Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně slunečno a po chladném ránu odpoledne většinou přes 20 °C

Diskuse o počasí Bouřky a vydatné srážky 5.6. až 11.6.2023

1262
# 09.06.2023, 23:17

Peter Sedlák 1
Jo no jde trochu jinam... Zítra je poslední šance na bouřku. Potom zase bude klid a nuda.

# 09.06.2023, 23:59

U nás dnes nadmíru spokojených 35 mm a k tomu dvě bouřky. Jedna přímá silnější hned dopoledne. Další vzdálenější později odpoledne.

494
# 10.06.2023, 00:09

Tak dneska jedna přímá bouřka, sice slabší, ale i to se počítá. Jinak nás vše minulo, a dohromady napršelo 5mm.

Před bouřkou ( zhruba 14:30 )
Po bouřce zhruba ( 15:00 )
# 10.06.2023, 01:20

Na dnešek to ukazuje bouřky a déšť skoro všude mimo Frýdlantska a Šluknovska kde by nemělo ani pršet ani přeháňka já bych vydal výstrahu pro celé Česko a Moravu krom Frýdlantska a Šluknovska

# 10.06.2023, 01:36

Ahoj, tak tady včera spadlo z večerního deště 4,5 mm a v červnu jsme se posunuli na 15,0 mm. Bouřka se nakonec nekonala, protože bouřky chodily kolem.

12
# 10.06.2023, 06:44

In-počasí
Dnes to budou Thundrerstorm puzzle :blesk:

Aidamko1
Můžete. Požádal jsem žáka ZŠ, aby znázornil meteorologickou situaci na sobotu. Vysvětlil, že největší pravděpodobnost silných bouřek na našem území bude v místech s nejvyšší teplotou rosného bodu (oranžové oblasti)


Thunderstorm puzzle (Meteoalarm Eumetnet)
(Meteoalarm)
33
# 10.06.2023, 07:04

Tak to vidím marně... Modely stahují srážky opět hlavně na jih viz mapka od MirekW. Kromě toho tam bude nejvyšší CAPE. Už je to celkem trapné a už mě to neba, jak se to všechno koncentruje směrem dolů nebo na východ, ale upřímně čemu se divit. Je to tak skoro každý rok JV vs. SZ nejen v bouřkách, ale i srážkách. Jakmile přijde vegetační sezóna a teplé počasí, tak se to prosadí...

zdroj: čhmú
zdroj: ventusky
# 10.06.2023, 07:05

Nevím jak jinde, ale tady je hotový podzim, venku 13 °C a mlha jak prase:D.

# 10.06.2023, 07:11

Frantis95
Tady +19 a skoro jasno :D

33
# 10.06.2023, 07:24

Bouřkové vyhlídky na nejbližší dny jsou celkem tristní, protože nás čekají podprůměrné teploty...

zdroj: wxcharts
48
# 10.06.2023, 07:26

Tak vizuálně tady taky podzim, ale konečně se tento týden zvedly ty ranní minima, protože duben s květnem a počátkem června bylo pro mně teplotní psycho jak ranních tak maximálních většinou podprůměrných teplot. Teď to není taky žádná sláva, ale jak to nepůjde pod +20 tak fajn, jen z kraje příštího týdne super chládeček s mírným větříčkem.

Jinak situace od pondělka nám přinesla 16 mm srážek, GFS predikoval 19 mm, ostatní modely to hodně přestřelily, přímá bouřka žádná nebyla, jen nás to obešlo okrajem.

Zatím to vůbec nevypadá na nějaké pravé léto, což je pro mně hranice 23-27 st. a ono slunečno už chvíli sice bylo, ale u nás na východě s tak super postavenou výší jen sotva +20 a s podělaným větrem. Teď teplota chvíli před deštěm vyletí a znova hodně padá, budou tři chladnější dny s větrem a trochu sluncem a kolovrátek deště jede znova a bude slunovrat, pak konec června a my na kontě zatím jen dva letní dny :zz:... prý nadprůměrný červen? :D

33
# 10.06.2023, 07:27

Leknín
To tady spadlo přes 20 mm, ale jenom z toho trvalejšího deště, bouřky 0 nic...

Už bych pomalu zapomněl, že pršelo, protože od té doby nebylo téměř nic...

Se suchem to letos hrozné asi nebude, zatím se úspěšně vyhýbají vedra a zálivka přišla celkem vhod.

Radši bych bral větší teplo a zároveň více bouřek. Tohle je takové nevýrazné počasí...

10
# 10.06.2023, 07:32

Tak u nás spadlo 35mm dopoledne jedná přima bouřka a odpoledne taky přimá bouřka padaly i kroupy cca 1 cm

33
# 10.06.2023, 07:42

Leknín
Jak by jeden řekl: Žijeme v éře výrazně zrychlujícího se globálního oteplování, proto nám počasí naděluje chladnější období bez problémů. :D

172
# 10.06.2023, 07:45

Dneska dneska si možná dáme další přímou bouřku, na modely nekoukám, protože až na včerejší ICON a Alaro byly vždy mimo. Dneska se nám tu něco maluje, tak uvidíme. Stejně jako včera floccus na obloze a pěkné dusno.

1249
# 10.06.2023, 07:45

Krásné ranní překvapení přeháňkou, už mám 0.6 mm. :D
Je zataženo a mlhavo, hurá, podzim je tu.

No to snad není možný…
Nejdřív mě naštvou ty bouřky, že zase budou klasicky na jihu (i když se samozřejmě můžou objevit i jinde, ale malá pravděpodobnost). :zz:
A potom ty teploty, to už opravdu není možný, že se to takhle prohloubilo dolů, natož tady v Polabí. :zz:
Takže se můžu s bouřkami na červen rozloučit, zrovna když jsem tento rok plně připravený. :D

radar.bourky
Výhled teplot
33
# 10.06.2023, 07:50

HaMeLeOn14
To je zákon schválnosti. Zrovna když jsi připravený na bouřky, tak jich přichází málo. :D

Nevím no, od tohoto týdne byly větší očekávání, ale nakonec to skončilo téměř vše na JV. Tady v okolí nějaké bouřky byly, ale byly tak slabé, že jsem o nich ani nevěděl. :D Až na radaru jsem to zjistil, ale ani ta slabší bouřka se netrefila.

Ta výšková TN to zabije no... Bude dost chladno a asi i hodně oblačnosti... Srážky budou téměř bez bouřek a ani si nemyslím, že bude moc pršet...

108
# 10.06.2023, 08:10

No musím říct že včerejšek se konečně vydařil. Sice tu žádná bouřka nebyla, ale. srážek tu spadlo 25mm což je hodně pěkné, díky za to. Dokonce se tady po dlouhé době zkalil potok, nevím ale jak pršelo protože jsem byl v práci, ale muselo celkem prudce, ale jak říkám pravděpodobně bez bouřky.
Pak jak jsem přijel domů tak spadlo asi 5mm, ale v mírném dešti. Byl jsem v N.J. a tam taky trochu popršelo, ale bez bouřek, ale jak jsem přijel domů tak za cca 0,5h. už tam ta čůza byla.

No dnes co to urobí sem celkem zvědav, ale Aladin nám vůbec nepřeje takže to bude asi zklamání. Zatím mlha a drží se a kdy se to protrhá a jestli tady vůbec něco bude no uvidíme.

Mně tohle trochu teplé počasí vyhovuje i když jsem v týdnu po večerech 3x topil. No moc se nestává aby se v červnu ještě topilo. Hlavní je že není sucho a bouřky taky nějaké jsou sice bude příští týden útlum, ale od středy by se bouřky mohly vrátit.

1249
# 10.06.2023, 08:14

Ty kráso, to je lijavec po ránu. :prsi:
Mnohem větší než včera, asi náhrada za bouřku. :D
Milimetry mi stoupají před očima, už jsem na 4.2 mm, intenzita srážek je 18 mm/h, heč. :D

radar.bourky

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.