Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Silné až velmi silné bouřky 23.-29.8.

73
# 29.08.2023, 06:29

Za večer a noc napršelo přesně 30 mm.

273
# 29.08.2023, 06:58

Celkem o ničem, kmeny stromů úplně suché sotva 10 mm, tohle se suchem nezatočí ani omylem, vysloveně povrchová záležitost, akorát popraskaj rajčata, potřebuju zahradnický aspoň 25 mm, nejlépe ve 2 vlnách.

VHK
Avatar
30
# 29.08.2023, 07:00

Za noc rovnych 20mm,bourka opravdu vyzivna,nebe bylo v jednom ohni... :blesk:

ota
Avatar
2144
# 29.08.2023, 07:16

spurdo
Tady dokonce 43 mm. Na polích tu všude stojí laguny vody. Už by u nás teda stačilo. Za srpen máme už 164 mm. To tady v posledních 30 letech v srpnu nebylo. Dokonce se dívám , že i aldymu jeho předpověď tradičně nevyšla a bouřky dorazily až do Rožnova.:)
Yurri
Podle intersucha u vás žádné sucho není, dokonce ani počínající ne.

# 29.08.2023, 07:26

Mě v 1.30 také vzbudil hrom, ale něco takového jsem v životě neslyšel, to snad dunělo přes půl minuty s neuvěřitelnou intenzitou :!!:

# 29.08.2023, 07:33

ota
Ve svých včerejších příspěvcích jsem nepsal že zde bouřky nebudou.:!!: Ano, dosti jsem pochyboval, a jen jsem uvedl, že se zde často stává, že při NO, čerstvém sv větru a pro dané období nízké teplotě jsou bouřky blokovany.
Jinak zde nastesti bouřka bez nebezpečných jevů, srážky 22 mm, dost blízkých CG.

ota
Avatar
2144
# 29.08.2023, 07:39

Aldy1977
A jak si teda podle vás vyložit tohle: "No subjektivně to zde na východě na žádné bouřky zatím nevidím." A nebo "Pokud vůbec nějaké bouřky budou, tak zde zřejmě ne."
Podobně jste mluvil i před těmi bouřkami v noci ze soboty na neděli. Ale jestli to je způsob, jak bouřky do Rožnova dostat, tak rozhodně funguje.:D

64
# 29.08.2023, 07:46

U nás teda byly slyšet hromy od cca 21 hodiny a to nejhorší začalo kolem 12 a trvalo 2 hodiny. Hromy byly šílené..Už si takovou další noc nechám ujít teda. Stačila sobota a teď toto.. A stále nám tady hlásí bouřky :(

50
# 29.08.2023, 08:22

Aaale, už žádné bouřky nebudou.. když se Vám to nelíbí, existuje spousta možností, je u spousta oblastí, kde jsou bouřky vzácným jevem.. tady ta včerejší nádherná, lepší mnohem než sobotní. Opravdu špica, stroboskop hadra... Takhle si představuju silnou bouři. Byl patrný i shelf cloud.. co je věc druhá, nemám ani fotku, učím se fotit blesky s brzzrcadlovkou a zatím se nedaří..

# 29.08.2023, 08:54

Po nočních bouřkách hasiči zasahovali u 33 událostí v Olomouckém kraji. Ve 12 případech čerpali vodu ze sklepů či garáží, a to především v obcích Velký Týnec a Bělkovice-Lašťany, kam se při bouřce vlila voda z polí. Ve čtyřech případech zajistili provizorně poškozenou střechu. https://www.pozary.cz/clanek/274940-po-nocnich-bou...

Do sedmé hodiny ranní hasiči zasahovali u přibližně 50 technických událostí: pádu stromů. Nejvíce zasaženou oblastí byl okres Trutnov. https://www.pozary.cz/clanek/274938-do-sedme-hodin...

Celkem překvapivě více škod bouřky napáchaly v Královéhradeckém kraji než Olomouckém. Ty na Moravě byly sice bleskově velmi aktivní, ale ostatní doprovodné jevy se držely celkem v normě (resp. na úrovni silných bouřek, velmi silná nikde ani zaznamenána nebyla). Se sobotními bouřkami to bylo nesrovnatelné (škod mnohokrát méně).

73
# 29.08.2023, 09:16

In-počasí
I při přechodu těch nejsilnějších bouřkových jader foukal jen slabý vítr, přívalové srážky se taky víceméně nekonaly.

10
# 29.08.2023, 09:20

Tak bouřka v noci pěkně akustický silná hromy byly v jednom kuse třeba i půl minuty blesku taky požehnaně, srážky 19mm

6
# 29.08.2023, 09:21

Nijak jsem této situaci nevěnoval pozornost.
Vstanul jsem a tak nějak překvapivě se ráno dívám na srážky In-počasí, kde vidím, že u mě napršelo nejvíc.
45,5 mm bych večer opravdu nečekal. Aktuálně se nacházím v Brně, kde v noci mě akorát rozhodil jeden velmi blízký a hlasitý CG blesk. Jinak žádné vzrůšo.

75
# 29.08.2023, 09:31

Tak dnešní blesková show dala 22 mm :prsi: bez nějakých extrémů,vítr vůbec nebyl.

107
# 29.08.2023, 09:33

No já jsem v noci zažil peklo. Bouřky sobotní určitě byly silnější, ale ty noční byly se mi zdá intenzivnější skoro samé CG+ což u těch sobotních jsem moc nepozoroval.

1236
# 29.08.2023, 09:38

Fstorm
Jj, slušná rána tady byla taky.
Škoda, že jsem byl pouze na okraji toho balíku bouřek, blýsklo se jen čtyřikrát, ale ten jeden blesk byl překvapivě blízký. Z toho musely být nádherné fotky. Tak za rok. ;-)
Morava si konec srpna opravdu užila, tady to je pořád takové okrajové..

1
# 29.08.2023, 09:49

Tady 21 mm:prsi: pršelo hodně dlouho ale kromě asi hodinového silného deště jen tak slabě pršelo. Momentálně je venku jak na podzim.

# 29.08.2023, 10:04

ota
Pro mě je lepší očekávat horší variantu a pak být překvapen tou lepší :cool:
Jinak včera přes den to subjektivně pro laika na bouřky moc nevypadalo... zdůrazňuji subjektivně... počasí nás pořád překvapuje. A tipují zde i jiní a často jim to nevyjde :cool: A tom přece počasí a diskuse je, že jo :cool:
Jinak srpen je zde mimořádně na bouřky bohatý, srážky už 230 mm, což je min. 200 % průměru.
Uvidíme co ještě odpoledne, cosi se natahuje z SK.

# 29.08.2023, 10:30

Včera nádherná bouřka krásně se u ní spalo jen do té doby kdy prásknul blesk přímo na Pardubicemi a někdne to seškvařilo kontakty. :blesk: Pak nám v 1 ráno jeli sirény :D musím říct, že velice nepříjemné probuzení :D každopádně se začátkem s koncem srpna jsem velice spokojený :) někde by to mohlo být na nějaký ten rekord což? Co jsem od oka počítal tak Svratka má něco okolo 230mm což je teda síla :love: :prsi:

107
# 29.08.2023, 19:03

No na noc to zase vypadá na další nášup bouřek, ale určitě už ne tak prudkých jako dnes. Jestli vůbec něco bude, ale počasí je stejně tak chladné a mlhavé jako včera.
Každopádně to byl opravdu brutal tak silné bouřky jsem už dlouho neviděl a ty řachy chvílemi jsem měl i strach. Blesky jsem přímo neviděl, ale ty rány jsem slyšel moc dobře. Taky jsem spal asi jen 2hod. Protože to začalo po půl noci a skončilo kolem 3 ráno a já jsem o půl páté vstával do práce:!!::!!::!!:
No hrůza. Doufám že tato noc nebude podobná:(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.