Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Bouřky od 9.7. do 13.7.

14
# 10.07.2024, 19:19

Mě fakt fascinuje, jak se dokáže nad určitou oblastí přehnat X bouřek, jako by tam byla nevyčerpatelná energie a jinde prostě nic. Tyhle rozdíly v počasí jsou někdy tak velké, že je to vlastně fascinující a větší už být ani nemůžou... :D

A stejně tak mě fascinuje, jak jsou modely a předpovědi kolikrát celkem vedle a bouřky jsou někdy silnější nebo naopak slabší proti očekávání. Ale myslím, že to dělá hodně ta teplota. Ono prostě jak je přes 30°C, tak to dává těm bouřkám dost sílu, když jsou příhodné i ostatní parametry.

# 10.07.2024, 19:21

swan1
A to se mělo dít? Nemělo to jít směr Vysočina/Morava?:D

59
# 10.07.2024, 19:23

0,0 mm, co víc si přát. Už ani nemám přehled, kolikátý je to letos propadák. A že něco dorazí v pátek, nevěřím. Na smáznutí nebo odsun na východ mají modely moře času. Poslední slušné bouřky u nás proběhly na přelomu května a června, od té doby tragédie.

15
# 10.07.2024, 19:24

Na Zlínsku aspoň nebudou zase vytopení, nasycení je pořád vysoké

# 10.07.2024, 19:30

V Budějovicích zase leje:D:prsi::prsi: a blíží se dnes už druhá bouřka:blesk::blesk:

14
# 10.07.2024, 19:30

Ondris
Já v pátek naopak čekám něco většího. Myslím, že to vychází příhodněji, zatím co jsem viděl u modelů. Dnes to trochu připomínalo bouřky z tepla, ale v pátek se zřejmě zformuje cosi souvislejšího, co bude nabíhat od jihu a k východu postupovat velmi pomalu. Čekám, že to přejde přes celou Prahu a prakticky i celé střední Čechy. Ale sledovat radar se mi znova nechce, ono když se to schyluje k bouřce, je to poznat hned od oka a nebo když to jenom blbne kolem dokola a jinak nic.

Ta fronta v pátek bude více zvlněná, takže bouřky budou fakt mít tendenci se více shlukovat a udržovat nad určitou oblastí bez výraznějšího postupu. Dle mého to bude dost souvislé a plošnější.

# 10.07.2024, 19:43

Ondris
Tady naposledy pršelo 17. června 2024.

314
# 10.07.2024, 19:55

Karakal
To je dost podivne, vzdyt se prehnalo tolik bourek. Pravda, uhrny srazek jsou dost rozdilne, ale nekde proste nespadne nic. Ale aby se Plasy vyhly tolika bourkam. To tezko 30. cervna - 1. cervence 2024 zaznamenalo srazky vsech 471 stanic CHMI.

# 10.07.2024, 19:56

Nás to tady vzalo skoro hlavním středem, naštěstí bez škod, vítr poměrně mírný, sem tam nějaká ta kroupa, vypadalo to teda hrozivěji, hodně vydatně pršelo cca 45 minut bez nějakého brutus přívalu ??

1261
# 10.07.2024, 20:04

To zelené monstrum, co šlo na Hradec se vytvořilo přímo nad mojí hlavou. Další silné okolní bouřky se tvořily mimo, bylo to jako kdyby vybuchla atmosféra, neustále to blikalo v těch strašidelných zelených mracích. Teď nakonec se vytvořily další bouřky, které hážou v dálce hodně CGček. Nejdůležitější je, že zase krásně leje. :love:
Edit:
Už přestalo, bouřka za námi výrazně zesílila jako minule, jde stejnou oblastí. Tam se tomu nějak až moc daří. My jsme vlastně taková spouštěcí díra. :D

# 10.07.2024, 20:11

HaMeLeOn14
To samé (spouštěcí díra) si říkám o Hoře taky :zz::D. Ale aspoň malá bouřka s 15minutovým silnějším deštěm, když už to vypadalo na nulu :blesk:.

Zeu
Avatar
2
# 10.07.2024, 20:19

Páteční ochlazení bude docela citelné:snih:

Páteční 17 hodina
Páteční 17 hodina
# 10.07.2024, 20:26

Tak Aladinovi to teď vyjde přesně
Ta bouře nás mine JV od nás... České Budějovice atd jsi ji užijí :D
Pro mě bídná sezóna v mé oblasti
Aladin dává pro mou oblast dost srážek na pátek
To určitě nevyjde ?

14
# 10.07.2024, 20:28

Ty dnešní bouřky bych hodnotil jako jedny z nejsilnějších v letošním roce. No a na jihu Čech opět výrazná kroupová jádra a pojede to ještě dál. Upřímně já vidím tu bouřkovou sezónu pozitivně i tady v Praze, kde to nebyla žádná sláva. Kvituji, že se bouřky vrátily do Čech, protože v červnu chodily z asi 90% přes Moravu a taky kvituji, že se to pořád točí dokola. Netrvá to ani týden a přijde zase hned další výrazná situace s bouřkami. Nečekal jsem, že po chladném úvodu července se to zase takhle rozjede a 6. červenec stál za to v JV části Prahy. Podle mě to bude pokračovat dál a letos je to celkově výživné. A ani není ještě polovina meteorologického léta.

52
# 10.07.2024, 20:56

Aura_
Modely jsou úplně v takových situacích na nic.
Že jsou bouřky jen někde? Prostě se tam prorazila ta suchá vrstva, která brání na 3/4 území ČR vytvořit bouřky. Je tam spouštěč.

# 10.07.2024, 21:06

Nakonec začalo pršet a zesílilo to už se :blesk: i u nás
JV od nás pěkný blesky tam je to mazec
Uvidíme v pátek co bude
Teď pěkný blesky nad nama
Aspoň to lepší něco než nic

# 10.07.2024, 21:10

Bouřky aktuálně postupují v Rakousku k východu až severovýchodu, před nimi je teďka oblast se silnějším jižním prouděním. Tato oblast bude rozhodující v tom, zda si připíšeme na Moravě další bouřky nebo to půjde spíše oklikou na sever.

# 10.07.2024, 21:10

nademnou to dokonce byla supercela, co se roztáčela už nad mostem. ani to srážkově nevypadalo tak výživně, ale opak byl pravdou a vzešla z toho nejsilnější bouře za desetiletí

414
# 10.07.2024, 21:10

Knedlík už je téměř přes celé jižní Čechy.. měl jít téměř celý přes Rakousko na Moravu..
Modelům to dneska úplně nevyšlo..
Asi nejblíže byl hned ranní Aladin, který dával bouřky i do západní půlky Čech..
Poté polední výstupy modelů posouvaly veškeré hlavní odpolední dění víc na východ, hlavně na Vysočinu, což vůbec nevyšlo..
Dostanou se tam ale bouřky později večer a v noci.., možná i dál na Moravu..

14
# 10.07.2024, 21:12

Na jihu Čech vystoupil jeden potok na 3. SPA z 21 cm na 168 cm. Vypadá to dost vážně.

Trhové sviny, zdroj: chmi.cz

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.