Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Odpoledne většinou přes 30 °C, noc na zítřek výjimečně tropická

Diskuse o počasí Bouřky od 4.5 do 7.5.2026

42
# 07.05.2026, 14:31

Leknín.
no prý to hlavní má přijít kolem 23.00 tak uvidíme jestli i u vás
...tak už je cosi u Saphirka

# 07.05.2026, 14:40

Neuro
On to slízne všecko Aldy a stejně pak bude bečať že málo :D

Ale snad sa zadaří, hlavně vodu všem kde už potřebují :)

# 07.05.2026, 14:50

Neuro
Jsem přesně mezi těma přeháňkama :D pokrapuje jen

# 07.05.2026, 14:52

bouchá to nonstop od noci. energie se neustále obnovuje a jsou z toho takový pomalý a silný kompakty úplně všude

2111
# 07.05.2026, 14:54

Dnešní první bouřka se vyskytla u Mohlenic. Zatím je tam ale jen pár blesků. :blesk: Jsou vidět větší kupy.

42
# 07.05.2026, 14:55

Tadeas
Zábřeh to chytne asi přímo

66
# 07.05.2026, 15:06

Mráček došel. 3 kapky zatím :D

42
# 07.05.2026, 16:24

Už je to tady,už je to tady! :D čoveče takový krásný vzduch

40
# 07.05.2026, 16:30

Nevypadá to, že by dnes mohlo něco dolézt až k nám. Tak snad :) Některá místa na SZ dnes docela pěkně zalitá, jen některá...

42
# 07.05.2026, 16:46

ještě přijde teprv bouřka ,už to zase začíná :love:

# 07.05.2026, 16:51

Západně něco bylo, ale postupně slábne a míří jinam. Tedy za tuto frontu 0mm. Uvidíme co pondělní. Maximum dneska až 23°C.

# 07.05.2026, 17:02

U nás taky nic , květen nula , sucho tu taky máme už velké. Už se těším na nějákou pěknou bouřku a chce to déšť.

42
# 07.05.2026, 17:15

tak spadlo přesně 7,8 mm (4,3 v 10 minutách) ,možná do teď ještě desetinka v mrholení ,no nádhera ,tolik jsem ani nečekal ,i pod smrkem krásné mokro,teplota spadla o 6 stupňů a hned vlhkost 91 (93) %
edit
tak 8,8 mm :love:
no jo kopce umí
https://www.chmi.cz/namerena-data/merici-stanice/m...

137
# 07.05.2026, 18:15

Leknín

Ale prd chtěl jsem něco napsat, ale nějak jsem z toho vyjel o ono se to tam napsalo. Zatím nekalím, ale zakalím. Jo sprchlo tu ale jen asi 2mm, ale valilo chvíli pěkně. In počasí slibuje pro mne bouřky ve 2 a 5 ráno. Nevěřím.

2253
# 07.05.2026, 18:23

Tady se aktuálně tvoří všude kolem vysoké základny ale všechny přehánky nás zatím úspěšně obchází :D Uvidíme co bude dál.

934
# 07.05.2026, 18:24

Teď jde vidět bouřka z Moravského Berouna. Už zase svítí slunko a vysoká oblačnost ubývá.

To je ona (přibližene)
2111
# 07.05.2026, 18:26

Tady spadlo jen pár větších kapek. Ani to nestihlo omokřit chodníky. Severně od nás ale muselo hodně pršet, protože jsem viděl větší stěnu srážek a také se tam zaznamenalo pár blesků.

10
# 07.05.2026, 18:30

co to je za monstrum na jihu Polska? Asi půjdu prohledávat kamery..

u nás je vrstva suchého vzduchu od cca 3,5 do 6,5 km, proto už to neroste nějak do výšky.. byť střih větru ty přeháňko-bouřky může držet při životě delší dobu..

# 07.05.2026, 18:31

Konečně se aspoň něco málo děje i u nás, ale opravdu málo. Tak před hodinou tu byla slabá až mírná přeháňka, která přinesla dokonce úhrn, což je něco neskutečného, ale bohužel jen 0,1 mm. Ani nemusím podotýkat, že tento úhrn rovná se i úhrnu květnovému. Padaly při ní obří kapky. A předtím jsem na mobil vyfotil i jeden pileus. Bohužel, bouřky jsou od nás poměrně daleko.

Pileus
42
# 07.05.2026, 18:33

Marek_98
pěkný baráček a ty střechy

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.