Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Déšť 27.7. až 28.7. a následné bouřky 28.7.-30.7.

# 30.07.2023, 11:54

jack
Zase? včera nebyla:D:D Promiňte.
swan1
V té oblasti je více energie, střih větru je tam ale podobný.
Bow echo to není...

Predators2
Tak vám to vyhovuje, ale tady to dává solidní nic a celé okolí 7mm+. A že takové předpovědi vycházejí.. Tož to mohly dát výstrahu pro celou ČR mimo okres Most.:D

ventusky.com
ventusky.com
# 30.07.2023, 11:59

Tak tady parádní mírná bouřka žádný vítr a solidně prší. Ideál

379
# 30.07.2023, 12:13

Peter Sedlák 1
A kdo psal, že je? Omg..
Psal jsem, že je tam možná zaděláno na bow echo..Tedy, že v té oblasti linie by mohlo vzniknout..
Chápete rozdíl v těchto formulacích? :D
A zrovna v té oblasti dle GFS není více energie, podle tohoto modelu je jí aktuálně nejvíce na V Bavorska.

107
# 30.07.2023, 12:42

Tak ČHMÚ zase perlí. Včera se přehnaly 2 bouřkové vlny a ani nepípli a dnes když už není ani skoro žádný střih větru vydají výstrahu? Možná jim to výjde, ale moc to nevypadá. Minimálně pro nás ji měli zrušit.

Ten včerejšek úplně bez poskvrny nebyl. Klidně výstraha mohla být na silné bouřky. Na třech místech se vyskytly tromby a na Liberecku mají podezření na menší tornádo. Za tím se to skoumá. Taky někde popadaly stromy na koleje.
zdroj: Lovci bouřek extrémní počasí a jiné jevy

# 30.07.2023, 12:43

swan1
Zase ať vám neprasknou nervy. Trochu klidu.

Argument číslo dva: velká energie v podobě mixed layer CAPE, která je snad ještě důležitější než GFSáckovo Surface based. A hodnota dosahuje MLcape 800 J/kg.

Střih větru tam je fakt podobnej jako tady v ČR.

Ani zaděláno na bow echo asi zřejmě není. Omg..
Je to normální malá linie z několika buněk...
Teď už je z toho dokonce samostatná buňka.

iconovo ML cape
radar.bourky.cz
379
# 30.07.2023, 12:52

Peter Sedlák 1
Mě nervy nepraskají, to máte poopletené..
Já se směju :D , co s vámi taky jiného..
Reagujete na něco, co druhý nenapsal..k smíchu..
Ale vy jste nějaký napružený.., tak snad vám tam spadne nějaká voda, ať jste trochu už v klidu ☝️:)
To pásmo se vyvíjí, mění, má to dynamiku, něco z toho bude..
Do oblasti s vyšší energií to teprve vstupuje..

258
# 30.07.2023, 13:00

Podle ČHMÚ se má k večeru zvyšovat střih větru a nevylučuje supercely, tak uvidíme co z toho bude, dnes by to mohlo být ještě zajímavé:)

Zdroj FB ČHMÚ
168
# 30.07.2023, 13:03

Tady se to teď tvoří všude kolem nás :blesk:

379
# 30.07.2023, 13:09

kuba
Máte tam energii :)
V kolik probíhá odpolední sondáž na Pha Libuš?
Už při ranní sondáži tam bylo CAPE přes 600...

# 30.07.2023, 13:13

swan1
Tak se dál smějte. Ono nic jiného než se smát, štvát, urážet a chtít po ostatních aby se vám omluvili neumíte. Není divu že s vámi má tolik lidí problém, když se neumíte chovat normálně.
Škoda, že to se nevidíte. Hned někdo napíše jiný názor tak je automaticky pod vaší palbou a nazýváte ho vlastně debilem. Třeba nejnovější případ: HaMeLeOn..
Tady nejste na facebooku kde si tohle můžete dovolovat.
Je mi jasný, že zase napíšete další věc urážející jak jsem špatnej, protože vy to nevzdáváte, ale mě je to fakt jedno. Maximálně se jen zasměju co ten příspěvek zase měl znamenat.:D Tak jen do toho. Po vašem příspěvku prohlašuji konec debaty o téhlé nesmyslné věci.

Co z toho bude? Je z toho samostatná bouřka. V oblasti s vyšší energii už dávno je. Nekoukejte jen jedno CAPE když těch CAPE a důležitějších je přes 8....

A díky za to přání vody, i když tu posledně spadlo celkem dost. A když spadlo celkem dost tak se spíš zajímám o bouřky.

168
# 30.07.2023, 13:15

swan1
Další přímý zásah :blesk:

# 30.07.2023, 13:20

Neskutečný slejvák teď a bouřka :blesk: paráda

379
# 30.07.2023, 13:20

Peter Sedlák 1
Fakt potřebujete další dávku studeného deště a nějaký ten výboj tam u vás.;-) Zase bude líp, viďte..
Ten váš výlev nemá smysl více komentovat...
Jinak.
Energie kolem Z pohraničí je zjevně dost, jak na bavorské straně tak na české,GFS to má dobře nastavené, krásně to odpovídá tomu vývoji.. včetně toho Plzeňska a dál směrem k Praze..
To pásmo do tohoto prostoru právě vstoupilo a je to na něm vidět..
kuba
Skvělé, užijte! 🙂

# 30.07.2023, 13:27

Během 10 minut napršelo 12mm :prsi:

3474
# 30.07.2023, 13:52

PatrikMO
Super. Intenzita přeháněk, se mění na malé oblasti. V Mostě mi v poslední přeháňce napršelo 7,5 mm, celkem zatím 8,6 mm. A v Lužicích u Mostu teď akorát právě po přeháňce, 3,5 mm. Pěkné :prsi:;-)

# 30.07.2023, 13:56

PatrikMO
MostMost
Výborný!
Na západě vidím na satelitu nějaký úbytek kumulů před tím pásem v Německu. Pokud budeme mít štěstí tak to zesílí;-)
Takže doufat.

# 30.07.2023, 13:56

MostMost
Já jsem u konečný, tady to šlo přímo, třeba na stalingradský byl jen okraj a déšť střední intenzity

48
# 30.07.2023, 13:59

Tak a dnes taky +25 jako včera, super klidný den, teď ještě na rozlučku tu bouřku :blesk:, když si léto dává tu pauzu na neurčito. Tlačím to očima co možu :D

379
# 30.07.2023, 14:01

kuba
Máte tam v tom pruhu od Rozvadova na Plzeňsko teď asi výborné podmínky..
Z toho pásma se tam na vás teď doslova natahuje chapadlo nových jader.:)

148
# 30.07.2023, 14:03

swan1
já bych strašně rád, kdybych poprvé v životě viděl denní Supercelu :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.