Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně slunečno a po chladném ránu odpoledne většinou přes 20 °C

Diskuse o počasí Bouřky na zvlněném teplotním rozhraní 19-23.6.2023

2729
# 22.06.2023, 21:13

Tak to bude snad klidná noc, ta trajektorie, toho oslabenýho shluku supercel míří akorát na nás, jde to pomalu tudíž vítr snad nehrozí:vitr:

33
# 22.06.2023, 21:14

Jasně že to ještě zesílí, ale ten nájezd na extrémně silné bouřky prostě není vidět. Nenaplňuje se to dle scénářů a očekávání.

# 22.06.2023, 21:14

Tak s Ostrova u Karlových Varů slyším docela dunivý hřmení a blíží se to

# 22.06.2023, 21:15

Na KV kraj to míří pěkně a pořád to zesiluje. Přesně dle předpovědi in-pocasi . 😉

# 22.06.2023, 21:15

Vždyť je vidět že se bouřky formují a zesílí a hlavně v noci a k ránu to má být pořádný tak ještě je pořád čas

9
# 22.06.2023, 21:15

am96
To je super ne ?

1262
# 22.06.2023, 21:15

Petr Gregor
Ka-reel
Tak ještě 1 to napíšu. Všichni čekaly večer v SZ polovině Česka velmi silné až extrémní bouřky a co zatím vidíme? Silné bouřky co půjdou jen těsně kolem hranic...

65
# 22.06.2023, 21:16

Nevím jestli se smát nebo brečet při pohledu na diskuzi :) Neustále nějaké předčasné závěry, řeči o tom jaký je to propadák, když dle mnohých modelů to do Česka zatím ještě ani dorazit nemělo, některým zase nic neříkají čárky a tečky na klávesnici... A jsou to většinou jedni a ti samí, nejmenovaní uživatelé. :D

Co vidím já, tak že to kousek západně od Česka naskakuje a roste. Pokud to dojde ve slabším podání, tím líp ne? Nebo se něco změnilo?

# 22.06.2023, 21:16

V oloví, blízko hranic už extrémně prší.

# 22.06.2023, 21:16

David Eremias
Stejně Nová Role .

33
# 22.06.2023, 21:16

Extrémně silné bouřky spolehlivě naplnilo Německo, to jo. Asi proto ty nový silnější buňky skoro couvají zpět na západ mi přijde, jako by se to chtělo držet v tom Německu pořád... :D

Taky to někomu přijde při pohledu na radar?

# 22.06.2023, 21:17

Bude to velmi zajímavá noc. Ještě, že nemusím vstávat do práce.

# 22.06.2023, 21:19

Aldan
Lepší je to neřešit a jen se nad tím pousmát.

1262
# 22.06.2023, 21:19

Novorolák1
Já nepočítám že po těchto bouřkách přijdou po půlnoci ještě silnější. Tady to je SZ Čech ne USA:D.

# 22.06.2023, 21:20

Já se už tři hodin jenom bavím. Na jednom okně v klidu sleduji radary, a na druhém okně každou minutu si zde aktualizuji diskuzi ....
jsem sice naprostý laik v tomto, některé zkratky ani nevím co znamenají, ale můj laický názor je ten, že vše dojde v noci. na moravu až ráno a dopoledne.
Nejméně to zasáhne Č.B. to jest jížní čechy a Zlínsko .
Můj osobní laický názor, který sleduje velm irád, bouřky, radary, ale moc se v tom nevyzná.

# 22.06.2023, 21:22

Poslední zpráva teď s ČHMÚ je že ty bouřky se mají zformovat a nabírat na síle a projít celýma Čecháma a pak se rozvíjet na severovýchod

33
# 22.06.2023, 21:23

Predators2
Ta šance, že se ty extrémní bouřky vyskytnou ve větší míře v červené oblasti výstrahy už je nízká, protože to dorazilo později a čas hraje proti bouřkám. Kdyby to dorazilo dřív tak naopak mohly být bouře ještě extrémnější. Prostě to bude slabší než se čekalo, nevím proč to někteří popírají. Je to vidět z aktuálního vývoje.

# 22.06.2023, 21:24

Ty příspěvky jsou plné nedočkavosti, a jak nedočkaví vidí něco slabého nebo že se to tvoří mimo tak hned že nic nebude. Celé a hodně silné to má vzniknout později tak dejte už tomu nějaký čas. Chudák ten systém:D

To naopak vypadá dobře podle mě, teď se bude čekat až to překročí hranice.

radar.bourky.cz
radar.bourky.cz
47
# 22.06.2023, 21:24

co prosím Vás blbnete????? Fronta je pod Mnichovem!! Pod Norimberkem!! STačí koukat... To v Bavorsku byly předfrontály....

172
# 22.06.2023, 21:25

Diskuse se začíná měnit s prominutím za ten výraz, ale mění se pomalinku v příspěvcích od některých uživatelů v totální "shitstorm". Neustálé brečení, že nic nebude je skutečně doopravdy udivující, když ti samí tady asi 10 hodin dozadu psali o tom, jak doufají, že to tak zlé nebude, že mají obavu, příp. že čekají extrémy apod.

Já si hlavně myslím, že ty hlavně bouřky dorazí až za tím Bavorským koláčkem, jak to tak vypadá na radaru. Velice silné bouřky se drží JZ od Pasova, toto pásmo směřuje k SV. Teď při tom postupu se ukáže jak ovlivnily bouřky v Rakousku sušší vrstvu v hladině 700hPa, pokud teď začne rychle slábnout, tak se nám to pro Moravu začne komplikovat, pokud bude ještě nějakou dobu aktivní, tak bych to bylo dobré.

Ano, zatím je to slabší, ale možná i proto, že to hlavní teprve na frontě dorazí. Fronta je daleko na západ od Mnichova. To, co aktuální vzniká nad Bavorskem je slabší předfrontální bouřka, která je vázáná na hladinu 0-3km , ale frontální budou vázaná na hladinu vyšší a hlavně budou již využívat hladinu Cape v hladině s největší ekvivalentní potenciální teplotou, to by mohlo dopadnout ještě celkem zajímavé. Možností je dost.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.