Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Silné bouřky 3-6.6.2022

168
# 02.06.2022, 21:52

Počasí ve střední Evropě bylo v minulých dnech poměrně klidné. Bouřky se vyskytovali pouze ojediněle a většinou nezpůsobily větší problémy. Zítra se však počasí výraznějším způsobem změní. Do střední Evropy postoupí od JZ zvlněné teplotní rozhraní, které bude do naší oblasti přinášet četné a intenzivní bouřky.
Nejsilnější bouřky se čekají zítra, ale přesná poloha je zatím těžko odhadnutelná, protože modely se neshodují na podmínkách ke vzniku noční konvekce. Je zde ale pravděpodobnost, že se nejvíce bouřek objeví v Čechách. První bouřky se zatím dle aktuálních výstupů očekávají zítra večer a další v noci na sobotu. Během soboty budou bouřky slábnout a budou se objevovat spíše místy v JV polovině ČR.

Během neděního večera naopak bouřky budou četnější v západní polovině Čech, kde začne počasí ovlivňovat zvlněná studená fronta. Ta bude přinášet další silné bouřky, které se během noci na pondělí rozšíří na většinu území ČR.

Pojďme tedy společně diskutovat o nadcházejících dnech.

Edit: Téma upraveno a prodlouženo až do pondělního dne

Estofex na zítřek a noc na sobotu
Estofex na neděli a noc na pondělí
107
# 03.06.2022, 00:34

Beru to moje diskuse byla včerejškem ukončena protože se za ten den nevyskytla ani jedna bouřka a dnes už to bude o něčem jiném.

No snad zabouří i u nás no sice už zase v noci nebo ráno, ale to už mi tolik nevadí protože bude víkend.
No ale ať už i konečně pořádně zaleje i třeba přívalově.

# 03.06.2022, 04:49

Vzhledem k tomu, že zbytky nočních bouřek dorazí na východ jak je tradici ráno, nelze zde očekávat výrazné srážky. Dnes mě čeká velké zalévání :(

147
# 03.06.2022, 05:42

dávám jen tak pro zajímavost aladina..

ten ukazuje komplex typickou drahou VČ a projetí celou Moravou

162
# 03.06.2022, 06:33

Mohlo by zabouřit i zde, zatím to vypadá lépe než v minulých dnech. Klidně ať je přívalák, hlavně že bude voda:prsi:

453
# 03.06.2022, 07:31

Kokos342
Tohle bych bral, :D ale uvidíme co z toho nakonec bude.

# 03.06.2022, 07:37

Vypadá to opět na typickou trasu - východ Čech a západ Moravy, no snad se pletu a výraznější srážky dorazí I do ostatních částí ČR.
Zde očekávám déšť ze zbytků bouřek max 3 mm ...

378
# 03.06.2022, 07:59

Ono se asi dost těžko předpovídá přesně dráha těch srážek-bouřek, jako vždy v těchto situacích, kdy to nad Bavorskem má směr SV, ovšem nad námi se to bude stáčet už o něco více na V..
Až odpolední radar více napoví..

# 03.06.2022, 08:10

swan1
Přesně tak, teď je to tipování :cool: Zítra budeme chytřejší :cool:

63
# 03.06.2022, 09:32

No nám to tady ukazuje kolem 5mm, což mi přijde,že aladin má pro nás daleko víc, tak nevím...
A nevíte náhodou někdo, jestli jakoby ty bouřky přejdou teda ráno a odpo to je co za déšť? přehánky nebo bouřky? podle psaného textu tomu moc nerozumím :D

147
# 03.06.2022, 09:49

tohle jsou ty nejlepší vyhlídky na léto.. kéž by tenhle trend vydržel

258
# 03.06.2022, 09:53

Každej model ukazuje úplně něco jinýho, ale docela bych věřil aladinovi že to všechno půjde klasickou trasou..

109
# 03.06.2022, 10:08

Negan
Jo, docela sranda je textová předpověď ČHMU pro náš kraj, tam je na sobotu úplně všechno, od polojasna až po výplach. Bude to pestrý víkend.:)

Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno, místy přeháňky, déšť nebo bouřky. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší odpolední teploty 24 až 27 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s v bouřkách přechodně zesílí. Večer bude vítr slábnout a bude se měnit na severovýchodní.

168
# 03.06.2022, 10:10

No mělo by přijít nějaké velké pásmo z Bavorska večer ale uvidíme jak to nakonec dopadne :vitr:
Jsem zvědavej jestli ČHMÚ vydá výstrahu :blesk:

258
# 03.06.2022, 10:17

ludvicek
Si asi můžete vybrat jaké počasí se vám zrovna nejvíc hodí:D, každopádně uvidíme jak to dneska v noci dopadne:)

168
# 03.06.2022, 10:20

Jsem zvědavý jak to dopadne v noci na Moravě. Modely počítají s nějakou noční konvekcí a tvorbou výraznějších bouřek. Modely nám zatím přejí, tak snad to vyjde.

Jinak ráno na obloze pěkně poseto Alt flocusy, tak snad to bylo znamení jako v úterý nebo před 14 dny.

36
# 03.06.2022, 10:20

Taky jsem na tuto situaci zvedavej... Estofex maluje silne bourky pro JZ polovinu CR, ranni vystup ICONu DE, kterej obvykle tyhle situace umi, ale kresli, ze to projde spis SZ polovinou Cech... Ale je pravda, ze ICONu DE jen staci, aby v dalsim vystupu vse nakreslil jinak a je z obliga :D Moc neverim jak tomu, ze by silne bourky dorazily az na S Cech, kde jich je z CR absoutne nejmene a navic v 2/2 noci... to asi neee :D

63
# 03.06.2022, 10:22

ludvicek
Tak to je klasika v létě na čt24.. tam Vám řeknou většinou: bude jasno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo i bouřky.. A tak si z toho vyberte :D:D a každý den to samé dokolečka

378
# 03.06.2022, 11:02

Tomamir
Je tam ta nejistota, jak moc se to při přechodu z Německa do ČR bude stáčet k V..
Jeden to má tak a druhej jinak, aspoň je v tom napětí, jak to nakonec bude:D

168
# 03.06.2022, 11:06

Tak výstraha už je vydána a platí pro celou ČR :blesk::pozor:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.