Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na severozápadě možnost přeháněk

Diskuse o počasí Bouřky 4.8.2024

296
# 05.08.2024, 13:47

jack
U vás je krásně vidět, že ani dvojnásobný průměr srážek vám se suchem na dlouho nepomůže, prostě za měsíc jste při nadprůměrně teplém průběhu počasí stejně v řiti a to máte půdu mnohem hlubší a vododržnější než já se svými cca 30 cm ornice se zvětralou skálou vespod a to ještě ani nějak závratně nefoukalo, vzpomenu na extrémně suché loňské září a říjen a jsou na mě mdloby, na dýně a rajčata super, ale mě jde o vegetaci jako takovou.

89
# 05.08.2024, 14:40

Yurri
To máš naprostou pravdu hromadě lidí tady u nás v tom červnu nastupovala spodní voda do sklepů pod barákem a o měsíc později je tady pomalu Sahara.:(

24
# 05.08.2024, 14:53

swan1
Tak vidíte, na ten bouřkový knedlík vůbec nedošlo a bylo to mnohem více lokálnější toho 1-2. srpna. Modely to umí hodně nafukovat a ty s nižším rozlišením obzvlášť. ICON-EU tam měl v predikci kolem 30 mm plošně pro celou ČR... :D Aladin dobře zahrnul lokálnost, ale taky ty srážky dokázal nafouknout oproti realitě.

Nejlepší bouřky byly ovšem včera. Takový ten aprílový typ, kdy jich je opravdu hodně a jsou něco mezi obyčejné/silnější. V Praze ta jedna relativně silnější stála za to, opravdu slušná buřina s vichrem a přívalákem a dohromady jsem napočítal včera asi 4-5 jednotlivých přeháněk/bouřek. Zalito je slušně. I Mělnicko za srpen přes 30 mm.

24
# 05.08.2024, 15:00

Konkrétně tato. Nejlepší na této bouřce byla možná ta výrazná struktura a bouřková oblačnost, hlavně ty tmavé základny. Ta bouřka byla opravdu dosti výrazná a silná.

Silnější a větší bouřka nad Prahou, zdroj: radar.bourky.cz
414
# 05.08.2024, 16:22

Aura_
Bouřkový - postbouřkový srážkový knedlík samozřejmě byl, ale severně, SZ od našeho území..
Modely nic nenafoukly, jen netrefily jeho polohu..
Stáčet se to začalo až více severněji, než modely původně predikovaly..
Ty podmínky na to stáčení v té brázdě opravdu byly..a došlo k němu, v noci z 1. na 2.8. , ale ne u nás.
Díky tomu přetáčení se k nám pak na zadní straně brázdy dostaly 2.8. od SZ aspoň nějaké přeháňky, bouřky..


Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.