Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Katarina na blate, Vianoce na lade

Anonymní
Avatar
# 18.11.2007, 17:48

Ano. Zrejme to bude platit aj tento rok. Do konca novembra ma u nas prevladat zväcsa zamracene pocasie s mrholenim alebo hmlou a na horach to bude krasna idilka, pretoze tento rok na Katarinu vezme zezlo do ruk teple a inverzne pocasie.
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 19.11.2007, 20:42

a spytaj sa pls jurcovica jako to s vianocami vypada bo ilko vyprava ze maju byt zasnezene a mrazive asi?.....

Anonymní
Avatar
# 19.11.2007, 21:35

Pán Iľko to hovoril aj minulý rok, pamätám sa, ako hovoril, že bude mínus 10°C. Ako to dopadlo, vieme všetci. Ale nebudem sa tu vyjadrovať k takémuto hádaniu počasia. To sme tu riešili pred dvoma mesiacmi.

Anonymní
Avatar
# 19.11.2007, 21:37

Na tuto otazku sme sa na tejto diskusii uz vsetci pohadali a ja tiez s jednym Michalom Koupym.....takze tam si to vsetko precitaj...A dockame sa.....bude chladna-studena a samozrejem aj zasnezena.........sneh sa ma vyskytnut aj v nizinach ale najmä na severnom, vychodnom a strednom SLovensku...Na zapade je to skor take uboheeeeeee.........Ale v Kosiciach, Ziline, Dolnom Kubine alebo Dubnici nad Vahom urcite bude snehhhhh....habadej.......

Anonymní
Avatar
# 19.11.2007, 21:44

Áno, veď je to samozrejmé, ak je zima, tak je normálne, že bude snežiť. Aká iná má zima byť? ,,Zima" 2006-7 bol extrém, ktorý sa (dúfajme) tak skoro nezopakuje.
No zima nie je o tom, aby 24.12. bol sneh... Mimochodom, minulý rok som medzi takmer 2000 pranostikami hľadal tie, ktoré hovoria o tuhej zime a mali sa naplniť všetky, pričom tie, ktoré hovorili o miernej zime, sa podľa minuloročného počasia naplniť nemali. Ako to dopadlo, vieme.

Anonymní
Avatar
# 20.11.2007, 13:47

no dufam ze zima bude tuha skoda len ze nemam zaznamy s prvej polovice tohto roku bo dva roky do zadu som si vsimol pri prezerani mojich zaznamov ze po pol roku akoby sa to pocasie znovu zapakovalo teda akoby bolo take iste ale to tak vyslo len 2 roky s 4 sanca ze ten cyklus tu je je teda dost nizka ale nechajme sa prekvapit zima bude urcite dobra a aj na vianoce len na nas zalezi ako sa v zime zariadime a ake si spavime vianoce wem ze vianoce bez snehu to.... ale aj tak zalezi to len na nas!:D

Anonymní
Avatar
# 20.11.2007, 14:00

ludia chytro sa pozrite na GFS jak by toto vyslo tak to by bo,l sen masy snehu a ukrutne mrazy zaciatkom decembra ZIMA ZACINA!

Anonymní
Avatar
# 20.11.2007, 14:33

Súčasná poveternostná situácia ešte stále pripomína babie leto. Tlaková výš sa rozprestiera nad východnou a juhovýchodnou Európou a od Stredomoria vo vyšších hladinách ovzdušia prúdi nad Alpy a Karpaty teplý vzduch. Jeho prílev podporuje aj tlaková níž nad západnou Európou, ktorá sa však bude v ďalších dňoch premiestňovať nad Škandináviu a počasie u nás neovplyvní.
Tlaková výš sa nad východnou Európou bude rozprestierať pravdepodobne až do konca týždňa. Avšak do vnútrozemia kontinentu už začne prenikať z Atlantického oceánu vlhký vzduch. Bude viac oblačnosti a vyskytnú sa aj slabé zrážky, väčšinou dažďové, pretože vzduch ešte nebude veľmi studený. Ešte pred príchodom studeného frontu na Slovensku v piatok vyvrcholí prílev teplého vzduchu a na juhu územia sa oteplí aj nad 10 stupňov. K výraznému ochladeniu dôjde až na začiatku budúceho týždňa a to už bude znamenať nástup zimy. Tak co vy na to to a pozrite si aj velmy pozitivnu predpoved Jana Petreka na kazdy den nova teraz opät cerstvo aktualizovana kde sa zmienuju a velmy vyraznom ochladeni na konci novembra 26.11.2007 po tomto datume sa tu s vysokou percentualnou pravdepodobnostou uvelebi zima uz na trvacnejsie obdobie skratka od tohto datumu by sa dalo bez zavahania povedat ze Zima ako taka nastoli svoju tohtorocnu vladu ktoru uz nic nezastavi v tom aby ju niake oteplenie prekazilo skutocne pozrite si GFS v menu na top karten min/max temperaturen a tam sa vztahuju na December na jeho zaciatku prilev velmy studeneho vzduchu no uvidime ci sa ta predpoved na dnes potvrdi aj v nasledujucich dnoch resp.aj dnes po 18:00 hodine lebo GFS sa stale meni raz sa tam zmienia o velkom ochladeni a za nasledujucich 6. hodin sa to uplne zmeni v nas neprospech proste z velkeho ochladenia sa zpravi male alebo sa este otepli ale obidve predpovede od Jurcovica na www.cestovatel.eu alebo aj na predpovedi pocasia pre Donovali sa zhoduju v tom ze vzhruba po 26.11.2007 ma prejst na Slovensko velmy vyrazny studeny front za ktorim bude pritekat z vyssich zemepisnych sirok velmy studeny vzduch arktickeho pôvodu a podla predpovedi Jana Petreka ma toto ochladenie nielen z vysokou pravedpodobnostou prist po tomto datume ale nema to byt len take posteglenie ale to ochladenie ma byt trvalejsieho charakteru nie len prechodne prekopirujem vam tu jeho predpoved na dnes zatial vas vsetkych moc pozdravujem hl.Olivera tak a dosnezenia:)!

Anonymní
Avatar
# 20.11.2007, 14:48

Model predpovede počasia z 20.11.2007

:)Dnes bez diagramov, nakoľko bola porucha servera, ale prinášam dobré správy. Zdá sa, že od 27 príde s pravdepodobnosťou na 90% výrazné ochladenie, ktoré sa novými modelmi stále viac a viac potvrdzuje. Do tohoto dátumu musíme nejako prežiť teplé južné prúdenie, snáď to nezanechá dramatické stopy na výške snehu. Dobrá správa je aj to, že toto ochladenie by malo ďalej pokračovať, že to nebude len niečo krátke a prechodné. Tak toto je napisane cierne na bielom tak vydite ze som si to nevymyslal a ak ani tomuto nedôverujete skontrulujte si to na stranke Park snow - Donovali pod nazvom aktualizacia pocasia 20.11.2007. Tak dovidenia.PS: Aj na GFS a na cestovatelovi.eu sa o tom velkom ochladeni zmienuju meteocentrum a pocasiu ako meteopres.cz alebo pocasie pozri a stopar moc neverte maju pochybne zdroje informacii fakt nie iba Shmu, meteoinfo.sk,a in-pocasiu.sk tak caute zase vecer pridem z novimy aktualitami ci sa nieco na tomto ochaldeni zmenilo alebo nie prideme z najcerstvejsimi novinkami a informaciamy ktore budem este upresnovat tak sa zatial majte dobre!

Anonymní
Avatar
# 20.11.2007, 19:15

dufam ze bude este veeeeeeeeelmi dlho teplo a sneh uz tuto zimu neuvidim:slunce:

Anonymní
Avatar
# 21.11.2007, 18:34

len skoda ze predpovedne modely to ochladenie postupne stale viac a viac zmiernuju a az napokon nebude skoro ziadne a aj zrazok je coraz menej a menej no len dufam ze sa to zmeni a nakoniec bude to ochladenie dost silne a napadne vela snehu

Anonymní
Avatar
# 22.11.2007, 20:11

Zrážky sa vtejto dobe prakticky neboli.
Za to všetko môže inverzia ktorá sa vytvorila na našom území
ako k nám začal prúdiť teplejší vzduch od juhu.
Koniec inverzii nastane v sobotu,pretože v nedelu začne cez naše
územie prechádzať studený front,na teplotách sa to začne prejavovať
od utorka ked by sa mohli vyskytnúť snehové prehánky aj v nížinách
a však s výraznejšími snehovými zrážkami do polovici budúceho
týždňa nemožno rátať.
Dlhodobé vyhliadky zatial ukazujú že výraznejšie sneženie by mohlo
prechádzať cez naše územie začiatkom decembra ale zatial by som
sa tochto až tak nedržal.

Anonymní
Avatar
# 22.11.2007, 20:12

Zrážky vtejto dobe prakticky neboli.
Za to všetko môže inverzia ktorá sa vytvorila na našom území
ako k nám začal prúdiť teplejší vzduch od juhu.
Koniec inverzii nastane v sobotu,pretože v nedelu začne cez naše
územie prechádzať studený front,na teplotách sa to začne prejavovať
od utorka ked by sa mohli vyskytnúť snehové prehánky aj v nížinách
a však s výraznejšími snehovými zrážkami do polovici budúceho
týždňa nemožno rátať.
Dlhodobé vyhliadky zatial ukazujú že výraznejšie sneženie by mohlo
prechádzať cez naše územie začiatkom decembra ale zatial by som
sa tochto až tak nedržal.

Anonymní
Avatar
# 22.11.2007, 20:22

Vyraznejsie moze snezit okolo 29.11. az 1.12. a od 4-6.12. bude teplo okolo 6C a potom dalsie ochladenie.

Anonymní
Avatar
# 22.11.2007, 20:25

noo dufam ze bude snehu a snehu

Anonymní
Avatar
# 22.11.2007, 20:30

Najlepšie to maju na Lomnickom stite,
tam nemusia rozmyslať či tam budu zrazky vo forme snehu.

Anonymní
Avatar
# 22.11.2007, 21:29

jj ale moc sa tam poprechadzat teda nemozu a vzdy je tam strasne a hlavne ufucane pocasie takze...

Anonymní
Avatar
# 22.11.2007, 21:31

jj...suhlasim

Anonymní
Avatar
# 22.11.2007, 21:34

ale zasa nemozu sa tam v lete kupat bo je tam strasna zima

Anonymní
Avatar
# 23.11.2007, 14:42

ludia od stredy za zacne zas oteplovat

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.