Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na západě ojediněle možnost přeháněk

Diskuse o počasí Bouřky 21.6.2024

86
# 21.06.2024, 19:49

Martin Vítek
klasická situace :zz:

# 21.06.2024, 19:49

Tak nejprve podle radaru jsem se děsil co se na nás žene za monstrum, :!!:ale najednou co se vytvořilo se za chvíli rozpadlo a nás to podešlo jižně:zz:, nevím proč zrovna ten prostředek takhle zdechnul, podmínky byly, kdyby to byla jen naše oblast, ale to území kde to neprošlo bylo docela rozsáhlé včetně Kutné Hory, Čáslavi, Vlašimi i Benešova, na jednu stranu jsem rád ty kroupy to je hrůza, ale když jsem viděl tu bleskovou aktivitu, tak jsem se na to těšil, že aspon pořádně zaprší a bude blesková show a co fotit i struktura oblaků nebyla nic extra, nic dalšího už asi neočekávám, tak že zklamání, protože ten déšt je fakt už potřeba, jinak na Brno se žene podle radaru bow echo!:vitr::blesk:

2
# 21.06.2024, 19:50

My na západě ČR od pravého poledne sedíme pod vrstvou mračna. Týden čekáš na pátek až budeš moct vyrazit fotit očekávaný systém a pak se dočkáš takového deklu. Normálně roním slzu a závidím vám, co jste měli bouřlivé odpoledne :zz:

6
# 21.06.2024, 19:51

Jako vždy propadák, nemá smysl vydávat výstrahy pro SZ Čechy.

1270
# 21.06.2024, 19:54

JUGOCV
Tady už slabá bouřka a i už více prší. Od jihu ještě něco jde :)

ota
Avatar
2303
# 21.06.2024, 19:55

Vypadá to, že ta nejsilnější bouřka směřuje přímo na Brno a poté dál na střední Moravu. V poslední hodině se udělalo nechutné dusno, tak jsem zvědavý, jestli něco dorazí. Zajímavá bude také večerní sondáž z Prostějova.

# 21.06.2024, 20:00

Bleskově velice silně aktivní bouřka. Aktuálně na nás došláplo její čelo, je velice bleskově aktivní, silný vítr a západně i kroupy.

7
# 21.06.2024, 21:22

U nás aktuálně dorazilo. Od větru jsem čekal asi více, nebo tak od všeho. na extrémní výstrahu to není

54
# 21.06.2024, 21:26

Juuu, stránky žijou :love:

35
# 21.06.2024, 21:26

Takže zase Brno (Žabovřesky už 80 mm), my můžeme uschnout. Nespadlo vůbec nic, pár kapek.

Prostějov taková hezká letní bouřka s mnoha blesky.

# 21.06.2024, 21:29

Jo tady spadlo přes 80mm srážek, tohle ale bylo doopravdy velice nepříjemné, jelikož se nad námi aktuálně začaly tvoři bouřky, které postupují od JV k Sz. Dle Ecáku další bouřky v noci a k ránu.

První bouřkové pásmo bylo doopravdy nádherné, přechod byl poměrně intenzivní. Vyskytly se kroupy, přívalové srážky a velice prudký vítr. Blesková aktivita byla velice silná, doopravdy jedna z těch nejsilnějších co jsem zažil. Zdálo se kolem půl deváté, že bude konec, ale postupně se v pásu od Ivančic po Brno vytvořil další menší páseček bouřek a ten byl tím přívalovým deštěm ještě intenzivnější. Aktuálně je klid, ale venku je stále dusno a dle mého ještě něco dojde.

Jinak západně opět nějaký start konvekce.

# 21.06.2024, 21:31

Hurec
Uf, v tu chvíli, kdy se bouřka přihnala na Brno, na ně přišli snad všichni z Brna. Tak velkou zátěž jsme nikdy v historii nezaznamenali a bohužel na ni tak nemáme ani výkon alokovaný. Teď už ale máme statistiky, co musíme zvládnout a kapacity navýšíme novými servery. Omlouváme se za komplikace.

68
# 21.06.2024, 21:39

Neuvěřitelný, co se u nás už 2 hodiny děje. Neustále se to obnovuje, ale Brno snad nedoženeme, byť k tomu nebudeme mít daleko s takovou.

1262
# 21.06.2024, 21:59

tomášzposázaví
No jo no, je to škoda, že ta SC uprostřed systému zdechla a tak se to rozdělilo tak divně na 2. Taky jsem trochu v něco doufal.. spadlo tu pár kapek. Alespoň můžeme soucítit se Z a SZ Čechami. Navíc je docela smutný, že při významné bouřkové situaci nefunguje komplet žádná stránka, hlavně celý Čhmú. :D

60
# 21.06.2024, 22:02

Tak už to tady konečně funguje? Spadly snad všechny weby o počasí, jaký to způsobilo humbuk. Jinak už dlouho dopředu se v naší oblasti dal tušit další propadák, což se taky beze zbytku vyplnilo. Z téhle apokalyptické situace, která se řešila snad 10 dní dopředu mi napršel neuvěřitelný 1 mm. V okolí se utvořila jedna chcíplotina, že snad i dubnu bývají silnější bouřky. Morava si samozřejmě jede svoje, tedy pokračujeme v trendu, který zde byl i v minulých letech...

# 21.06.2024, 22:03

U Rosic aktuálně došlo ke vzniku dalšího jádra bouřky, takže venku solidní stroboskop a opět to vypadá na další celkem pěknou bouřku. Tím, že jde na Brno asi spadnou zase stránky. :D

78
# 21.06.2024, 22:13

I když na nás mířilo jádro moravské bouřky, tak nakonec to nebylo ani na nejslabší výstrahu. Déšť nicmoc, vítr v podstatě žádný. Spadlo pár menších krup.
Jedině byla mimořádná blesková aktivita, hřmělo snad půl hodiny v kuse.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.