Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Bouřky 20-22.7.2024 a tlaková níže Heike

# 24.07.2024, 08:16

Frantis95
Tady 1 blesk a 2x pěkně zadunělo, jinak klasika přes Krusny rozpad a náběh u Prahy :D

# 24.07.2024, 10:20

Tady taky v Praze ráno bouřka, hřmění pořád snad hodinu v kuse, ale moc toho nespadlo. Na to že nic nemělo být tak příjemné překvapení :blesk:

293
# 24.07.2024, 10:47

Jako dopoledne bouřka to je u nás naprostá výjimka, teploty spadly stejně jako na celém území postupu komplexu bouřek na +15 až 16°C, ještě odpo přeháňku a pro dnešek budu spokojenej pač nemusím být venku.

403
# 24.07.2024, 11:32

Yurri
Dneska si dávám oraz a relaxuju.. koukal jsem jak bylo doma na Kladně, s údivem koukám na ten úhrn za to ráno..8mm, no mám tam zase zalito na údržbu,, jinak v součtu je to za Kladno v červenci už 63mm srážek, což je pěkné, tak ať Vám tam poprší aspoň.. tady na letním bytě už nekáplo skoro měsíc, a i při těch +35, co skoro pořád je, to moc není znát, všude ve své podstatě zeleno, holt duby kermesové apod, plus borovice halepská a přímořská, olivy, atd. atd.. to zde dávají po staletí.. letos, musím zaklepat, ani požáry moc nejsou.. takže paráda, relax.. práce dokončeny, takže už jen samá positiva a sociální jistoty..:D

# 24.07.2024, 11:33

Yurri
Tady nejde o argumenty, nelze psát, že průměry jsou "debilní", naopak. Ale tak snad už tam teď u vás panuje větší spokojenost, když přišla bouřka.

293
# 24.07.2024, 14:20

Marek_98
Lze psát co chcete, když to dáte do souvislostí, no a já jsem psal souvislost se suchem, kde vám toho o aktuálním stavu nějaké měsíční průměry moc neřeknou, nikdy nezapomenu pár let zpátky v půli srpna při suchu bouřka se 72 mm a do týdne bylo jako kdyby nic nespadlo tzn. sucho jako prase a úplně tvrdá půda, nachytal jsem co se dalo a zaléval postupně, ale při tropech mega problém a byl to boj o život u nově zasázených ovocných stromků, perfektní lekce kde jsem pochopil jak na to, ale to je fakt OT.

293
# 24.07.2024, 14:33

palma
To máte krásnou dovolenou, olivy tam minule sejmuly trochu kroupy ne? Ta nekřesťanská cena oleje svědčí o tom, že úroda ve Středomoří celkově moc nedopadla a borovic a dubů se moc nenajíme, hlavně nezkoušejte jejich odolnost proti požárům, co ta terra preta na tom záhonu?

# 24.07.2024, 14:50

Yurri
Já to nezpochybňuji, ale něco takového se stává opravdu málokdy. Každopádně stěžovat si na počasí beztak nemá smysl, člověk to nijak neovlivní.

293
# 24.07.2024, 15:04

Marek_98
Člověk klima zmrvil, tak by si to měl konečně přiznat (vědci to ví) a začít něco smysluplného dělat a ne strkat hlavu do písku nebo dokonce pokračovat v likvidaci všeho živého kolem, mám úplně jiný přístup, ale nechci moralizovat, k tomu musí dospět každý sám, není problém ovlivnit množství srážek a výpar v krajině, o tom už jsme se mnohokrát bavili v diskuzi o GO, nechci se opakovat.

# 24.07.2024, 16:14

Yurri
Je to o přístupu každého jednotlivce, ale bohužel všichni netáhnou za jeden provaz. Každopádně změna klimatu není jenom záležitostí člověka, i když ten na tom má zásadní podíl. Každopádně to už sem opravdu nepatří.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.