Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnešek opět deštivý, na jihu Čech ještě vydatné srážky

Diskuse o počasí Bouřkový úvod června 2024 (do 3.6.2024)

# 02.06.2024, 19:09

Posílám můj bouřlivý úlovek, naštěstí beze skod

121
# 02.06.2024, 19:13

Nás trefily 3 přeháňky, úhrn do nějakých 20 mm. Snad už se brzo dočkáme byť i jen slabého výběžku tlakové výše...

68
# 02.06.2024, 19:14

Tak nakonec jsem se i těch blesků dočkal, akorát když už to ustávalo, tak udeřil plusák tak 1 km daleko, když už jsem měl otevřený balkón, to moc příjemné nebylo. I s těma přeháňkama předtím napršelo 37,1 mm, od minulého pátku přes 100 mm, ale podle stavu Svitavy to nevypadá, že by to mělo způsobit nějaké komplikace, i kdyby se nějaká bouřka trefila ještě zítra.

2
# 02.06.2024, 19:20

Během chvíle z čistého nebe další dnešní nálož plná silných srážek. Nepamatuji den, kdy by nás to trefilo snad už 6x během odpoledne

# 02.06.2024, 19:46

V Mikulově se ted vytvořila bouřka a má i bílé jádro

# 02.06.2024, 19:52

Janbester
Krásně prší :)

# 02.06.2024, 19:53

Nám se opět poslední dobou ty hlavní bouřky vyhýbají nejprve to vypadalo, že nás budou letos trefovat ale zase začíná trend předchozích let:zz:, ale já jsem spokojen, protože dnes jsem ulovil pár opravdu pěkných blesků tipu mrak zem a byly to pořádné šlupky:love:, srážek máme dost, tak žádné přívaly nepotřebujeme, bylo to, ale opravdu hodně těsné, u nás celkem od rána do ted spadlo jen 9,2mm srážek, ale je zalito, zatímco o pár km ve Zruči téměř 40mm!:!!:, (i za květen má Zruč více srážek než mi, což je výjimka, prakticky vždy prší více u nás než tam za květen 109mm a u nás 96mm, od začátku roku, to ale velký rozdíl není ). jen asi 1km jz-z od nás v osadě Laziště v katastrálním území obce už lilo, odrazivost tam byla na chvíli 50dbz, zatímco u mě téměř 0dbz jen pár, kapek celkem dnes byly 3 bouřky, ale ani jedna přímá, jinde to byla hrůza tolik vody,
Swan
U vás v těch Mokrosukách už musíte mít té vody také plné zuby, ale alespon máte jméno obce na místě:D

# 02.06.2024, 19:56

V Brdech severně od Příbrami to nevypadá dobře. Hasičů tam vyjíždí hodně. Toky tam stále rychle stoupají a situace se nevyvíjí dobře.

179
# 02.06.2024, 20:11

In-počasí
Snad už zítra bude klid v okolí Plzně a Brd,podle iconu-De by tam už nic být nemělo, ale aladin tam zase něco má tak snad už to ty oblasti netrefí znova.

58
# 02.06.2024, 20:13

Ještě k tomu zásahu bleskem.. nerozumím tomu, už jen z toho důvodu, že i ten hloupý pes se za bouřky schová... ne pod strom, ale zaleze do pelechu.. nevím, proč se tohle děje i ve 21. století, když denně potkávám malé děti s mobilem v ruce. Nechápu, nerozumím, žasnu.. A schovat se pod strom, tak to je přímo trefit jackpot. Tohle napadne jen s prominutím tupce. A ještě má paní tu drzost ve videu říct, že se bouřky ani tak nečekaly.. Jsem vytočený jako nikdy! Pro koho jsou tady ty výstrahy? To je jen tak do větru? Já s prvníma kapkama při blížící se bouřce lezu do auta, zavírám okna, jedu dom.. a nikdy bych neměl tu odvahu vyrazit někam ven kdy se čekají bouřky a nemít otevřená zadní vrátka.. Z bouřek mám velký respekt, Je to otázka života a smrti... a když je v sázce život, tak už bychom měli sakra zpozornět!

# 02.06.2024, 20:13

kuba
Snad už ne, zítra se to čeká hlavně na pomezí Moravy a Čech. Tady už se projeví oblast vysokého tlaku vzduchu.

# 02.06.2024, 20:15

Jednou by me zajimalo vysvetleni co se ted deje nad nama. Nestezuji si, jen prsi v normalni intenzite, ale jaktoze se to pasmo srazek, ktere uz vypadá na umrtveni, najednou ze zelených/zlutych odrazu jakoby “scvrkne” a shhlukne do oranzovo/cervenych. Venku pres to sviti slunce a je hezky a do toho prsi.

Jinak pevne nervy vsem postizenym vodou, sam sem tu chranil barak telem v 2021 a bylo to doslova o centimetr :(

# 02.06.2024, 20:16

kapr84
Vyskytovaly se tam přeháňky (bez bouřek) a pak přišel blesk. Jenže vždy nějaký blesk musí být první. Takže samozřejmě i v pouhé přeháňce je třeba dávat pozor a neschovávat se někam pod stromy. Jenže spoustě lidem to nedojde.

# 02.06.2024, 20:52

Aldan
Oblast Černé Hory to dnes dostala hned v několika vlnách. Po šesté hodině jsem to z domu pozoroval a za kopcem bylo slyšet, jak to tam hučí. Na radaru byly i bílá jádra. Chvíli na to přišla druhá vlna i s nárazovým větrem a velmi intenzivním deštěm, která už trefila i nás. Dohromady to tady dnes dalo 16mm. Směrem k Černé Hoře to mohlo dát i přes 40mm. V Tišnově a okolí skoro nekáplo.

1270
# 02.06.2024, 20:54

In-počasí
I na JZ se zítra mohou ukázat bouřky, ale snad už budou pouze slabé.

1270
# 02.06.2024, 20:56

U nás je konečný úhrn za 3 dny 72mm. Tedy pokud ještě nedojde ta bouřka z Německa. Snad už zůstane tam kde je.

58
# 02.06.2024, 21:01

In-počasí
Tak to je problém, když to byl ten první rovnou.. ale bouřky se čekaly. S tím se musí v létě počítat.. a máme radary. Naštěstí jsou snad v pořádku a už se nebudou schovávat nikdy pod stromem.. čekají se bouřky a první kapky= to je signál...

# 02.06.2024, 21:44

Opět zapršelo kolem Radbuzy a ta ve Staňkově jde nahoru. Teď dosáhla úrovně dvouleté povodně.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.