Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci na zítřek dorazí studená fronta, přinese déšť

Diskuse o počasí Bouřky od 2.5.2024

175
# 09.05.2024, 19:01

kapr84
Je to ještě přeci jenom týden tak to může být v modelech další dny jinak ale déšť je potřeba,samozřejmě ne aby pršelo nějak vydatně.
Nový icon tam nemá do příštího pátku prakticky žádné srážky oproti tomu co dával ráno, je to ještě hodně nejisté.

Nový výstup
Starý výstup
58
# 09.05.2024, 19:13

kuba
To vůbec nic neznamená, že tam nic nemá, na tak dlouho dopředu je lepší sledovat všechny běhy jednotlivých modelů.. to je daleko víc vypovídající a tam je znatelný výrazný nárust srážkové činnosti zhruba od té středy, jak už jsem tady psal před pár dny.. je jasné, že hlavní běhy tam jednou budou mít kvanta vody a v dalším všechno smažou... ale jak už jsem psal, na tak dopředu nejsou vůbec vypovídající.. stejně tak ty různé grafíky tady na in-počasí.. ;-) na východě Česka zřejmě srážky dorazí později, brázda bude blíže západní polovině.. ale postupně by se měla přesunout do blízkosti Česka, čhmú ve výhledu s ní již také postupně počítá.. ale to už tu bude asi jiné téma :cool:

# 09.05.2024, 19:20

kuba
jen ať prší vydatně. ono se to bude hodit. těch 50mm co tam teď je udělá hodně

117
# 09.05.2024, 20:14

TheRealStormCZE
Jo chlapci, snad se to tentokrát vyprší u vás, mě ta předvčerejší padesátka dost zkomplikovala život. Možná v sobotu odpoledne se bude dát opatrně šlápnout na záhon a od úterý už je tam zase nějaký cmrndání. V pondělí si asi vezmu dovolenou, nebo letos nezaseju.

# 09.05.2024, 20:23

jako zas takový sucho neni. na první třetinu května slušný úhrny zatim, pokud to skutečně vyjde, tak se vegetace trochu refreshne mezitim.
konkrétně 23mm, což už je skoro polovina normálu

82
# 09.05.2024, 20:47

Co si budem - kéžby napršelo na většině území plošně..
- teď se sice tráva zazelenala ale na jak dlouho..ještě aspoň 20 mm by to chtělo
(zahradnický déšť)

82
# 10.05.2024, 07:30

Jak píšete je to ještě daleko x krát se to změní,ale norové pro moji oblast dávají nášup.

Zeu
Avatar
1
# 10.05.2024, 10:15

ICON modeluje na další dny velmi příznivé počasí, ale umí i překvapit.

ICON (24.6.2021)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.