 13.03.2008, 19:48

tuto nic noveho iba nam dosli vysledky monitoru a beru ma na secky skoly:) inak ja bych nescel mat taku zimu na orave ze 34C shak bych tam zamrzol ked je normalne leto tak to tam akoze nemavate ani 30?:) kokos ja mam rad ked sa mozem kupat v rieke a najazerach tam bych asik zit nemohol iba v zime:snih: :)

15
# 13.03.2008, 20:24

jelo15
V zime na severe, v lete na juhu:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.